سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۳۳ - سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵

مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرضا:

مبارزه با آفت کرم خوشه خوار انگور در باغ‌های شهرضا یک ضرورت است

مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرضا گفت: با توجه به خسارت قابل توجه کرم خوشه خوار انگور، باغداران انگور لازم است نسبت به مبارزه جدی با این آفت اقدام کنند.

مکیه جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به ضرورت مبارزه با آفت کرم خوشه خوار انگور در باغات شهرستان شهرضا، اظهار کرد: بر اساس پیش آگاهی به عمل آمده از آمارگیری تله‌های فرمونی و وجود ۷۰۰ هکتار باغ انگور در شهرضا و وارد نمودن خسارت قابل توجه این آفت هر ساله در باغات شهرستان باغداران انگور لازم است نسبت به مبارزه جدی با این آفت اقدام کنند.

وی افزود: در این ارتباط بهترین زمان مبارزه با نسل اول کرم خوشه خوار انگور از طریق اطلاعیه به کشاورزان منطقه تحت پوشش اطلاع رسانی شد و برای حصول نتیجه مطلوب مبارزه با نسل‌های بعدی این آفت نیز ضروری است.

مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرضا از باغداران تقاضا کرد در صورت نیاز به راهنمایی و اطلاع بیشتر به این واحد و یا پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا به آدرس www.agri-shahreza.ir    مراجعه کنند.

ضرورت  مبارزه با شپشک واوی سیب درباغات  شهرستان شهرضا

وی گفت: براساس بازدیدهای بعمل آمده از باغات آلوده به شپشک واوی سیب، مبارزه با شپشک واوی سیب ضروری بوده که در این ارتباط  به کشاورزان منطقه تحت پوشش اطلاع رسانی شد.

جمشیدی افزود: شپشک واوی شیب یکی از آفات مهم درختان میوه سیب بخصوص ارقام زودرس تابستانه ، گردو ، هلو، گلابی، زرد آلو، افرا، بید مشک است.

وی بیان کرد: این آفت به اندام های هوایی از قبیل تنه، شاخه، برگ و میوه حمله می کنند و در اثر فعالیت آفت سرشاخه ها ضعیف وخشک می شوند.

مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرضا تصریح کرد: تنه درخت بر اثر تراکم آفت ترک می خورد و بعد از چند سال درخت خشک می‌شود، بنابراین مبارزه با این آفت در زمان مناسب لازم و ضروری است.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.