سرویس: اخبار شهرضا ۲۰:۵۵ - سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرضا خبرداد؛

برگزاری کلاس‌های تقویتی در راستای بهبود کیفیت آموزشی دانش‌آموزان شهرضا

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرضا گفت: در راستای بهبود کیفیت آموزشی، کلاس‌های تقویتی و جبرانی قبل از امتحانات پایانی برگزار می‌شود تا دانش‌آموزان آمادگی لازم را برای امتحانات داشته باشند.

به گزارش شهرضانیوز، محمد شعاعی عصر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان، اظهار کرد: در رابطه با سازماندهی و ساماندهی نیروی انسانی تابستان گذشته برای سال تحصیلی ۹۵ مسائل و مشکلاتی داشتیم که با توجه به نداشتن کلاس اول دبیرستان که در نظام آموزش جدید تحت عنوان پایه دهم نام برده می‌شود سبب شد در متوسط دوم مازاد نیرو و فضای فیزیکی و کلاس درس داشته باشیم.
وی افزود: سال گذشته نخستین سالی بود که در نظام جدید کلاس نهم را داشتیم و تعدادی از فضاهای آموزشی از متوسطه دوم به متوسطه اول واگذار شد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرضا گفت: در سال گذشته دو دبیرستان پسرانه منحل شد و یک هنرستان دخترانه به متوسطه اول واگذار شد و یک دبیرستان پسرانه متوسطه اول با نام البرز در محل سابق مدرسه بنت‌الهدی ایجاد شد.
وی با اشاره به اینکه با توجه به جابجایی‌ها در کنار آن نیروی انسانی ساماندهی شدند و از متوسطه دوم به متوسطه اول منتقل شدند، بیان کرد: در مقطع ابتدایی نیاز به نیروی انسانی داشتیم که توسط نیروهای پیش‌دبستانی و سرباز معلم و نیروهای در شرف بازنشستگی توانستیم نیازمان را در مقطع ابتدایی تأمین کنیم.
شعاعی تصریح کرد: برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ به لحاظ هدایت تحصیلی دانش‌آموزان که نخستین سالی است که پایه دهم را تجربه می‌کنند، مانند سال گذشته با مشکل کمبود نیروی انسانی روبه‌رو می‌شویم.
وی اظهار کرد: امسال نیروی انسانی ما با تکمیل پایه هفتم، هشتم و نهم تثبیت شد و در مقطع متوسطه دوم با توجه به اینکه ورودی‌های پایه دهم بیشتر از خروجی‌های کلاس چهارم هستند با کمبود دبیر روبه‌رو می‌شویم که بعد از امتحانات خردادماه نیروها سازماندهی می‌شوند و با هماهنگی کارشناسان اداره کل این کمبود نیرو در متوسطه دوم و هنرستان‌ها برطرف می‌شود.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرضا گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در بعد فضای فیزیکی در هنرستان‌ها با کمبود روبه‌رو می‌شویم.
وی با بیان اینکه امسال دو هزار دانش‌آموز در پایه دهم هستند، افزود: با توجه به رویکرد وزارت آموزش و پرورش مبتنی بر گرایش دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای، کمبود هنرستان تشدید می‌شود و تشکیل یک هنرستان به مراتب سخت‌تر از دبیرستان است.
شعاعی بیان کرد: ارتقای سطح علمی همکاران در قسمت آموزش ضمن خدمت به آن پرداخته می‌شود و در کنار آن ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان در قسمت آموزش به آن پرداخته می‌شود.
وی گفت: در راستای ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان، اقداماتی مانند آزمون پیشرفت تحصیلی در دوره متوسطه اول در سه مرحله برگزار شد که مرحله سوم تحت عنوان مسابقه علمی در اواسط اردیبهشت برگزار شد و ۱۰۰ نفر از برگزیدگان در استان از شهرضا حائز رتبه برتر شدند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرضا با اشاره به برگزاری آزمون پیشرفت تخصصی در دوره متوسطه دوم در سه مرحله، افزود: کنکور آزمایشی در ۵ مرحله برای دانش‌آموزان سوم و چهارم متوسطه نظری و سه مرحله برای هنرجویان هنرستان برگزار شده است.
وی بیان کرد: در راستای بهبود کیفیت آموزشی، کلاس‌های تقویتی و جبرانی قبل از امتحانات پایانی برگزار می‌شود تا دانش‌آموزان آمادگی لازم را برای امتحانات داشته باشند.
شعاعی تصریح کرد: در زمینه ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان سال آخر برای آمادگی و شرکت در کنکور کلاس‌های روش‌های تست‌زنی و تندخوانی برگزار می‌شود تا استرس ناشی از شرکت در کنکور برای آنها کم شود.
 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.