سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۰۲ - سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵

فرماندار شهرضا:

لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی تکیه بر فرهنگ اسلامی و توانمندی‌ داخلی است

فرماندار شهرضا گفت: لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی تکیه بر فرهنگ اسلامی و توانمندی‌ داخلی است

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگی عمومی شهرستان با اشاره به مراسم معنوی اعتکاف، اظهار کرد: اعتکاف سنت پسندیده‌ای است که ۹ مسجد برای خواهران و ۳ مسجد برای برادران در شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه هر سال تعداد مساجد برای مراسم اعتکاف بیشتر می‌شود و میزان استقبال جوانان نیز افزایش پیدا می‌کند.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه در رفتارهای دینی نباید سختگیری‌های نامتعارف شود در غیراینصورت مردم دین‌زده می‌شوند، گفت: در سرتاسرکشور اعتکاف جشن است و افرادی هستند که چون نمی‌توانند  معتکف شوند هزینه آن را به صورت افطاری و سحری می‌دهند.

وی بیان کرد: مسئولان شهرستان در این ایام به هر نحوی از این سنت استقبال و برای هرچه برگزار شدن آن پشتیبانی‌های لازم را انجام دهند.

گلابی با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، تصریح کرد: یک وجه اقتصاد مقاومتی آن است که از اجناس داخلی استفاده کرد اما کیفیت و قیمت اجناس داخلی باید بتواند در سبد داخلی خانواده جای خود را باز کند.

وی افزود: هر جنس بی‌کیفیت ایرانی را نباید به مردم تحمیل کرد، باید جنس ایرانی کیفیت بالایی داشته باشد و قیمت آن پایین باشد، اگر قرار است جشنی و همایشی برگزار کنیم باید از هنرمندان داخلی شهرستان استفاده کنیم.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تنها به مسائل برون مرزی مربوط نمی شود بلکه به مسائل داخلی هم ارتباط پیدا می‌کند، گفت: باید برای تحقق شعار سال اهتمام ویژه‌ای از سوی مردم و  مسئولان انجام شود و لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی تکیه بر فرهنگ اسلامی و توانمندی‌ داخلی است.

 وی با اشاره به مرحله دوم انتخابات در شهرضا، گفت: باید در راستای حضور حداکثری مردم را تشویق به شرکت در انتخابات کرد.

گلابی با بیان اینکه انتخابات یک جشن است بنابراین باید پرشور برگزار شود، اظهار کرد: مردم شعور سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بالایی دارند.

وی با بیان اینکه در حوزه کاری، مسئولان ادارات کارمندان خود را به شرکت در انتخابات تشویق کنند، تصریح کرد: کارهای اساسی شهر بعد از انتخابات پیگیری و انجام می‌شود، به دنبال بخش کردن شهرستان و ایجاد چند شهر هستیم که همه این اقدامات به بعد از انتخابات موکول شده است بعد از انتخابات باید با همدلی شهرستان را آباد کنیم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.