سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۳۲ - یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵

رئیس شورای تبلیغات اسلامی شهرضا خبر داد؛

تشکیل ۸ کمیته در راستای سالروز واقعه هفت تیر در شهرضا

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرضا گفت: ۸ کمیته به مناسبت گرامی‌داشت سالروز واقعه هفت تیر در شهرستان تشکیل شده و این کمیته‌ها باید با محوریت امور فرهنگی و تبیین شخصیت شهید بهشتی فعالیت کند.

به گزارش شهرضانیوز، مرتضی ملکیان شامگاه دیشب در جلسه ستاد بزرگداشت واقعه هفت تیر و روز جهانی قدس، اظهار کرد: ما در واقعه هفت تیر یاران باوای امام (ره) و انقلاب را از دست دادیم که ضایعه‌ای بزرگ برای کشور و نظام محسوب می‌شد، اما این واقعه باعث روشن شدن چهره نفاق و تثبیت ارکان نظام شد.

وی افزود: شهید بهشتی که از بهترین یاران امام و انقلاب بود در پایه‌گذاری و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش والا و ارزشمندی داشت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرضا گفت: نتیجه جنایت منافقان کور دل در به شهادت رساندن شهید بهشتی و یاران انقلاب از یک سو رسوایی جبهه کفر و نفاق و از سوی دیگر تثبیت و تحکیم نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

وی بیان کرد: روز قدس، روز نمایش وحدت و یکپارچگی جهان اسلام در موضوع قدس و فلسطین است که باید کوشش کرد تا رویکردها و راهبردهای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در خصوص موضوع قدس در برنامه‌ها برجسته شود.

ملکیان با بیان اینکه شیاد در تمام طول دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی ارزش و اهمیت هیچ واقعه‌ای به اندازه‌ی شهادت آیت الله بهشتی و یاران وفادارش نباشد، افزود: روز جهانی قدس را روز همبستگی مسلمانان در برابر زورگویان است.

وی با اشاره به اینکه راهپیمایی روز جهانی قدس بر هیچ فردی پوشیده نیست و اقشار مختلف جامعه باید در این روز بزرگ نقش آفرینی کنند، تصریح کرد: ۸ کمیته به مناسبت گرامی‌داشت سالروز واقعه هفت تیر در شهرستان تشکیل شده و این کمیته‌ها باید با محوریت امور فرهنگی و تبیین شخصیت شهید بهشتی فعالیت کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرضا با تأکید بر لزوم اتخاذ تدابیری در خصوص برگزاری باشکوه راه‌پیمایی روز جهانی قدس در این شهرستان، اظهار داشت: روز جهانی قدس امروزه به عنوان یک شعار بین المللی در اعلام انزجار آزادیخواهان کشورهای مختلف از ظلم و ستم استکبار جهانی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت ستاد بزرگداشت روز جهانی قدس در شهرضا با تشکیل کمیته‌های شش گانه این ستاد بزرگداشت آغاز شد، گفت: در تمامی این کمیته‌ها باید اهداف عالی امام خمینی (ره) از طرح عنوان این روز و اثرات آن در جهان اسلام برای نسل‌های سوم و چهارم انقلاب تبیین شود.

ملکیان گفت: هر یک از ادارات عضو کمیته‌های مختلف باید در حوزه وظایف و اختیارات قانونی، برای هر چه باشکوهتر برگزار شدن مراسم روز جهانی قدس تلاش کند.

وی افزود: امسال هم همانند سالیان گذشته در روستاهای اسفرجان، هونجان، قصرچم و امین آباد نیز مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار می‌شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.