سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۴۲ - جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵

امام جمعه شهرضا:

کارخانه های شهرک رازی به نام اصفهان و مریضی و آلودگی هایش به نام شهرضا است

امام جمعه شهرضا گفت: شهرک صنعتی رازی به نام شهرضا است، با تلاش صنعت گران شهرضا تاسیس شده، زمینش در شهرضا است، اما کارخانه های آن به نام اصفهان است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در خطبه های نمازجمعه این هفته با بیان این که حسد موجب شد که شیطان از درگاه خداوند رجیم شود، خاطرنشان کرد: قابیل به برادرش حسد برد و او را کشت، کفار به انبیا حسد می بردند و آن ها را اذیت می کردند و به شهادت می رساندند، خلفا نیز به امیرالمونین (ع) حسد بردند و این همه جنایت انجام دادند.

یعقوبی با بیان این که شخص حسود به زوال نعمت فردی که به او حسد می ورزد کمک می کند، خاطرنشان کرد: در لغت به شخصی حسود گفته می شود که آرزوی زوال نعمت بر کسی که این نعمت حق او است را دارد و این یعنی باید مراقب خود باشیم تا به این گناه دچار نشویم.

یعقوبی ماه مبارک رمضان را ماه تقوا دانست و خاطرنشان کرد: اساس و پایه صلاح انسان این است که به ذکر خداوند روی بیاورد.

وی ادامه داد: سعی کنید پس از ماه مبارک رمضا نیز به انجام واجبات مانند ماه رمضان اهتمام بورزید و نماز اول وقت و جماعت را فراموش نکنید.

وی با بیان این که قالب علما و دانشمندان اسلامی ما در این شب های قدر کتب خود را به پایان رساندند، تصریح کرد: در این شب مهم ترین و ارزشمندترین کار بحث علمی و کسب علم است و فلسفه منبرها و اقدامات فرهنگی در این شب ها همین است.

امام جمعه شهرضا با بیان این که مقدرات انسان در این شب های قدر تعیین می شود، اظهار کرد: بیدار بودن و مناجات در این شب ها اگرچه در هر مکانی امکان پذیر و ارزشمند است اما ارزش این کار در مساجد بسیار بیشتر است، بنابراین بیاییم و این شب ها را در مساجد سپری کنیم.

یعقوبی با اشاره به سالروز ۷ تیر و شهادت مظلومانه شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، بیان کرد: این شهید بزرگوار مظلوم زندگی کرد و مظلوم به شهادت رسید؛ همان هایی که اهل ایمان و تقوا بودند موجب مظلومیت این عزیز در جامعه شده بودند.

وی با اشاره به مدیریت قوی شهید بهشتی در قوه قضائیه، خاطرنشان کرد: قوه قضائیه مسئولیت سنگینی بر دوش دارد؛ این که به داد عده برسیم که دادی دارند و بقیه به این فریاد آن ها گوش نمی دهند کار ارزشمندی است و وجب دلگرمی مردم به نظام می شود.

امام جمعه شهرضا ادامه داد: امنیت خود را مدیون تلاش های سربازان گمنام امام زمان هستیم؛ درحالی که همه ما درحال استراحت و یا کسب روزی هستیم این عزیران با در کف گذاری جان خود شبانه روز برای امنیت ما تلاش می کنند.

یعقوبی با اشاره به جلسه شورای اداری روز گذشته شهرضا، تصریح کرد: تلاش زیادی صورت می گیرد، دیروز نزدیک به ۳ ساعت جلسه فشرده شورای اداری بود، روسای ادارات درحال تلاش برای رفع مشکلات اقتصادی در جامعه هستند.

یعقوبی افزود: شهرک صنعتی رازی به نام شهرضا است، با تلاش صنعت گران شهرضا تاسیس شده، زمینش در شهرضا است و آلودگی های شیمیایی و مریضی و سرطان و ام اس آن به نام مردم شهرضا است، اما کارخانه های آن به نام اصفهان است.

وی با بیان این که بانک ها باید با مردم کنار بیایند، اظهارکرد: این مردم عزیز را بی آبرو نکنید، به خاطر چند قسط عقب افتاده که مسلما فرد نداشته تا پرداخت کند، آبروی آن ها را که به سختی کسب کرده اند نبریم.

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.