سرویس: سیاسی ۰۰:۱۷ - دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۲

واکنش عراقچی به اتهامات همکاری خلیج فارس

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به گزارش دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس و اتهامات مطرح شده علیه کشورمان، گفت: این شورا با گذشت ۳۲ سال هنوز از شناخت واقعیات اطراف خود عاجز و تحت تأثیر سیاست‌های منفی و غیرسازنده است. به گزارش نسل بیدار به نقل از فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه […]

21879360245سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به گزارش دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس و اتهامات مطرح شده علیه کشورمان، گفت: این شورا با گذشت ۳۲ سال هنوز از شناخت واقعیات اطراف خود عاجز و تحت تأثیر سیاست‌های منفی و غیرسازنده است.

به گزارش نسل بیدار به نقل از فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به گزارش سالانه دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس و اتهامات و ادعاهای مطروحه در این گزارش درباره جمهوری اسلامی ایران گفت: این گزارش خود دلیل آشکاری است که شورای همکاری خلیج فارس با گذشت ۳۲ سال و شکست بسیاری از سیاست‌هایش در قبال موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی، از شناخت واقعیات اطراف خود عاجز است و به رغم نداهای خیرخواهانه جمهوری اسلامی ایران و برخی از اعضای همین شورا، همچنان تحت تأثیر سیاست‌های منفی و غیر سازنده قرار دارد.

عراقچی افزود: تکرار مواضع مداخله جویانه در قبال مالکیت و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی، هیچگونه تأثیری بر واقعیت‌های موجود حقوقی و تاریخی نداشته و نخواهد داشت؛ این جزایر بخش لاینفک سرزمین ایران است و تمامی اقدامات انجام گرفته در جزایر مزبور، در چارچوب حقوق حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جای تأسف است که شورای همکاری در گزارش خود در مورد مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با گروه ۱+۵، ادعاهایی را مطرح کرده که از یک سو نشان دهنده بی اطلاعی و از سوی دیگر بیانگر نیات سوء برخی اعضای این شورا نسبت به حل و فصل مسالمت‌آمیز موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی است.

وی همچنین افزود: عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها به ویژه همسایگان و پیروی از سیاست احترام متقابل از جمله اصول پایدار و ثابت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.