سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۰۸ - پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

فرمانده سپاه بسیج شهرضا خبر داد؛

اجرای طرح کنترل و کاهش افراد در معرض آسیب مواد مخدر

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرضا گفت: طرح کنترل و کاهش افراد در معرض آسیب مواد مخدر جامعه هدف با رمز به سوی نور در یکی از روستاهای آسیب‌پذیر شهرستان اجرایی می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، سرهنگ جواد داستانی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان، اظهار کرد: طرح کنترل و کاهش افراد در معرض آسیب مواد مخدر جامعه هدف با رمز به سوی نور در یکی از روستاهای آسیب‌پذیر شهرستان اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه هدف از این طرح اصلاح افراد درگیر با مسئله اعتیاد شامل فرد معتاد و خانواده او است، افزود: با توجه به اینکه یکی از عوامل افسردگی، طلاق، بزهکاری و خودکشی در روستا مسئله اعتیاد است، این طرح در نظر دارد برای کمک به بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی ساکنان روستا با تمرکز بر مسئله موادمخدر، مشکلات را رفع کند.
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرضا گفت: هدف اصلی برنامه، آموزش مهارت‌های لازم برای برخورد با ابعاد مختلف اعتیاد در خانواده‌ها، در میان افراد مبتلا و ایجاد زمینه برای بازگشت به زندگی طبیعی و ایجاد بستر مناست در زمینه عدم بازگشت به اعتیاد است.
وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های مهارت زندگی در این روستا، گفت: ایجاد امکانات ورزشی و رفاهی در روستا به منظور بالا بردن روحیه نشاط جمعی ساکنان روستا، چرا که افسردگی می‌تواند هم علت مصرف مواد مخدر و هم معلول آن باشد.
داستانی با اشاره به اجرای طرح «هویت بخشی فرهنگی به منطقه سروستان» بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از علت‌های اصلی شیوع مصرف مواد مخدر در این منطقه، بیکاری تعداد زیادی از جوانان و فقر اقتصادی است، ایجاد اشتغال برای افراد ساکن روستا، با تکیه بر ظرفیت‌های موجود، نقش بسزایی در پیشبرد اهداف طرح به صورت همزان با روش‌های سلبی دارد.
وی با بیان اینکه این طرح به صورت سه ساله پیش‌بینی شده است، گفت: در راستای ایجاد اشتغال در این روستا می‌توان افراد معتمد را در این روستا شناسایی و برای ایجاد کارگاه‌های اشتغال به آنها تسهیلات ارائه داد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرضا با اشاره به واگذاری تسهیلات و یا معافیت‌ها به گلخانه‌های اطراف روستا به شرط به‌کارگیری افراد معرفی شده، تصریح کرد: ایجاد کارگروه برای شناسایی ظرفیت‌های موجود در روستا و معرفی افراد صاحب فن و شغل یا دارای تولید خانگی روستا به تعاونی‌های موجود به منظور حمایت، که با توجه به پخت نان خانگی مطلوب در این روستا می‌توان این کار را به صورت سازماندهی شده توسعه داد.
وی با تأکید بر اینکه اداره ورزش و جوانان ورزش‌های بومی، محلی را در روستاهای در معرض آسیب شهرستان برگزار کند، گفت: حضور روحانیون در امر مبارزه با مواد مخدر بسیار مهم است، اعتیاد معلول است و باید علت آن را کشف کرد بنابراین استفاده از ظرفیت روحانیون در این امر موثر است.

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “اجرای طرح کنترل و کاهش افراد در معرض آسیب مواد مخدر”

  1. saed گفت:

    با سلام
    سپاس از تلاش ها خستگی ناپذیر شما
    ایشالا که گرما را به کانون خانواده ها برگردانید

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.