سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۰۳ - چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

با حضور معاون پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش؛

همایش «صدفصل رویش» در شهرضا برگزار شد

با حضور معاون پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش، همایش «صدفصل رویش» نکوداشت یکصدمین سال تأسی آموزش و پرورش در شهرضا برگزار شد.

به گزارش شهرضانیوز، عصر امروز با حضور حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌ و پرورش، محمدحسن قائدی‌ها مدیرکل آموزش و پرورش استان، فرماندار، نماینده مردم در مجلس، مسئولان شهرستان، فرهنگیان، بازنشستگان، رؤسای چهل‌گانه آموزش و پرورش استان همایش یکصدمین سال تأسیس آموزش و پرورش شهرضا در سالن سرو مجتمع شهید مدرس برگزار شد.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرضا در این همایش، اظهار کرد: آگاهی و روشن بخشی به یک جامعه با انتشار و تولید علم، رسالت بزرگ آموزش و پرورش است.

احمد ملکیان با بیان اینکه مردم در یک جامعه چشم امیدشان برای پیشرفت در صحنه‌های داخلی و بین‌المللی به آموزش و پرورش است، افزود: آموزش و پرورش کشور یک نهاد پرجمعیت از نظر خدمات رسانی و نیروی انسانی است.

وی تصریح کرد: اگر امروز به انسان‌های والای این شهر افتخار می‌کنم ریشه در فرهنگ و آموزش و پرورش این شهر دارد.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرضا با اشاره به همایش یکصدمین سال تأسیس آموزش و پرورش شهرضا، افزود: اگر امروز آموزش‌وپرورش شهرضا در سطح استان و کشور به عنوان یک مجموعه قدرتمند مطرح است ریشه در فرهنگ گذشته ما دارد.

وی بیان کرد: به دنبال بررسی‌های انجام شده مدارکی به دست آمد که در سال ۱۲۹۴ هجری شمسی نخستین مدرسه و کلاس درس به شیوه نوین در شهرضا تأسیس شد و این انگیزه‌ای شد که ما به دنبال برنامه‌هایی برای معرفی ریشه‌های فرهنگ شهرضا باشیم.

ملکیان اظهار کرد: نزیدک به یک قرن و نیم قبل پدر فرهنگ نوین ایران رشدیه‌ها را بنا کرد و روزی تعدادی از تاریک‌اندیشان برای ویران کردن مدرسه او یورش بردند و یکی از کلاس‌های آن را تخریب کردند.

وی با بیان اینکه این تخریب نشان داد که هر آجری که پرتاب شود به یک مدرسه تبدیل می‌شود، گفت:  چند سال بعد اولین مدرسه به شیوه نوین در تهران و شهرهای بزرگ شکل گرفت.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرضا خاطرنشان کرد: پیشرفت و تعالی در عرصه‌های ملی ریشه در ساختارهای فرهنگی جامعه دارد.

به گزارش شهرضانیوز، در این همایش از کتاب «صد فصل رویش» به کوشش مصطفی منصف و محمدرضا آقاخانی که حاوی مقالات، دل‌نوشته‌ها، خاطرات و عکس‌های قدیمی از پیشکسوتان آموزش ‌و پرورش بود و همچنین تمبر یادبود همایش رونمایی شد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.