سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۲۱ - شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵

فرماندار شهرضا:

فرهنگ‌ها و سنت‌های ارزشمند گذشته باید در شهرضا احیا شود

فرماندار شهرضا گفت: باید آسیب‌شناسی شود که فرهنگ‌های زیبا در شهرستان چقدر باقی مانده است و آنها را احیا کرد.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی عصر امروز در همایش سلامت معنوی که به همت اداره بهزیستی، جمعیت هلال احمر و دفتر امور اجتماعی فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از فرهنگ‌های زیبا در شهرستان یا کمرنگ شده یا از بین رفته است.

وی با بیان اینکه فرهنگ مهربانی، محبت و احترام بسیار زیبا است، افزود: در گذشته فرزندان به بزرگان احترام بسیاری می‌گذاشتند اما متأسفانه امروز این محبت کمرنگ شده است.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه هیئت‌هایث مذهبی شهرضا در ایام محرم که به هم می‌رسند سلام می‌دهند، گفت: باید آسیب‌شناسی شود که فرهنگ‌های زیبا در شهرستان چقدر باقی مانده است و آنها را احیا کرد.

وی با اشاره به اینکه باید درد جامعه را درد خود بدانیم، گفت: در دهه محرم ۵ میلیون پرس غذا در شهرضا پخته می‌شود، برنامه‌ریزی کردیم که این تعداد غذا در طول سال داده شود.

گلابی تصریح کرد: یکی از کارهای سلامت معنوی و جسمی اجرای طرح ایراپن در شهرضا بود تا همه مردم دارای شناسنامه سلامت شوند.

وی با بیان اینکه باید با برخورد خوب با ارباب رجوع در ادارات شهرستان برخورد شود، بیان کرد: باید درس مهربانی و احترام به والدین را به فرزندان خود آموزش دهیم.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه جلسه گفت: انسان‌ها براسا نوع نگاهی که دارند رفتار خود را شکل می‌دهند.

حجت‌الاسلام سیدعبدالله بحرینی با بیان اینکه یکی از اهداف دین توجه انسان به عالم غیب است، افزود: ترس، تلقین، حسد، دعا، استغفار و نفرین از عوامل تأثیرگذار غیرجسمانی بر جسم انسان است.

وی با بیان اینکه ترس سبب بسته شدن رگ‌ها و انسداد قلبی و مغزی در انسان می‌شود، گفت: باید تلقین‌های مثبت را در تربیت و ذهن خود داشته باشیم.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه یکی از عوامل اراده قوی عشق است، بیان کرد: حسد تأثیر مستقیم برجسم انسان می‌گذارد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.