سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۵۰ - شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

دبیر کمیته مدیریت بحران شهرضا:

وجود نیروهای آموزش دیده در زمینه ایمنی، یکی از مهمترین نیازهای شهرضا است

دبیر کمیته مدیریت بحران شهرستان شهرضا گفت: یکی از مهم‌ترین نیازهای شهرستان در حوزه مدیریت بحران، وجود نیروهای آموزش دیده در زمینه ایمنی، امداد و کمک‌های اولیه است تا در مواقع بحران و سوانح بتوان با استفاده از این نیروها، به حادثه دیدگان کمک رسانی کرد.

داریوش بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به تشکیل کمیته مدیریت بحران شهرستان شهرضا در سال ۹۴، اظهار کرد: با تشکیل این کمیته اقدامات زیربنایی برای جمع آوری آمار و اطلاعات در زمینه‌های مختلف حوزه مدیریت بحران از جمله برآورد وضعیت ایمنی اماکن عمومی، امکانات و تجهیزات ایمنی ادارات و وضعیت منطقه از نظر سوانح و حوادث احتمالی جمع آوری شد.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین نیازهای شهرستان در حوزه مدیریت بحران، وجود نیروهای آموزش دیده در زمینه ایمنی، امداد و کمک‌های اولیه است تا در مواقع بحران و سوانح بتوان با استفاده از این نیروها، به حادثه دیدگان کمک رسانی کرد.

دبیر کمیته مدیریت بحران شهرستان شهرضا افزود: به دنبال مصوبه کمیته مدیریت بحران شهرستان، مقرر شد تمامی پرسنل اداری شهرستان در دوره‌های آموزش ایمنی، امداد و کمک‌های اولیه شرکت کنند، تا در زمان لزوم، به اندازه کافی نیروی امدادی در شهرستان وجود داشته باشد.

وی با اشاره برگزاری نخستین دوره آموزش ضمن خدمت ایمنی ، امداد و کمک‌های اولیه ویژه کارکنان ادارات دولتی شهرستان شهرضا، گفت: این دوره‌ها با هدف ارتقاء سطح توان علمی و عملی پرسنل ادارات در مقابله با حوادث فردی و گروهی برگزار می‌شود.

بهرامی بیان کرد: به شرکت کنندگان در هر یک از دوره‌های ایمنی، امداد و کمک‌های اولیه، پس از قبولی در آزمون پایان دوره، گواهینامه معتبر مورد تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اعطا می‌شود.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین عناوین ارائه شده در این دوره‌ها شامل کمک‌های اولیه، اطفاء حریق و راهکارهای ایمنی، ایمنی و بهداشت محیط، شناخت سوانح و راهکارهای پیشگیری و مقابله با انواع سوانح می‌باشد.

دبیر کمیته مدیریت بحران شهرستان شهرضا با اشاره بارندگی‌های اخیر در شهرستان شهرضا، اظهار داشت: این بارندگی‌ها هیچ‌گونه خسارات جانی و مالی به همراه نداشته است.

وی با تأکید بر لزوم تشکیل بانک اطلاعات جامع عشایری این شهرستان، افزود: تشکیل این بانک اطلاعاتی زمینه پیش‌بینی امکانات و تجهیزات کامل امدادی برای مواقع ضروری و همچنین ارتقاء سطح ایمنی محیط زندگی عشایر کوچنده و درون کوچ شهرستان را فراهم می‌کند.

بهرامی بیان کرد: در هلال احمر شهرضا بیشترین اقدامات برای عشایر شهرستان انجام داده‌ایم و نسبت به دیگر شهرستان‌های استان در کمک به عشایر پیشتاز بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: باید بانک اطلاعات عشایر شهرستان را داشته باشیم تا بدانیم چه تعداد عشایر در تابستان در شهرستان مستقر هستند.

دبیر کمیته مدیریت بحران شهرستان شهرضا گفت: با تشکیل این بانک اطلاعاتی مکان‌یابی و راه‌های دسترسی به آنها مشخص می‌شود تا در زمان ایجاد بحران و حوادث راه های دسترسی برای امدادرسانی مشخص می‌شود.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.