سرویس: اخبار شهرضا ۲۲:۳۱ - چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

همزمان با هفته معلم؛

مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا برگزار شد

همزمان با بزرگداشت هفته معلم و گرامی داشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری(ره) با حضور مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا از استادان این دانشگاه تجلیل شد.

به گزارش شهرضانیوز، عبدالرضا باقی معاون فرهنگی، دانشجوئی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا در این مراسم که در سالن اجتماعات دانشکده تحصیلات تکمیلی برگزار شد با تبریک هفته معلم و عید مبعث پیامبر (ص) اظهار کرد: از ویژگی‌های شهید مطهری عقلانیت گرائی و جامع نگری در مباحث علمی، فرهنگی و پرداختن به بسیاری از شاخه های علوم انسانی است.
مدیر کل ارشاد اسلامی استان اصفهان دیگر سخنران این مراسم با اشاره به تولید علم در ایران در بعد نظری و ضعف توجه به علوم کاربردی، گفت: در محیط‌های حوزوی و دانشگاهی ارتباط سیستمی میان مطالعات و پژوهش‌ها ضعیف است.
حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی با اشاره به رشد متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور، افزود: متاسفانه پایان نامه‌های دانشجویان مسبوق به مساله شناسی دقیق و منطبق با نیاز و مشکلات جامعه نیست و استادان باید در این زمینه راهنمائی لازم را داشته باشند.
وی به استناد کتاب منیه المرید شهید ثانی بیان کرد: در شغل معلمی بایسته هائی از نظر شهید ثانی وجود دارد که می تواند اصول موفقیت هر معلمی در تدریس باشد.
مدیر کل ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به بایسته‌های کتاب منیه المرید، گفت: شجاعت در ابراز نمی دانم در موارد لزوم- خوش اخلاقی استاد در ارتباط با شاگرد- ایستادن در مقابل بدعت ها و نادانی ها- متانت و وقار و حفظ مرزهای معلم و شاگردی- اخلاص– شهامت در اظهار حق – دریغ نورزیدن در تعلیم علم و داشتن انصاف در بیان مطالب از جمله بایسته‌های کتاب منیه المرید است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.