سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۵۴ - پنج شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۵

رئیس اداره زندان شهرضا:

۱۴٫۵ درصد زندانیان شهرضا محکومان جرایم مالی هستند

رئیس اداره زندان شهرضا گفت: از مجموع زندانیان شهرضا ۱۴٫۵ درصد محکومان جرایم مالی هستند که بر اساس سنت همه ساله در جشن گلریزان زندانیان کمک‌های خیران برای آنها جمع آوری می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی فرماندار شهرضا در «مراسم جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم مالی و غیر عمد زندان شهرضا» که در تالار باغ صبا برگزار شد، اظهار داشت: نقش برجسته خیران در شهرستان شهرضا در تمامی عرصه‌ها به خوبی قابل ملاحظه است، یکی از بهترین ذخیره‌های فرهنگی و اجتماعی شهرستان ما، خیرانی هستند که در هر شرایطی به یاری مردم و نیازمندان می‌شتابند.

وی افزود: مشارکت مردم در جشن گلریزان و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد به فرهنگ تبدیل شده است و هرساله با برگزاری این مراسم، تعدادی از مددجویان از زندان آزاد می شوند.

photo_2016-06-23_12-43-54

فرماندار شهرضا گفت: هر مقدار کمکی که خیران در اینگونه مراسم‌ها بکنند به عنوان عالی‌ترین باقیات و صالحات در نامه عمل آن‌ها ثبت می‌شود زیرا افرادی منتظر این کمک‌ها هستند که ناخواسته در شرایط بحرانی گرفتار شده‌اند.

وی بیان کرد: نقش مؤثر پدر در تربیت و اداره خانواده بر کسی پوشیده نیست اما اگر پدری به دلیل ارتکاب یک جرم غیر عمد از کانون خانواده جدا و در زندان محبوس شود، خطرات زیادی در کمین خانواده و فرزندان او خواهد بود.

رئیس اداره زندان شهرضا در ادامه این مراسم با بیان اینکه زندانیانی که در بند هستند شامل دو گروه از زندانیان جرایم عمد و جرایم غیر عمد هستند، تصریح کرد: شرع مقدس اسلام معتقد است زندانیان جرایم عمد باید در بندها نگهداری شده و اصلاح شوند، البته دستورات بسیاری برای رفتار و برخورد انسانی با این افراد وجود دارد.

سیدرضا موسوی افزود: از مجموع زندانیان شهرضا ۱۴٫۵ درصد محکومان جرایم مالی هستند که بر اساس سنت همه ساله در جشن گلریزان زندانیان کمک‌های خیران برای آنها جمع آوری می‌شود.

photo_2016-06-23_12-44-04 photo_2016-06-23_12-44-12

وی با ارائه گزارشی از جشن گلریزان سال گذشته زندان شهرضا، اظهار داشت: در جشن گلریزان سال ۹۴ مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از طرف خیران کمک شد که از این میزان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال محقق شد.

رئیس اداره زندان شهرضا افزود: با مجموع مبلغی که در سال گذشته از سوی خیران به این گروه از زندانیان کمک شد به همراه مبالغ جمع آوری شده از دیگر نهادها و مراکز، ۳ میلیارد و ۳۸۷ میلیون تومان دیون مالی ۳۴ نفر از زندانیان زندان شهرضا پرداخت شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر کمک خیران در سال گذشته، حدود ۲ میلیارد تومان با گذشت شاکی، ۱۷۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از محل صندوق خسارات بدنی، ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از محل آورده خانواده‌های زندانیان و ۱۷۸ میلیون تومان از طریق ستاد دیه استان جمع آوری شد.

موسوی اظهار داشت: با مجموع مبالغ جمع آوری شده در سال قبل، ۳۴ مدیون مالی که شامل ۱۷ نفر بدهکار مالی، ۵ نفر مدهکار دیه و ۱۲ نفر بدهکار نفقه بودند آزاد شدند.

وی افزود: امسال نیز از مجموع زندانیان زندان شهرضا ۴۱ نفر مدیون مالی هستند که در مجموع ۵ میلیارد و ۸۶۸ میلیون تومان بدهی مالی دارند.

رئیس اداره زندان شهرضا گفت: از مجموع مدیونان مالی امسال ۲۲ نفر یک میلیارد و ۴۰۲ میلیون تومان بدهکار مالی، ۲ نفر ۱۲۷ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان بدهکار جرایم با موضوع تصادف و ۱۷ نفر ۲ میلیارد و ۵۳۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بدهکار نفقه هستند.

وی تصریح کرد: از مجموع زندانیان شهرضا ۳۵ درصد با جرم سرقت، ۲۷ درصد با جرم با موضوع مواد مخدر، ۱۴٫۵ درصد با جرایم غیر عمد و ۲۶ درصد با سایر جرایم هستند که جشن گلریزان تنها برای کمک به به زندانیان جرایم غیر عمد برگزار می‌شود.

 photo_2016-06-23_12-43-43 photo_2016-06-23_12-43-49

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.