سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۰۷ - پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

فرماندار شهرضا:

بزرگ‌ترین ضرر موادمخدر فروپاشی کانون خانواده‌ها است/ طرح تعویض قلیان با بلیط استخر در شهرضا اجرایی می‌شود

فرماندار شهرضا گفت: بزرگ‌ترین ضرر موادمخدر فروپاشی کانون خانواده‌ها است.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرضا، اظهار کرد: شهرستان شهرضا، یکی از شهرستان‌هایی است که در زمینه پیشگیری از موادمخدر در استان خوب کار کرده است.

وی با بیان اینکه اگر طرحی در راستای مبارزه با موادمخدر تهیه شد باید نقاط قوت و ضعف آن بررسی شود، افزود: بیش از ۷۰ درصد از زندانیان زندان شهرضا در رابطه با موادمخدر هستند.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه باید طرح سپاه با همکاری همه نهادهای اجرایی اجرا شود تا پس از آن به عنوان یک طرح ملی قابلیت اجرا داشته باشد، افزود: رشد کشفیات مواد مخدر در شهرستان شهرضا به دلیل ایست و بازرسی و موقعیت شهرستان، متأسفانه بالا است.

وی با بیان اینکه شهرضا بر سر مسیر ۵ استان کشور قرار دارد و افراد سودجو از این موقعیت شهرضا سواستفاده می‌کنند، بیان کرد: در دنیا فقر، محیط زیست، هسته‌ای و مواد مخدر، چهار بحران بین‌المللی است.

گلابی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۴۰ میلیون نفر در جهان معتاد به مصرف مواد مخدر هستند، این در حالی است که صنعت تولید و ترانزیت مواد مخدر سبب اشتغال ۱۰ میلیون نفر در سراسر جهان شده که به مراتب بیشتر از نفرات شاغل در صنایع سالم است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار میلیارد دلار درآمد سالیانه مواد مخدر است، افزود: شاید دشمن نتواند از طریق نظامی با ما بجنگد اما از طریق موادمخدر در خانواده‌های ما نفوذ پیدا کرده است.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه بیش از ۴۵۰ نوع موادمخدر شناسایی شده که تعداد زیادی از آن در کشور مصرف می‌شود، گفت: بزرگ‌ترین ضرر موادمخدر فروپاشی کانون خانواده‌ها است، در کشور ما در کنار آمار بالای تصادفات رانندگی، سکته‌های قلبی، موادمخدر در حال سبقت گرفتن از آن است.

وی با بیان اینکه اگر منکراتی در جامعه به وجود می‌آید پیش درآمد آن اعتیاد است، اظهار کرد: براساس شاخص سال ۸۳، سالیانه ۱۰ هزار میلیارد تومان برای مبارزه با موادمخدر هزینه می‌شود و روزانه ۱۰ نفر به دلیل ناخالصی موادمخدر فوت می‌کنند.

گلابی با بیان اینکه افزایش طلاق، کودک و همسرآزاری و قتل از عوامل اجتماعی مصرف موادمخدر است، خاطرنشان کرد: در حالی که برخی از ما درگیر مسائل جناحی بوده و از فعالیت‌های فرهنگی غافل هستیم، دشمن به سرعت فعالیت‌های ضد فرهنگی خود را گسترش می‌دهد.

طرح تعویض قلیان با بلیط استخر در شهرضا اجرایی می‌شود

 رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا در ادامه جلسه، گفت: خانه ورزش را در روستاهای شهرستان پیش‌بینی کردیم تا روستاهایی که مکان‌های ورزشی ندارند حداقل‌های ورزشی را در آن آماده کنیم.

علی نقی انصاری با بیان اینکه مسابقات بومی، محلی در هفته مبارزه با موادمخدر برگزار می‌شود، افزود: جام مسابقات روستایی در روستاهای اسفرجان، هونجان و امین‌آباد برای نخستین بار برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: طرح تعویض قلیان با بلیط استخر و کارت شنا همزمان با ۵ تیرماه با همکاری بسیج ورزشکاران در شهرضا اجرایی می‌شود.

 

 

همچنین بخوانید:

3 دیدگاه برای “بزرگ‌ترین ضرر موادمخدر فروپاشی کانون خانواده‌ها است/ طرح تعویض قلیان با بلیط استخر در شهرضا اجرایی می‌شود”

 1. saed گفت:

  با سلام
  یکی بپرسه درد این همه جوان قلیانی چیه؟تکرار میکنم قلیانی؟
  یه کم غرور خودتون را زیر پا بزارید و برید با چندتاشون حرف بزنید ؟ دردا جامعه را بشناسید؟ ببینید چقدرش از شما باسوادتر و پخته ترند،
  آیا برای خوشی و تفریح تو این کافه های دود زده دور هم جمع شدند؟ و به سختی لبخند رو لبهاشون هست!
  برید ببینید چقدر از این جوونا شهرضا دارند نابود میشند؟
  رجال شهر برای کار، و ازدواج اینا یه تصمیم بگیرید، بسه دیگه اینقدر حرف زدن و عمل نکردن
  بلیط استخر ، بلیط اتوبوس ، شکلات ، واقعا که

 2. حمدالله رضایی گفت:

  باسلام و ارزوی توفیق در خدمات
  برای مبارزه باید همه زمانها و فراگیر حرکت نمود از جمله ما برخی مجوز قهوه خانه ها باید جمع شوند و مجوز مکانی برای تجمع هیچ مورد ولو برای گذران وقت و تفکر ایجاد آرامش کاذب در شهر نباشد و برای بیکاران که ناچار به ترگ کار شده اند و در برخی نقاط تجمع می کنند و گرایش به استعمال دخانیات بیدا می کنند چاره اندیشی شود الان به بهانه اشتغال برخی مجوز ها داده می شوند که نباید باشند ما خود عامل توسعه سیکار نشویم می شود محدودیت دولت باید از یک نقطه و زمانی بفکر ختم دخانیات باشد و سفت کنترل کند الان در دستگاههای دولت استعمال دخانیات توسط کارمند مجاز شده است و برای انتصابات باید دید لا اقل مسول ما اهل دود سیگار نباشد و باید دولت از خودش شروع کند و مبارزه با با برنامه و با دوام باشد نه نقطه ای و زمانی ونه شدید بلکه اهسته و با داوم و هدفدار و بری جایگزین و سرگرمی فکر کار باشید ولو کم کم و…

 3. سعید کبیری گفت:

  خدا از سر تقصیرات شما هم بگذره که دیدگاهها را گلچین میکنید
  هرکی گفت به به پیامش نشون داده میشه، خب نقدها را هم نشون بدید شاید یکی یه فکری کرد
  فقر فرهنگی که شاخ و دم نداره مسول محترم سایت،

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.