سرویس: بین الملل ۲۳:۴۴ - یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۲

توقف عرضه گاز به جنوب چین در پی انفجار دومین خط لوله غرب-شرق چین

بخشی از دومین خط لوله غرب-شرق چین که گاز را از آسیای میانه به جنوب چین ترانزیت می کند، امروز (۵ خرداد) در منطقه صنعتی در استان جنوب شرق چین (جیانگژی) منفجر شد که در پی آن حداقل دو نفر زخمی شدند. بولتن نیوز_ صفحه انرژی به نقل از شینهوا،  بخشی از دومین خط لوله […]

457132421.213بخشی از دومین خط لوله غرب-شرق چین که گاز را از آسیای میانه به جنوب چین ترانزیت می کند، امروز (۵ خرداد) در منطقه صنعتی در استان جنوب شرق چین (جیانگژی) منفجر شد که در پی آن حداقل دو نفر زخمی شدند.

بولتن نیوز_ صفحه انرژی به نقل از شینهوا،  بخشی از دومین خط لوله غرب-شرق چین که گاز را از آسیای میانه به جنوب چین ترانزیت می کند، امروز (۵ خرداد) در منطقه صنعتی در استان جنوب شرق چین (جیانگژی) منفجر شد که در پی آن حداقل دو نفر  زخمی شدند.

این خط لوله ظرفیت ترانزیت سالانه ٣٠ میلیارد مترمکعب گاز را دارد.

خبرگزاری شینهوا بدون اشاره به جزئیات درباره طول خط لوله آسیب دیده، اعلام کرد: موج انفجار سبب پرت شدن افراد در شعاع چند صد متری محل بروز این حادثه شد.

دولت چین در حال بررسی علت بروز این حادثه است.

چین، بزرگ ترین مصرف کننده انرژی جهان، دو خط لوله  اصلی درون مرزی دارد که گاز را در سراسر این کشور ترانزیت می کنند و در حال ساخت فاز سوم این خط لوله است.

دولت چین خواهان تامین حدود ٣٠ درصد از مصرف گاز داخلی از طریق واردات است که این رقم از ۶ درصد در سال ٢٠٠٧  افزایش داشته است.

 بنابر گزارش شرکت ملی نفت چین، این خط لوله گازی با ارزش حدود ٢٢ میلیارد دلار (١۴٢ میلیارد یوآن چین) با عبور از مناطق ١۵ استان به حدود ۵٠٠ میلیون شهروند چینی گاز می رساند.

ظرفیت صادرات گاز این خط لوله ٣٠ میلیارد مترمکعب است که از هورگوسی واقع در مرز چین قزاقستان در شمال غرب منطقه ژینگ جیانگ اویگور چین تا شهر هونگ کونگ امتداد دارد.

چین به منظور تامین نیازهای رو به رشد گازی خود به واردات گاز از آسیای میانه روی آورده است، به همین منظور در اواخر سال ٢٠٠٩ میلادی خط لوله گازی ترکمنستان-چین که گاز طبیعی ترکمنستان را با عبور از ازبکستان و قزاقستان و بدون عبور از روسیه به چین عرضه می کند، به بهره‌برداری رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.