سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۲۲ - جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم:

عده ای برخلاف سخنان رهبری مومن و انقلابی بودن را از هم جدا می کنند/ به خاطر وجود چند مشکل نباید قید انقلاب را زد

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم گفت: بنده براساس روایاتی که پیامبر اکرم (ص) با اشاره به سلمان فارسی در مورد ایرانیان می فرمودند، عرض می کنم که آینده جهان از آن ما است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام محمدصادق کفیل در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته شهرضا با بیان این که اسرائیل بیشترین استفاده را از هرج و مرج در جهان اسلام می برد، تصریح کرد: امروز اسرائیل به دنبال تفرقه افکنی در جهان اسلام است، امروز اسرائیل موجودیت خود را در روشن ماندن آتش جنگ در جهان اسلام می بیند.

کفیل با بیان این که محور سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با جهان اسلام استفاده از کلمه مسلمان انقلابی است، گفت: مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود به ویژه در حرم امام خمینی (ره) چندین بار از کلمه مومن انقلابی استفاده کردند؛ آن چه که کشور را نگه می دارد و موجب پیشرفت جهان اسلام می شود، همین مومن انقلابی است.

وی ادامه داد: اما برخی در کشور خلاف سخنان مقام معظم رهبری مومن بودن را از انقلابی بودن جدا می کنند.

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم گفت: مقام معظم رهبری ملاک هایی برای مومن انقلابی مطرح می کنند که لازم است همه ما با آن ها آشنا باشیم و ملاک عمل خود قراردهیم.

وی با بیان این که یکی از مهم ترین ارزش ها در نظام اسلامی ایران، روحیه شهادت طلبی است، گفت: دشمن این روحیه شهادت طلبی را شناخته است و خوب می داند که تا زمانی که این روحیه شهادت طلبی در کشور ما وجود دارد نمی تواند در ایران نفوذ کند، لذا با تزریق روحیه لذت طلبی و رفاه زدگی از طرق مختلف از جمله شبکه های ماهواره ای و مجازی به دنبال کاهش روحیه انقلابی و شهادت طلبی هستند.

کفیل آرمان خواهی دینی را یکی از دیگر ویژگی های مومن انقلابی دانست و تصریح کرد: مومن انقلابی در کنار این آرمان خواهی به استقلال کشور معتقد و ملزم است و در جهت این استقلال تلاش می کند.

وی با بیان این که باید مصادیق استقلال را بشناسیم و به آن ها عمل کنیم، اظهارکرد: مقام معظم رهبری چندین سال است که بر اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از مصادیق مهم استقلال تاکید می کنند و محورهای آن را مشخص کرده اند؛ ما اگر مدعی انقلابی بودن هستیم، اقتصادمقاومتی را باید به دغدغه خود تبدیل کنیم.

وی یکی دیگر از ویژگی های مومن انقلابی را تقوای دینی و سیاسی دانست و عنوان کرد: تقوای دینی و سیاسی در کنار یکدیگر محقق می شوند؛ بنده براساس روایاتی که پیامبر اکرم (ص) با اشاره به سلمان فارسی در مورد ایرانیان می فرمودند، عرض می کنم که آینده جهان از آن ما است.

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم ادامه داد: ما تنها کشور شیعی جهان هستیم که در کنار حجم عظیم انواع مواد معدنی و منابع که ما را به کشور اول دارای منابع تبدیل کرده است، روحیه علم اندوزی داریم که بنا بر حدیث نبوی اگر علم در ثریا باشد نیز به دنبال آن می رویم و پیشرفت های علمی نیز گواه همین حرف است.

وی با بیان این که به خاطر وجود چند مشکل نباید قید نظام و انقلاب را زد، تصریح کرد: اگر به دنبال تحقق حکومت عدل مهدوی هستیم ؛ باید خود زمینه وجود آن را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.