سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۱۵ - سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵

دبیر ستاد اقامه نماز شهرضا:

بخش مهمی از بودجه فرهنگی ادارات شهرضا برای نماز صرف شود

دبیر ستاد اقامه نماز شهرضا گفت: تمامی ادارات و نهادهای اجرایی می‌توانند از محل اعتبارات فرهنگی خود مقادیری را به این ستاد و خدمات آن در خصوص مسئله اقامه نماز اختصاص دهند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام محمدحسین جعفری عصر امروز در همایش توسعه و ترویج فرهنگ نماز، اظهار کرد: در حال حاضر در حدود ۲۰ عدد از ادارات شهرستان، تمامی دانشگاه‌ها و حدود ۸۰ مدرسه، نماز جماعت اقامه می‌شود.

وی گفت: یکی از این نوع روابط میان مخلوق و خالق، نماز است که در قرآن از آن به عنوان عمل صالح و در کنار کلمه ایمان یاد شده است.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرضا افزود: به علت کمبود بودجه فعالیت این ستاد محدود شده و این در حالی است که نماز در رأس تمامی برنامه‌های فرهنگی و مذهبی قرار دارد و از این جهت لازم است اعتبارات ستاد اقامه نماز افزایش یابد.

وی بیان کرد: در سال گذشته مجموع اعتبارات ستاد اقامه نماز شهرضا ۵۰ میلیون ریال بود و با توجه به فعالیت‌های گسترده آموزشی و فرهنگی که در زمینه نماز مد نظر است، نیازمند اعتباری در حدود یک میلیارد ریال در سال هستیم.

حجت الاسلام جعفری اظهار کرد: تمامی ادارات و نهادهای اجرایی می‌توانند از محل اعتبارات فرهنگی خود مقادیری را به این ستاد و خدمات آن در خصوص مسئله اقامه نماز اختصاص دهند.

وی گفت: حدود ۷۰ نفر امام جماعت برادر و خواهر در شهرستان به امر اقامه نماز در ۸۰ مدرسه شهرستان می‌پردازند که در سال گذشته تنها در مهر و آبان، حق‌القدم آنها پرداخت شد و مابقی ایام سال هنوز پرداخت نشده است.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرضا اظهار کرد: با توجه به اهمیت مسئله پاسخ‌گویی به شبهات دانش آموزان در خصوص مسائل دینی و معرفتی در سال گذشته حدود ۱۰۰ جلسه نشست دانش آموزی در شهرستان برگزار شد.

وی تصریح کرد: در راستای ترویج فرهنگ نماز در خانواده‌ها و با توجه به اهمیت نماز در تربیت فرزندان، در هر سه ماه ۳۰ جلسه نشست خانواده مطهر در شهرستان برگزار شده است.

حجت‌الاسلام جعفری گفت: در سال گذشته برای اولین بار طرح منهاج ویژه اصناف و بازاریان شهرضا اجرا شد که با استقبال کم نظیر این قشر از جامعه همراه بود.

وی گفت: باید ظرفیت‌های دینی جامعه افزایش یابد، ما نیاز داریم تا جوانان و نوجوانان خود را در شرایط حساس فعلی یاری کرده و شبهات مختلفی که از سوی دشمنان به آن‌ها القا می‌شود را پاسخ گوییم.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرضا اظهار کرد: دشمن در طرح بزرگ تهاجم فرهنگی به دنبال براندازی فرهنگ دینی جامعه است، آنان در این روش بر اساس معیارهای ضد انسانی خود اصول و تعالیم غیر اخلاقی را به جوانان و نوجوان‌مان القا می‌کنند و در اینجا باید علما و مراکز فرهنگی وارد عمل شده و برای خنثی کردن این توطئه‌ها اقدام کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.