سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۰۰ - سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵

فرماندار شهرضا مطرح کرد؛

ساماندهی چاه های غیرمجاز راهکار کمک به کاهش بحران آب در شهرضا

فرماندار شهرضا گفت: در جلسات و شوراهایی که تشکیل می‌شود به این نتیجه رسیدند که تعداد چاه‌های غیرمجاز در شهرستان بسیار است و آب منطقه‌ای در حال برخورد با مالکان آنها است.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی عصر امروز در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان، با بیان اینکه روحانیون مسائل سلامت روح و جسم را باید در مساجد اعلام کنند، اظهار کرد: وضعیت آب شهرستان شهرضا با توجه به خشکسالی‌ها بحرانی است.
وی افزود: در سال‌های اخیر کاهش نزولات جوی، بی‌توجهی به مصرف بهینه، حفر چاه‌های غیر مجاز و برداشت بی رویه از آب سفره های زیرزمینی شهرستان شهرضا را با معضل خشکسالی روبرو کرده است.
فرماندار شهرضا تصریح کرد: از سوی دیگر بحران خشکسالی نه تنها در این سال‌ها بر روی میزان تولید اراضی کشاورزی تاثیر گذاشته، بلکه در فصل گرم سال حتی تامین آب شرب بخش خانگی را دچار چالش کرده است.
وی با تأکید بر اینکه در شهرستان شهرضا تعداد چاه‌های غیرمجاز زیاد است، افزود: در جلسات و شوراهایی که تشکیل می‌شود به این نتیجه رسیدند که تعداد چاه‌های غیرمجاز در شهرستان بسیار است و آب منطقه‌ای در حال برخورد با مالکان آنها است.
گلابی بیان کرد: در راستای حفظ و حراست از منابع آب‌های زیرزمینی، راهی جز انسداد چاه‌های غیر مجاز و جلوگیری از اضافه برداشت چاه های مجاز نیست و رسیدن به این مرحله تنها با پلمب و از دسترس خارج کردن این گونه چاه‌ها میسر است.
وی خاطرنشان کرد: EC آب شرب باید کنترل شده باشد و از سال گذشته تاکنون مناطقی برای حفر چاه و جبران کمبود آب در شهرستان شناسایی شده است.
فرماندار شهرضا تصریح کرد: در شرایط فعلی با وجود بحران آب، اگر بخواهیم درست مصرف کنیم کمبود آب نداریم، بد مصرف کردن آب، شهرستان را با کمبود آن مواجه ساخته است.
وی با بیان اینکه اگر کولرها تنظیم شود و برای آنها سایبان تعبیه شود از هدر رفت آب و انرژی جلوگیری می‌شود، اظهار داشت: در شهرستان گزارش شده که پساب‌های فاضلاب کارواش‌ها به چرخه بازگشت نمی‌شود و پساب آنها در جوی‌های آب رها می‌شود.
گلابی تصریح کرد: اداره صنعت و معدن و تجارت و اتاق اصناف شهرضا باید کارواش‌های شهرستان را مورد بازرسی قرار دهند و در صورت صحت موضوع با آنها برخورد کنند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.