سرویس: اخبار شهرضا ۰۷:۲۴ - جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵

نماینده ولی‌فقیه در لشکر 8 نجف اشرف:

برای مبارزه با دشمن به امثال سردار شهید طباطبایی نیاز داریم/ آمریکا به دنبال به حداقل رساندن توان دفاعی ما است

نماینده ولی‌فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف با بیان اینکه ما در حال یک جنگ تمام عیار اقتصادی و فرهنگی با دشمن هستیم، گفت: برای مبارزه با دشمن در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی به امثال سردار شهید طباطبایی نیاز داریم.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام محسن طالب‌پور شامگاه پنج‌شنبه در یادواره سردار شهید سید جمال طباطبایی که در مسجد انصارالحسین برگزار شد، اظهار داشت: عملیات کربلای ۴ عملیات مهمی بود اما متأسفانه برخی از منافقان نقشه عملیات را در اختیار صدام قرار دادند، بنابراین دشمن در تمام مسیر عملیات با تیربار بچه‌ها را هدف می‌گرفت و بسیاری از رزمندگان در همان مسیر شهید شدند.
وی با بیان اینکه شهدای دوران دفاع مقدس ویژگی‌های زیادی داشتند که هر یک در نوع خود برجسته و در بین سایر افراد بی‌نظیر بوده، گفت: دفاع مقدس ما گنجینه با عظمتی است که بسیاری از ارزش‌های آن کشف نشده است.
نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف بیان کرد: نسل جوان و نوجوان انقلاب، باید با مرور زندگینامه و سرگذشت شهدای گرانقدر دوران انقلاب اسلامی، از اخلاق و رفتار آن‌ها الگو گرته و منش آن‎ها را سرلوحله زندگی خود قرار دهند.
وی گفت: مردمی بودن دفاع مقدس ما به اندازه‌ای بود، که تنها ۴۸ درصد شهدای ما از نیروهای نظامی و ۵۲ درصد از نیروهای مردمی از تمام اقشار بودند.
طالبپور با اشاره به پیش‌بینی امام(ره) در زمینه لزوم تشکیل بسیج مردمی پیش از شروع جنگ تحمیلی، اظهار کرد: از دیگر افتخارات ما این است که بیش از ۲۲ هزار شهید دانش‌آموز داریم که در اوج جوانی به سمت جبهه‌ها شتافتند.
وی افزود: در دورانی که به علت وقوع انقلاب اسلامی و حذف برخی نیروهای خودفروخته و دست نشانده، نیروهای نظامی کشور از انسجام کافی برخوردار نبودند، مردم با تومام توان به یاری انقلاب آمدند.
نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف تشکیل نیروی مقاومت بسیج را از جمله مهم‌ترین دستورات امام راحل (ره) برشمرد و افزود: فرمان تاریخی امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج در ۹ ماه قبل از آغاز جنگ تحمیلی، نشان‌دهنده میزان دقت و آینده نگری ایشان در اداره امور کشور بود.
وی با اشاره به فرا رسیدن ایام شهادت شهید سید جمال طباطبایی و با بیان این‌که سردار شهید طباطبایی یکی از شخصیت‌های ناشناخته دفاع مقدس است، تصریح کرد: تواضع آقا جمال اجازه نمی‌داد خودش را مطرح کند و حتی در همان دوران دفاع مقدس هم مظلوم بود.
طالبپور با بیان این‌که شهید طباطبایی یک انسان مؤمن بود، خاطرنشان کرد: وی در عین مهربانی فرد بسیار جدی بود و وجود مجروحیت شدید بچه‌ها را رها نکرد و به منطقه برگشت و با وجود اینکه یک طرف بدنش فلج بود، عملیات را فرماندهی می‌کرد.
وی با اشاره به دقت شهید طباطبایی در عملیات‌ها، گفت: کمتر عملیاتی در کارنامه ایشان موجود است که پیروزی حداکثری و تلفات حداقلی در آن مشاهده نمی‌شد و این ناشی از قدرت ایمان او بود.
نماینده ولی‌فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف با بیان این‌که ما در حال یک جنگ تمام عیار اقتصادی و فرهنگی با دشمن هستیم، گفت: برای مبارزه با دشمن در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی به امثال آقاجمال نیاز داریم.
وی با اشاره به تلاش دشمن برای تسلیم شدن ایران و گرفتن روحیه مقاومت از ما، اظهار کرد: دشمن فهمیده است که تا وقتی‌که روحیه دفاع، جهاد و مقاومت در کشور ما وجود دارد نمی‌تواند به ما ضربه بزند.
طالبپور با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ تحت عنوان ” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” اظهار کرد: نامگذاری این سال از سوی رهبر انقلاب نشان می دهد ما هم‌اکنون در جبهه‌ مهمی در مقابل دشمنان قرار داریم.
وی تأکید کرد: فشارهای اقتصادی و تحریم‌های دشمن بر علیه نظام اسلامی برای ان است که، روحیه مقاومت ملت ایران را تضعیف کرده و پساز آن به اهداف شوم خود دست یابد.
نماینده ولی‌فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف با اشاره به شعار برجام ۲ و ۳ توسط غرب، گفت: آمریکا به دنبال به حداقل رساندن توان دفاعی ما است.
وی گفت: برخی در داخل جاهلانه یا عامدانه می‌گویند دوران موشکی گذشته است و این در حالی است که هنوز تحریم‌ها پابرجا است و حقوق بشر بهانه ی جدید غرب در برجام دیگری هست.
طالبپور با بیان اینکه این حرف‌ها را دشمنان بیان می‌کنند و برخی در داخل آن را تکرار می‌کنند، بیان کرد: کشوری که این‌همه دشمن دارد، عقلاً باید از نظر نظامی قدرتمند باشد.
وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان ما در جریان یک جنگ نرم فرهنگی به دنبال ضربه زدن به ارکان نظام و مبانی اعتقادی ما هستند، گفت: اگر ما توان نظامی خود را افزایش ندهیم، یک کشور کوچک مانند بحرین که یک روز یکی از استان‌های ما بود، ما را تهدید به حمله می‌کند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.