سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۴۱ - چهارشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۵

در کمیته جامعه ایمن شهرضا مطرح شد/

کاهش ۳۳درصدی تصادفات فوتی در سه ماهه نخست امسال در شهرضا

تعداد کل مأموریت‌های اورژانس در سه ماهه اول سال جاری هزار و ۶۸۰ مورد بوده که در مجموع ۳۳ درصد تعداد موارد فوتی در مأموریت‌های اورژانسی کاهش اتفاق افتاده است.

به گزارش شهرضانیوز، معاون فرماندار شهرضا، در جلسه کمیته عالی جامعه ایمن شهرضا با بیان اینکه در جامعه ایمن به دنبال آرامش هستیم، اظهار کرد: از طریق ارتباط سیستم‌­ها با مردم می­‌توانیم به این جامعه ایمن که در سازمان بهداشت جهانی مطرح‌شده­‌ است برسیم.

محمدحسین داراب با بیان اینکه طرح جامعه ایمن در شهرضا یکی از راه­‌های مهم همکاری دولت و ملت است، افزود: از سال ۹۰برنامه جامعه ایمن به شهرضا رسید و ادارات زیرمجموعه کمیته­‌های فرعی مشخص شده است تا بتوانیم شاهد بهبود سطح کیفیت شاخص‌های سلامت و ایمنی در جامعه شهرضا باشیم.

وی گفت: تعداد تلفات جانی در تصادفات شهری شهرضا در سه ماهه اول سال جاری ۲ نفر بوده در حالی که این تعداد در مدت مشابه در سال گذشته ۴ نفر بوده است.

معاون فرماندار شهرضا بیان کرد: در پایان سال ۹۴ کلیه نقاط حادثه خیر شهری از طرف پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستا احصاء و به شهرداری ارائه شده تا بر اساس آن اصلاحات ترافیکی انجام شود.

وی اظهار کرد: پلیس راهر شهرستان در سه حوزه فنی و مهندسی،آموزش و اعمال قانون در جهت اصلاح وضعیت ترافیکی و کاهش تخلفات رانندگی اقدام کرده است.

افزایش ۲۲ درصدی مأموریت‌های اورژانس شهرستان در سه ماهه اول سال ۹۵

رئیس مرکز بهداشت شهرضا نیز در «جلسه کمیته عالی جامعه ایمن شهرستان شهرضا» اظهار داشت: ابلاغ سیاست های جامعه ایمن به عنوان یکی از مهم ترین اقدامات وزارت بهداشت و درمان در راستای ارتقاء سطح ایمنی و کاهش آسیب های ناشی ازوقوع حوادث و سوانح است.

سیدحجت‌الله موسوی افزود: مواردی همچون کاهش وقوع سوانح و حوادث، کاهش میزان مرگ و میر ناشی از سوانح و حوادث، کاهش میزان معلولیت ها ناشی از سوانح و حوادث و کاهش میزان زیان ها و خسارات وارده ناشی از سوانح و حوادث از اهداف اختصاص تشکیل این جامعه و ابلاغ سیاست‌های آن بوده است.

وی تصریح کرد: ایجاد تشکیلاتی براساس همکاری بین بخشی، وجود برنامه هایی جهت ارتقاء ایمنی گروه‌های درمعرض خطر و وجود برنامه های مستمر و درازمدت از جمله مهم ترین شاخصه های جامعه ایمن هستند.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا بیان کرد: در سال ۹۴ تعداد کل مأموریت‌های اورژانس شهرستان هزار و ۳۸۶ عدد بوده که از این تعداد هزار و هفت مأموریت غیر تصادفی و ۲۷۸ مأموریت تصادفی شهری و ۱۰۱ مأموریت تصادفی جاده‌ای بوده است.

وی تصریح کرد: در این سال در ۶ مورد تصادفات، فوت حادثه دیده قبل از رسیدن تکنسین‌های اورژانس رخ داده و در مجموع ۹ مورد حادثه ویژه رخ داده است.

موسوی از افزایش ۲۲ درصدی تعداد مأموریت‌های اورژانس این شهرستان در سه ماهه اول سال ۹۵ در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۴ خبر داد و افزود: علت برخی از اختلافات آماری بین اورژانس و سایر دستگاه‌ها، اختلاف در تعاریفی است که در هر دستگاه از تصادفات شهری و جاده‌ای وجود دارد.

وی تصریح کرد: تعداد کل مأموریت‌های اورژانس در سه ماهه اول سال جاری هزار و ۶۸۰ مورد بوده که از این تعداد ۴۸۸ مورد تصادفی و هزار و ۱۹۲ مورد غیر تصادفی بوده است.

وی ادامه داد: از مجموع مأموریت‌های تصادفی ۳۷۳ مورد شهری و ۱۱۵ مورد جاده‌ای بوده و در مجموع ۳۳ درصد تعداد موارد فوتی در مأموریت‌های اورژانسی کاهش اتفاق افتاده است.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.