سرویس: علم و فناوری ۲۳:۳۴ - یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۲

حملات سایبری به محورهای مخاصمه علیه ایران اضافه شده است

مقامات رسمی آمریکا اخیراً اظهاراتی را داشته اند که بر اساس آن، هکرهای ایرانی را به دست‌یابی به نرم‌افزارهای جدیدی که در انتقال انرژی در خطوط گاز و نفت آمریکا اخلال ایجاد می کنند، متهم می کند. به گزارش نسل بیدار به نقل از رویداد، روزنامه وال استریت ژورنال با استناد به مقامات رسمی آمریکا […]

167144_197مقامات رسمی آمریکا اخیراً اظهاراتی را داشته اند که بر اساس آن، هکرهای ایرانی را به دست‌یابی به نرم‌افزارهای جدیدی که در انتقال انرژی در خطوط گاز و نفت آمریکا اخلال ایجاد می کنند، متهم می کند.
به گزارش نسل بیدار به نقل از رویداد، روزنامه وال استریت ژورنال با استناد به مقامات رسمی آمریکا هکرهای ایرانی را متهم کرد که با دست‌یابی به نرم‌افزارهای جدید کوشیده‌اند، انتقال انرژی در خطوط گاز و نفت آمریکا را مختل کنند.

یک مقام سابق آمریکا به وال استریت ژورنال گفته است که اختلال در کار شبکه انرژی “می‌تواند سبب نگرانی مردم آمریکا” شود. در گزارش این روزنامه آمده است که حملات سایبری هکرهای چینی معمولاً متوجه سرقت اطلاعات و جاسوسی اقتصادی است؛ اما “حملات خصمانه سایبری” هکرهای ایرانی، بسیار خطرناک ‌بوده؛ زیرا هدف آنان “آسیب‌رسانی و اخلال‌گری” است.

هم اکنون ماموران امنیتی آمریکا در حال بررسی این حملات هستند؛ ‌زیرا به ادعای آنها احتمال آن می‌رود که ادارات رسمی ایران در پشت این حملات سایبری باشند. پیشتر نیز مقامات آمریکایی درباره حملات سایبری هکرهای ایرانی به بانک‌های آمریکا هشدار داده بودند.

وال استریت ژورنال از قول یک مقام آمریکایی می‌نویسد: “تلاش‌های اخیر نمونه‌ای از افزایش فعالیت‌های سایبری ایران است. هر چه آنان بیشتر دست به این گونه حملات بزنند، هوشیاری ما را بیشتر بر می‌انگیزند. آنچه آنان تاکنون انجام داده‌اند، فاش شده است. هکرهای ایرانی باید مراقب اعمال خود باشند.”

شرکت‌های انرژی در آمریکا بر این باورند که حملات سایبری کنونی با “حمایت مستقیم دولت ایران با هدف کارشکنی در خطوط نفت و گاز صورت گرفته است. یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود گفت:« هکرها کوشیده‌اند برخی از برنامه‌های کنترل را پاک کنند و یا از کار بیندازند.»

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.