سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۰۴ - سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵

امام جمعه شهرضا:

شعار « اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل » باید در شهرضا عملیاتی شود

امام جمعه شهرضا گفت: راه‌های پیاده و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی با همکاری مسئولان شهرستان باید عملیاتی شود.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی عصر امروز در شورای فرهنگی عمومی شهرستان با اشاره به سنت معنوی اعتکاف، اظهار داشت: خیلی مسائل در سال‌های انقلاب به فرهنگ تبدیل شده است مانند اعتکاف، قبل از انقلاب اعتکاف نقشی که در حال حاضر دارد را نداشت و تنها در قم در یک مسجد برگزار می شد.

وی افزود: در حال حاضر در سرتاسر ایران مراسم معنوی اعتکاف برگزار می شود و سال گذشته بیش از ۷۰۰ هزار نفر در آن شرکت کردند که ۸۰ درصد از شرکت کنندگان از جوانان بودند.

امام جمعه شهرضا گفت: همه دستگاه‌ها باید به برگزاری هر چه بهتر اعتکاف کمک کنند تا این فرهنگ جاودانه بماند چرا که اعتکاف اثرات ماندگاری در خانواده دارد.

وی با بیان اینکه اعتکاف در مساجد، آموزش و پرورش، بقاع متبرکه و دانشگاه ها به خوبی اجرا می‌شود، بیان کرد: در آستانه انتخابات مرحله دوم در شهرضا هستیم در این مرحله باید مانند مرحله اول مردم در صحنه حضور پیدا کنند تا نتیجه مطلوب حاصل شود و آنچه صلاح مردم و مملکت است به مجلس راه پیدا کند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به شعار سال، گفت: چند جلسه شورای فرهنگ عمومی باید به شعار سال اختصاص پیدا کند.

وی افزود: راه‌های پیاده و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی با همکاری مسئولان شهرستان باید عملیاتی شود.

امام جمعه شهرضا با تأکید براینکه قول‌های مسئولان باید در زمینه اشتغال امسال عملیاتی شود و چرخ صنعت دوباره به چرخش درآید، اظهار کرد: آنچه که مقام معظم رهبری فرمودند باید اجرایی شود و از واردات بی رویه جلوگیری شود و به تولید داخلی پرداخته شود.

وی با اشاره به نامگذاری میادین، خیابان‌ها و کوچه های شهر، گفت:  شهرداری و شورای شهر باید نامی را انتخاب کنند که با فرهنگ شهادت مردم شهرستان هماهنگی داشته باشد و نام خیابان ها باید در جلسات شورای فرهنگ عمومی آورده شود و همه اعضا نظر دهند تا کار کارشناسی بر روی آن شود.

حجت‌الاسلام یعقوبی تصریح کرد: همه اعضا باید با مطالعه در جلسه حضور پیدا کنند، کارهای فرهنگی باید نمود آن در جامعه روشن باشد.

وی بیان کرد: افرادی در پوشش بی‌تقوایی می گویند کاری در شهر انجام نمی شود باید اقدامات منعکس شود، بیشترین کار فرهنگی در استان در شهرضا انجام می شود.

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “شعار « اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل » باید در شهرضا عملیاتی شود”

  1. همشهري گفت:

    سلام ”
    چه خوب بود از نماز جمعه این هفته که در پادگان ۲۲ توپخانه شهرضا برگزار شد به روایت تصویر هم سخنی میگفتید تا چهره این ارتشیان بی تکلف و خدوم به کشور نمایانگر بود واقعا” جا داشت از مهمان این هفته جناب سرهنگ جعفری تجلیل میشد و از بزرگوار امیر سرافراز جناب همتی و کادر حاضر هم تجلیل و تشکر به عمل می آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.