سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۰۸ - پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵

رئیس آبفای شهری شهرضا:

مردم بحران کم آبی را در شهرضا جدی بگیرند/ شهرضا وارد هشتمین سال خشکسالی شد

رئیس اداره آبفای شهری شهرضا گفت: شهرستان شهرضا با بحران آب و خشکسالی جدی روبه‌رو است و امسال وارد هشتمین سال خشک‌سالی شد.

به گزارش شهرضانیوز، محمدحسین صالح ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان با اشاره به وضعیت بحرانی آب در شهرضا، اظهار داشت: شهرستان شهرضا امسال وارد هشتمین سال خشکسالی می‌شود و با شروع فصل گرما معضل کمبود آب در شهرضا خود را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه کیفیت آب بسیار مهم است، افزود: کیفیت آب به دلیل اینکه با سلامت مردم در ارتباط است بسیار مهم است و امسال شرایط ما از سال‌های گذشته سخت‌تر است.

رئیس اداره آبفای شهری شهرضا گفت: از روزهای گذشته سیکلی که منتج به کمبود آب در شهرضا شده آغاز شده این در حالی است که در سال گذشته از ۵ تیرماه شهرضا با کمبود آب روبه‌رو شد و امسال حدود ۲۰ روز زودتر بحران کم آبی در شهرضا خود را نشان داد.

وی با بیان اینکه از سال گذشته ۷۰ لیتر بر ثانیه به طرفیت آب شهرضا اضافه کردیم، بیان کرد: آب محدود شهرضا از ۱۵ حلقه چاه تأمین می‌شود که آب بسیار محدودی در خط آب‌رسانی است که با خشکسالی شدید، شرایط بسیار سخت شده است.

صالح تصریح کرد: آبی که در گذشته از چاه‌های شهرضا استحصال می‌شد ۵۰۰ لیتر بر ثانیه بود و در حال حاضر ۸۰ لیتر بر ثانیه آب استحصال می‌شود.

وی با بیان اینکه مشکلات بسیاری نیز بر سر راه انتقال آب شهرضا است، افزود: آب چاه‌های شهرضا با آب وردشت مخلوط شده و وارد خط لوله شهری می‌شود، یک سوم آب شهرضا از وردشت تأمین می‌شود که بسیار با اهمیت است.

رئیس اداره آبفای شهری شهرضا با بیان اینکه ۹۰ درصد انشعابات آب مسکونی است، افزود: آب شهرضا ممکن است گوارا نباشد اما سالم است و شاخص EC آن در سال گذشته ۸۰۰ بود که امسال به ۱۰۰۰ رسیده است و خشکسالی بر روی آن تأثیر گذاشته است.

وی با بیان اینکه امسال وضعیت آب در شهرضا بسیار سخت‌تر از سال گذشته است، بیان کرد: در هفته آینده یک حلقه چاه به مدار آب رسانی شهرضا اضافه می‌شود.

صالح با تأکید بر اینکه آب باید در شهرضا به صورت عادلانه تقسیم شود، اظهار داشت: شبکه آب‌رسانی شهرضا به هم متصل است و امیدواریم این آب محدود را بتوانیم در شهرضا تقسیم کنیم.

وی با بیان اینکه مناطقی که در بلندی هستند مانند پاسداران، اسلام‌آباد در تابستان دچار مشکل قطعی آب می‌شوند، گفت: امسال شهرهایی هم که از طرح آب رسانی بزرگ اصفهان استفاده می‌کنند دچار مشکل شده‌اند.

مردم شست‌وشوی حیاط و آبیاری باغچه را کاهش دهند

رئیس اداره آبفای شهری شهرضا با بیان اینکه باید شست‌وشوی حیاط و آبیاری باغچه را کاهش داد، افزود: در سال گذشته با اقدامات انجام شده یک درصد کاهش مصرف مردم و ۱۶ درصد افزایش مصرف آب را در ادارات شهرستان داشتیم.

وی با بیان اینکه کولرهای ادارات باید دارای سایبان باشد، اظهار داشت: شیرآلات بیشتر ادارات شهرستان فرسوده است، بنابراین در اسرع وقت باید شیرآلات فرسوده ادارات شهرستان تعویض شود.

صالح تصریح کرد: مشکل ما زمانی در شهرضا آغاز می‌شود که کولرهای آبی روشن می‌شود، یک کولر آبی در ۲۴ ساعت ۲۰۰ لیتر آب مصرف می‌کند و داشتن یک سایبان سبب می‌شود مصرف آب کاهش پیدا کند و خنک کنندگی کولر افزایش یابد.

همچنین بخوانید:

3 دیدگاه برای “مردم بحران کم آبی را در شهرضا جدی بگیرند/ شهرضا وارد هشتمین سال خشکسالی شد”

  1. علی گفت:

    جناب صالح، بنده که شما رو نمیشناسم. فقط یک نکته عرض کنم. حتما شما بهتر میدونید که ۹۳ درصد از مصرف آب کشور مربوط به بخش کشاورزی هستش!!!!! پس چرا انقد مسئولین و از جمله شما به مصرف مردم اشاره دارید؟؟ در حالی که اگر مردم صرفه جویی کنند تنها حدود ۲ درصد از بحران آب کاسته میشه!!!!

  2. حمدالله رضایی گفت:

    باسلام و دعای خیر بفکر گاهش آثار خشکسالی و حمایت از مردم باشید شغل که نیست زراعت و باغداری و دامداری که هم در حال تعطیلی است و کارخانه ها هم یکی بعد دیگری در حال تعطیلی و بیکاری هم که در حال افزایش است باید تدبیر نمودو..

  3. علی گفت:

    عجب!! چه چیز توهین آمیزی من گفتما که تایید نکردین!!! عجب

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.