سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۱۴ - چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵

مسئول امور دام جهاد كشاورزي شهرضا اعلام کرد

ثبت نام متقاضیان تسهیلات واحدهای تولیدی بخش دامپروری در سامانه بهین یاب

مسئول امور دام جهاد کشاورزی شهرضا گفت: متقاضیان تسهیلات واحدهای تولیدی بخش دامپروری در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند.

وجیهه فرقانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز، اظهار کرد: برای رفع پاره ای از مشکلات واحدهای تولیدی در بخش کشاورزی از جمله دام، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، با همکاری دو وزارتخانه صنعت و معدن و جهاد کشاورزی ،تشکیل و مشکلات این حوزه مورد بررسی قرار گرفته و با ارائه تسهیلات (ثابت وسرمایه در گردش ) جهت کمک به تولید کنندگان موافقت و  تصمیم گیری لازم  اتخاذ گردیده است.
 وی افزود: در این راستا با گشایش سامانه تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط بخش کشاورزی با نام بهین یاب از اواسط خرداد ماه امکان ثبت اطلاعات متقاضیان تسهیلات مربوط به واحدهای تولیدی بخش دامپروری نیز از طریق این سامانه فراهم گردیده و تاکنون طی دو مرحله مشخصات ۳۰ نفر متقاضیان با راهنمایی وهدایت اداره امور دام مدیریت جهاد کشاورزی شهرضا  و همکاری شرکت های خدمات مشاوره ای در شهرضا در این سامانه  ثبت شده است.
مسئول امور دام جهاد کشاورزی شهرضا گفت: این مشخصات به استان ارسال تا از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در واحدهای تولیدی بخش کشاورزی (مستقر در سازمان صنعت ومعدن )پیگیری و اقدامات بعدی انجام گیرد.  
برگزاری دوره آموزشی ترویجی پیشگیری از شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان
وی بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در چند کشور هم مرز و لزوم رعایت مسائل امنیت زیستی و بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع این بیماری که منجر به ضررهای جبران ناپذیری در صنعت مرغداری می شود.
فرقانی افزود:  با همکاری اداره ترویج این مدیریت، دوره آموزشی ترویجی “آنفولانزای فوق حاد پرندگان”  با حضور جمعی از  مرغداران شهرستان در سالن اجتماعات مدیریت برگزار شد.
وی گفت: در این دوره آموزشی در خصوص علائم بیماری ، راههای پیشگیری از بیماری و مراقبت های لازم در این خصوص مطالبی ارائه گردید و در پایان به سوالات فراگیران پاسخ داده شد.

همچنین بخوانید:

6 دیدگاه برای “ثبت نام متقاضیان تسهیلات واحدهای تولیدی بخش دامپروری در سامانه بهین یاب”

 1. ebrahim گفت:

  جهت دریافت وام دامداری

 2. بهتاش بهادری گفت:

  در خواست وام داشتم واسه تاسیس گاوداری پرواری فارس سروستان بهتاش بهادری

  • اصغر فرهادان گفت:

   شما برای درخواست تسهیلات ابتدا باید اقدام به دریافت مجوز از جهاد کشاورزی استان مربوطه نمایید

 3. خامد اصغری گفت:

  سلام درخواست وام واسه دامپروری داشتم

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.