سرویس: اخبار شهرضا ۰۷:۵۸ - سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵

مسئول مكانيزاسيون جهاد كشاورزي شهرضا اعلام کرد؛

آغاز برداشت غلات در شهرضا و کنترل کمباینها توسط جهاد کشاورزی شهرضا

مسئول مکانیزاسیون جهاد کشاورزی شهرضا گفت: با توجه به آغاز  برداشت غلات در شهرضا کارشناسان واحد مکانیزاسیون بر کمباین‌ها نظارت مستمر دارند.

سمیه شادمان فر در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز، اظهار کرد: با توجه به آغاز  برداشت غلات در شهرضا کارشناسان واحد مکانیزاسیون بر کمباین‌ها نظارت مستمر دارند.

وی افزود: با توجه به وجود ۱۸ دستگاه کمباین و تعدادی هم بصورت مهاجر که کار برداشت غلات شهرستان را انجام می‌دهند و بیش ۵۰۰۰ هکتار سطح زیر کشت گندم و جو موجود در شهرستان، کلیه کمباین‌های فعال در شهرستان اعم از عادی وکاه کوب تحت کنترل و بررسی قرار دارند و برچسب معاینه فنی را بر روی آنها نصب می‌شود.

مسئول مکانیزاسیون جهاد کشاورزی شهرضا گفت: به کمباین‌های کاه کوب اخطار جهت اصلاح ساختار فنی داده شده و بر چسب هشدار بر روی این  دستگاه‌ها نصب می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط حاد خشکسالی حاکم بر منطقه و اهمیت استحصال کامل محصولات تولیدی می‌توان با کاهش ضایعات برداشت تا حد استاندارد با افزایش عملکرد به کشاورزان از نطر اقتصادی کمک کرد.

وی اظهار کرد: کشاورزان و کمباین داران می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل در این زمینه به  واحد مکانیزاسیون جهاد کشاورزی شهرضا مراجعه کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.