سرویس: اجتماعی ۱۵:۴۴ - سه شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۵

معاون اداره بهزیستی شهرضا:

اعتیاد و خیانت بیشترین علل طلاق است

معاون بهزیستی شهرضا گفت: در سال های گذشته گردش علل طلاق به سمت خیانت بسیار زیاد بوده است و این علت پس از اعتیاد در مقام دوم طلاق ها قراردارد.

به گزارش شهرضانیوز، مسعود همت در کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان با اشاره به نبود آمار دقیق طلاق در شهرضا، گفت: منشا طلاق در شهرضا مشخص نیست و لذا ما نمی توانیم انتظار نتیجه خوبی از این جلسات داشته باشیم.

وی با اشاره به آمار طلاق در سطح کشور، گفت: طلاق در مراکز استان به ۳۳ درصد رسیده است و ای درحالی است که آمار سلاق در شهرستان ها ۲۵ درصد است که یعنی از هر ۴ ازدواج یک ازدواج به طلاق می انجامد.

مدیر گروه حقوق دانشگاه آزاد شهرضا بیشترین آمار طلاق را مربوط به ۵ سال اول زندگی زناشویی دانست و تصریح کرد: باید از طریق طرح های علمی علت اصلی طلاق بررسی شود، علت ها در این زمینه زیاد است اما متاسفانه از طرفیت های دانشگاه واحد شهرضا استفاده صحیحی در این زمینه نشده است.

همت با اشاره به لزوم ترویج مشاوره های خانواده در دادگاه ها، اظهارکرد: ما از ظرفیت های فرهنگی بسیاری در فرهنگ خود برخوردار هستیم اما این ظرفیت ها تبدیل به عمل نشده است.

وی ادامه داد: از جمله ظرفیت های موجود در سطح شهرستان می توان به بیلبوردهای شهرداری و امکان برگزاری کارگاه های آموزشی در مراکز مختلف است.

اصغر محمدزاده دیگر سخنران این کارگروه با اشاره به آمار ۲۵ درصدی طلاق در جامعه، گفت: اورژانس اجتماعی در زمینه مشکلات زناشویی فعال است و امسال بالغ بر ۶۰۶ مراجع داشته ایم که نیمی مربوط به دادگستری و نیمی به صورت خودازجاع بوده اند.

وی با اشاره به وجود آمار ۲۵ درصدی طلاق عاطفی در بین خانواده های ایرانی، خاطرنشان کرد: مشکلات اصلی در بین خانواده هایی معاون اداره بهزیستی شهرضا با سابقه کم تر از ۵ سال تشکیل است و بیشترین آمار مراجعین ما را به خود اختصاص داده اند.

معاون اداره بهزیستی شهرضا با اشاره به تحقیقات انجام شده در زمینه علل طلاق در جامعه، خاطرنشان کرد: در سال های گذشته گردش علل طلاق به سمت خیانت بسیار زیاد بوده است و این علت پس از اعتیاد در مقام دوم طلاق ها قراردارد.

محمدزاده علت دیگر طلاق را مشکلات جنسی دانست و گفت: هر نوع رابطه خارج از چاروب خانواده را می توان به عنوان خیانت درنظرگرفت که در زنان به علت های عاطفی و در مردان به دلایل جنسی بیشتر صورت می گیرد.

وی با بیان این که تمام علل خیانت به نوعی با اینترنت و فضای مجازی مرتبط هستند، گفت: از جمله دلایل اصلی خیانت ها که مربوط به دوران پیش از ازدواج است می توان به اختلالات شخصیت، بازداری هیجانی کودکی، سبک دلبستگی ناایمن و نوع پرورش فرزندان اشاره کرد و ازجمله علل خیانت پس از ازدواج نیز مسائل اقتصادی، ضعف در تعهد از علت های مهم است.

وی با بیان این که بیشترین آمار طلاق مربوط به رنج سنی ۲۰ تا ۳۰ سال است، تصریح کرد: زوج های بالاتر از ۳۰ سال ۱۶ درصد و کم تر از ۲۰ سال ۵ درصد از آمار طلاق را به خود اختصاص داده اند و این درحالی است که ۷۹ درصد طلاق ها در رنج سنی بین ۲۰ تا ۳۰ سال است.

 

 

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “اعتیاد و خیانت بیشترین علل طلاق است”

  1. حمدالله رضایی گفت:

    باسلام و خدا قوت
    چون درد شناخته شده است لطفا به فکر درمان و کاهش درد باشید همه اش جلسات و گذراندن زمان خوب نیست چاره اندیشی فرمایید البته مقدادری هم دولت محترم مقصر که برای متارکین گرامی شغل و استقلال مالی و در آمد از ناحیه مهریه سنگین تایید می کنند و…و زندانی برای مردان بوجود اورده است و…برخی قوانین هم فکر می کنیم مشکل دارند

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.