سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۴۹ - چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

معاون پرورشی وزیر آموزش‌وپرورش:

آموزش و پرورش نباید محل تاخت و تاز گروه‌های سیاسی شود/ خیانت است که یک معلم سلیقه سیاسی خود را به دانش‌آموزش تحمیل کند

معاون وزیر آموزش‌وپرورش گفت: بودجه فرهنگنی باید به‌جای اختصاص یافتن به دستگاه‌ها که با فشار بر سازمان برنامه بودجه به دنبال جذب بودجه هستند در اختیار آموزش‌وپرورش قرار گیرد.

به گزارش شهرضانیوز، حمیدرضا کفاش عصر امروز در همایش یکصدمین سال تأسیس آموزش و پرورش در شهرضا با بیان اینکه آموزش و پرورش با تقدیم ۳۶ هزار دانش آموز و ۵ هزار معلم شهید دین‌شان را ارزش‌های انقلاب ادا کردند، اظهار کرد: شهید همت معلم شهید بود که با علم، زبان و خون صدق و اخلاص و بزرگی معلمی را به اثبات رساند.
وی با بیان اینکه سطح معلومات هر جامعه به معلمان آن بستگی دارد، گفت: ۱۰۰ سال است شهرضا آموزش‌وپرورش رسمی داردو در آن روزها ایجاد آموزش و پرورش کار آسانی نبود باید نگاه بسیار باز باشد و مردم به معنای واقعی آزادی را درک کرده باشند و قدرت ایستادگی در مقابل نادانان داشته باشند تا آموزش و پرورش تشکیل شود.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش گفت: برای آموزش و پرورش شهرضا همین کافی است که معلمان بزرگ، حکیمان، عرفا و شخصیت‌های برتر آثار ارزشمندی را به آموزش و پرورش کشور تقدیم کردند.
وی با اشاره به انتخاب نماینده شهرضا، گفت: انتخاب یک زن به عنوان نماینده در شهرضا نشان از فرهنگ مردم این شهر دارد، چرا که زنان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند.
کفاش با بیان اینکه نظام فرهنگی زن را از دریچه پیامبر و قرآن می‌نگرد، بیان کرد: زنانی که زن را موجودی فقط در خانه می‌بینند هنوز در جاهلیت آن زمان باقی هستند.
وی افزود: کسانیکه حق و حقوق را در تعلیم و تربیت و در سیاست و مدنیت و اخلاق و روش می‌بینند و نگاه جنسیتی ندارند فرهیخته و ارزشمند هستند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش گفت: در آموزش و پرورش بخش بزرگی از نیروهای آن از خواهران هستند و پیشرفت تعلیم و تربیت در کشور به‌ویژه در ابتدایی مروهون تلاش معلم‌های زن است تا زمینه را برای آقایان در دوره‌های بعد فراهم کنند.
وی با بیان اینکه امروز مردم دروغگویی‌ها و بزرگ‌نمایی‌ها تشخیص می‌دهند، تصریح کرد: ما اجازه اقدام و فعالیت به دروغ‌گویان نخواهیم داد و از جمله در موضوع ۴۰۰ هواپیما اجاره به شرط تملک گفته شده که پول برجام صرف کشور فرانسه شده در حالی که این اظهارات دروغ بود.
کفاش با اشاره به اینکه عده ای گفتند با خرید ۴۰۰ هواپیما از فرانسه اقتصاد بحران زده فرانسه نجات یافت و برای آنها اشتغالزایی ایجاد شد و پول برجام به فرانسه داده شد تصریح کرد: این هواپیماها اجاره به شرط تملیک خریداری شده و بعد از اتمام مهلت اجاره آن ایران صاحب آن خواهد شد.
وی با بیان اینکه سال گذشته ۵۰ میلیارد بلیط خارجی خریداری شده و برخی فرودگاه‌ها از جمله دبی با پول ایرانی‌ها آباد شده است، تصریح کرد: هر چند باید فرصت نقد داد اما دروغ ممنوع است و اینکه گفته شد از هواپیماها هفت تا پهن‌پیکر است و همه نمی‌تواند در فرودگاه‌ها بنشیند صحیح نیست.
کفاش افزود: طبیعی است کسانی که در کار واردات قطعات دست دوم و سوم و نیز شرکت های چندملیتی که این فرودگاه ها را در دست دارند، کسانی را جل بیندازند تا علیه این خرید هواپیماها موضع بگیرند.
وی با اشاره به روزنامه های مخالف دولت، مدعی شد: وقتی صدتا، دویست تا روزنامه را کنارهم می گذاریم، همش اش نکات منفی می گذارند؛ بی انصاف ها هیچ نکته ای در عملکرد دولت نیست؟ از مجموع ۱۳ قطعنامه ای که علیه ما صادر کردند ۶ مورد زیر فصل ۷ بود؛ تمام کشورهایی که زیر فصل ۷ رفتند یا درگیر جنگند، یا نابود شدند و یا دولت هایشان از بین رفته است، ایران تنها کشوری است که با دیپلماسی از زیر این فصل خارجی شد.
وی با ابراز گله‌مندی از اینکه برخی برای چند روز دنیا و رقابت‌های ناسالم دست به چنین اظهاراتی می‌زنند، اظهار کرد: نباید آنچه مربوط به منافع ملی است گاهی با ندانم کاری و گاهی با دانم کاری و تظاهر به ندانم کاری متأثر شود.
کفاش با اشاره به اینکه بعضی از روزنامه‌ها فهم مردم را ناچیز می‌دانند، گفت: یک افتخار ملی است که این دولت توانست ۱۳ قطعنامه را که ۶ قطعنامه آن فصل ۷ است یعنی نابودی آن کشور، تنها با دیپلماسی قطعنامه فصل ۷ را کنار بگذارد.
وی با اشاره به تلاش بی‌وقفه و ستودنی گروه مذاکره کننده ایران بیان کرد: تنها یک قطعنامه برای نابودی یک کشور کافی است اما گروه مذاکره کننده توانست تمامی قطعنامه را حذف کند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش با انتقاد از برخی اظهارات از جمله استقبال حداقلی از رئیس‌جمهور در فرانسه و ایتالیا، اظهار کرد: در ایتالیا به احترام رئیس‌جمهور مجسمه‌های لختی که به عنوان افتخار ایتالیا و تفکر اومانیسمی عنوان می‌شود قاب گرفته شده و در فرانسه نیز استقبال کم‌نظیری در کاخ الیزه از رئیس‌جمهور به عمل آمد.
وی با بیان اینکه در طول تاریخ دیپلماسی فرانسه رئیس جمهور این کشور از روی فرش قرمز ار روحانی استقبال کرد، گفت: مجسمه ها عور و برهنه ایتالیا به مثابه آثارهای باستانی ما برای آنها با ارزش بوده و در طول تاریخ میزبانی از شخصیت ها پوشانده نشده بود اما به احترام روحانی این مجسمه های برهنه پوشانده شد که برخی مدعی شدند استقبال از روحانی در ایتالیا کم رنگ بود.
کفاش با بیان اینکه ایران هراسی و اسلام هراسی را ملعونین با کمک رژیم صهیونیستی به اوج رساندند، گفت: آمریکا ۲۰۰ سال تمدن دارد در حالیکه قدمت آموزش و پرورش در شهرضا به ۱۰۰ سال می‌رسد و این ملت را خارج از تمدن نامیدن ظلم و ستم است.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی بدون ولایت جمهوری اسلامی نیست، گفت: آموزش و پرورش نباید محل تاخت و تاز گروه‌های سیاسی شود.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش بیان کرد: در روزهای گذشته و در دو دیدار مقام معظم رهبری با دانش آموزان نمونه کشوری و معلمان و فرهیختگان مطالبی حکیمانه و بسیار غنی عنوان کردند.
وی تصریح کرد: ۲۲ نکته رهبر معظم انقلاب در این دیدارها برای آموزش و پرورش بیان کردند اما برخی از مطبوعات تنها به یک یا دو نکته از این نکات بسنده کردند، ما انتقادات مقام معظم رهبری را با جان می پذیریم اما روزنامه ها فقط به این نکات بسنده کردند.
کفاش بیان کرد: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید فعالیت‌های نانو و دانش بنیان نسبت به گذشته دو برابر شده است و این یعنی کار اساسی و زیربنایی.
وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های دانش‌بنیان که حاصل شود کشور جهش اقتصادی پیدا می‌کند، اظهار کرد: کار بزرگ این است که زیربنایی و ریشه‌ای کار کرد، توسعه نیاز به تفکر عمیق دارد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه نوع نگاه رهبر به آموزش و پرورش سرمایه‌ای است، خاطرنشان کرد: نقش فرهنگیان فقط آموزش مفاهیم کتاب درسی نیست، امروز اگر فرهنگیان تنها به تدریس کتاب بسنده کنند، نقش فرهنگی خود را ایفا نکرده‌اند.
وی گفت: معلمان باید ادب و اخلاق را که مورد تأکید مقام معظم رهبری است را به نسل جوان تعلیم دهند.
کفاش با اشاره به اینکه اساس تولید جامعه آموزش و پرورش است، تصریح کرد: آزاداندیشی و قدرت تحمل صحبت مخالف را معلمان باید به دانش‌آموزان خود آموزش دهند تا در آینده یک دانش‌آموز قدرت شنیدن حرف یک مخالف را داشته باشد.
وی با بیان اینکه خیانت است که یک معلم سلیقه سیاسی خود را به دانش‌آموزش تحمیل کند، افزود: کرسی‌های آزاداندیشی در مدارس و دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش مورد تأکید مقام معظم رهبری است.
وی افزود: این روزنامه ها خود توهین می کنند، حرف مفت می زنند، سیاه نمایی می کنند اما یک نفر که از مواضع دولت، دل مردم و سیاست هایی که مردم قوبل دارند حمایت می کند، انگ سیاسی به او می زنند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش اظهار کرد: بودجه باید به‌جای اختصاص یافتن به دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی متعدد بودجه بر و افراط کننده که با فشار بر سازمان برنامه بودجه به دنبال جذب بودجه هستند در اختیار آموزش‌وپرورش قرار گیرد تا علاوه بر آموزش، کار بزرگ فرهنگ‌سازی را نیز انجام دهد.
وی با بیان اینکه نقش آموزش و پرورش نقش فرهنگی است، خاطرنشان کرد: اساس توسعه کشورها توسعه نیروی انسانی است و توسعه سیاسی و اقتصادی مبنای آن توسعه نیروی انسانی است.
کفاش با بیان اینکه مبنای توسعه نیروی انسانی آموزش و پرورش است، بیان کرد: تنها ۳۱ تا ۳۲ درصد بودجه فرهنگی کشور در اختیار وزارت ارشاد است، بودجه‌های فرهنگی باید به‌جای اختصاص یافتن به دستگاه‌های فرهنگی موازی بودجه بر و افراط کننده، در اختیار آموزش‌وپرورش قرار گیرد تا علاوه بر آموزش، کار بزرگ فرهنگ‌سازی را نیز انجام دهد.

همچنین بخوانید:

3 دیدگاه برای “آموزش و پرورش نباید محل تاخت و تاز گروه‌های سیاسی شود/ خیانت است که یک معلم سلیقه سیاسی خود را به دانش‌آموزش تحمیل کند”

 1. حمید گفت:

  آقای کفاش اشاره ای به افت تحصیلی دانش آموزان نکردند . به تعطیلی روزهای پنجشنبه ، چهار ماه تابستان و سر گردانی دانش آموزان ،یکماه تعطیلات عید نوروز . روزانه سه ساعت کلاس رفتن بچه ها فقط دم از تدبیر و امید زدن ….

 2. مجیدطاهری گفت:

  باسلام دراین دوره هم مثل دوره های قبل مدارس درس سیاست که صددرصدبرایشان منفعت داردراآموزش دادند.(دوره دوم انتخاب نماینده شهرضا) ….اینکه معلم سرکلاس بگوید فلان نماینده سیاستش این است ومی خواهد….????……………رااجراکند، سیاسی نیست ؟!! همه وقت هستیم وخیلی وقتها هم مشکل آفرین ،بعدمیگوییم به حضرت عباس، به خودا،ارواح خاک پدرم مانبودیم کا!!!!!

 3. محسن حیدری گفت:

  بودجه بر و افراط کننده!!!!!!!!!!!!!!!
  چه جالب
  اگر در کار فرهنگی کسی افراط می کند خوب بودجه هم باید بیشتر بگیرد ای کاش همه در امورات اخروی و تعالی فرهنگی جامعه افراطی بودند
  افراط در کار نیک اونم برا مملکتی که همه خوابند فکر نکم کار بدی باشه
  در ضمن اگر نظر حاجی مون افراط همون دسته بندی سیاسی است که الحمد لله زیاد داره تو زبان محاوره و رسمی کشور تکرار می شه که خود حضرت آقا اعلام کردند نیروهای حزب اللهی را به اسم افراطی گری نکوبید
  دوستان هم دارند حسابی در خدمت خط مخالف ولایت نیروهای جوان انقلابی را با عناوینی مثل تندرو و افراطی می کوبند
  فان حزب الله هم الغالبون

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.