سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۵۹ - پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

دبیر شورای مبارزه با موادمخدر شهرضا:

همایش پیشگیری از اعتیاد در شهرضا برگزار می‌شود

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرضا گفت: در روز ۵ تیرماه کمیته مشارکت‌های مردمی در یکی از مناطق آسیب‌پذیر شهرستان همایش پیشگیری از اعتیاد را برگزار می‌کند.

به گزارش شهرضانیوز، محمدرضا انصاریپور عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان شهرضا، اظهار کرد: با توجه به ابلاغ سیاست ها و ‏اولویت های ستاد مبارزه با موادمخدر و رویکرد اجتماعی آن از سوی وزیر کشور و ‏دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ، رویکرد پیشگیرانه در مبارزه با موادمخدر همچنان در ‏اولویت ماموریت های این شورا است.
وی با بیان اینکه پیشگیری از اعتیاد نیازمند عزم و اراده ملی است، گفت: همه ‏دستگاه ها در این زمینه باید احساس مسئولیت داشته و با کمک همدیگر در راستای کیفی ‏سازی فعالیت های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تلاش کنند.‏
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرضا با اشاره به این که در سال ۹۵ پیشگیری از اعتیاد در پنج حوزه دنبال می شود، اظهار کرد: مقابله با عرضه مواد مخدر، فرهنگی و پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد، صیانت اجتماعی و توسعه مشارکت مردمی، مدیریتی و فرابخشی برای اقدام و عمل از اولویت های سال جاری است.
وی تصریح کرد: در چشم انداز این اولویت‌ها کاهش ۵ درصدی نرخ اعتیاد با اولویت زنان و کودکان، افزایش ۵ درصدی حرفه آموزی بهبودیافتگان و کاهش ۵ درصدی نرخ سوء مصرف مواد مخدر در سنین ۱۵ تا ۶۵ سال پیش‌بینی شده است.
انصاریپور بیان کرد: شهرداری باید ۱۰ درصد از بودجه فرهنگی، اجتماعی خود را در راستای مبارزه و پیشگیری از اعتیاد اختصاص دهدکه در این راستا شهرداری منظریه و شهرضا با فرمانداری تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردند.
وی با اشاره به فرارسیدن ۵ تیرماه سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، افزود: تمام دستگاه‌های عضو این شورا باید برای این روز یک برنامه داشته باشند و فضای شهر باید متناسب با این روز تغییر پیدا کند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرضا گفت: در روز ۵ تیرماه کمیته مشارکت‌های مردمی در یکی از مناطق آسیب‌پذیر شهرستان همایش پیشگیری از اعتیاد را برگزار می‌کند.
وی تصریح کرد: دیدار با خانواده شهدا و جانبازان در امر مبارزه با مواد مخدر، مسابقات ورزشی جام رمضان و سرود دانش‌آموزی «نه بگو» از دیگر برنامه‌های این روز در شهرستان است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.