سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۲۴ - شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵

رئیس بهزیستی شهرضا خبر داد؛

آموزش مهارت‌های زندگی توسط همیاران سلامت روان شهرضا/ راه اندازی طرح اجتماع محور با فعالیت در ۱۵ محله شهرضا

رئیس اداره بهزیستی شهرضا گفت: دو گروه همیاران سلامت روان شهرضا با حدود ۵۰ نفر کارشناس خبره مهارت‌های زندگی را تمام سطوح به صورت رایگان آموزش می‌دهند.

به گزارش شهرضانیوز، محمدعلی صادقی عصر امروز در همایش سلامت معنوی که در فرمانداری شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: کشور ایران کشوری در حال توسعه است که به دنبال آن مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارد.

وی با اشاره به اینکه در اجتماع با آسیب‌های اجتماعی روبه‌رو هستیم، افزود: دولت برنامه‌های خاصی برای توسعه کشور در حد کلان، متوسط و خرد دارد.

رئیس اداره بهزیستی شهرضا با بیان اینکه در سطح خرد در شهرستان برای رسیدن به توسعه‌یافتگی برنامه‌ریزی کرده‌ایم، گفت: در مسائل اجتماعی و فرهنگی وظیفه همه مردم است که تلاش و مشارکت کنند.

وی تصریح کرد: آموزش‌وپرورش، بهزیستی، نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات و ارشاد اسلامی در مسائل اجتماعی و فرهنگی بیشترین نقش را دارند.

صادقی با اشاره به اینکه وضعیت بهداشت روانی جامعه مطلوب نیست، افزود: این سازمان با حدود ۶۰ فعالیت عمده و بیش از ۱۳۰ فعالیت جزء و خرد در خدمت جامعه است.

وی اظهار کرد: دو گروه همیاران سلامت روان شهرضا با حدود ۵۰ نفر کارشناس خبره مهارت‌های زندگی را تمام سطوح آموزش می‌دهند.

رئیس اداره بهزیستی شهرضا گفت: طرح اجتماع محور با فعالیت ۱۵ محله در شهرضا به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق، خودکشی و بحران هویت جنسی راه‌اندازی شده است تا این آسیب‌ها کنترل شود.

وی با بیان اینکه خدمات گروه همیاران سلامت رایگان است، تصریح کرد: در شهرستان شهرضا مرکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق راه‌اندازی شده همچنین اورژانس اجتماعی با خط تلفن ۱۲۳ آماده پاسخگویی به شهروندان است.

وی با اشاره به خط تلفنی ملی اعتیاد ۰۹۶۲۸،  بیان کرد: سازمان بهزیستی کشور با راه اندازی خط تلفن صدای مشاور (شماره ۱۴۸۰) استفاده از تلفن به عنوان وسیله‌ای برای راهنمایی و مشاوره را تحقق بخشید و با استفاده از متخصصین و مشاورین مجرب سعی در یاری رسانی به مردم کرده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.