سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۴۵ - چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵

رئیس عقیدتی گروه 22 توپخانه ارتش شهرضا:

وجود ۲۴۰ حافظ جز ۳۰ در بین سربازان گروه ۲۲ توپخانه/گسترش معنویت و بصیرت‌افزایی رسالت خطیر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است

رئیس عقیدتی سیاسی گروه ۲۲ توپخانه ارتش در شهرضا گفت: گسترش معنویت و بصیرت‌افزایی رسالت خطیر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام علی عالمی عصر امروز در جمع رسانه‌های گروهی شهرستان که به مناسبت فرا رسیدن سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد با بیان اینکه ۲۹ فروردین ماه روز تکریم از جان فشانی‌های ارتش و ازخودگذشتگی آنها است، اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران، به عنوان بازوی توانمند انقلاب اسلامی همواره نیرویی مطمئن و قابل اعتماد برای امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب بوده است.
وی وی با بیان این که ارتش ما یک ارتش مکتبی است، تصریح کرد: هدف ما از آمادگی و دفاعی و گسترش جنگ افزارهای نظامی به غیر از اهداف ارتش های غیراسلامی دنیا است.
رئیس عقیدتی سیاسی گروه ۲۲ توپخانه ارتش در شهرضا با اشاره به صدور فرمان سه ماده‌ای امام راحل (ره) مبنی بر عدم انحلال ارتش، گفت: امام راحل(ره) از روز پیوستن ارتش به انقلاب اسلامی به عنوان روز شادی مؤمنان و یأس دشمنان نام بردند.
وی با بیان اینکه ایمان و معنویت نیاز یک نظامی اسلامی است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل امام راحل (ره) در اوایل انقلاب دستور ایجاد سازمان عقیدتی-سیاسی را در ارتش صادرکردند تا در بعد عوامل نامحسوس نظامی یعنی معنویت نیز ورزیده شوند و در مقابل دشمن با استراتژی دین مقابله کنند.
عالمی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران، یک نیروی نظامی مبتنی بر ارزش‌های اصیل اسلامی است، تصریح کرد: در تمام دنیا ارتش‌ها و قوای نظامی، اهدافی را برای خود تعیین می‌کنند، ارتش‌های جهان برای دست‌یابی به اهداف خود، استفاده از هر ابزاری را مجاز می‌دانند در حالی که در ارتش ایران این مسئله به گونه دیگری است.
وی افزود: سربازان ارتش جمهوری اسلامی ایران، با تربیت بر اساس آموزه‌ها و تعالیم مکتبی و دینی، تلاش می‌کنند بر اساس اعتقادات قلبی و آرمان‌های الهی خود عمل کنند.
رئیس عقیدتی سیاسی گروه ۲۲ توپخانه ارتش در شهرضا بیان کرد: اصل اول در ارتش جمهوری اسلامی ایران ایمان و اعتقاد به مبانی دینی و الهی است بنابراین هرگاه در آیات جهاد قرآن نظر کنیم، با عباراتی همچون «فی سبیل الله» روبه‌رو می‌شویم و هیچ‌گاه عباراتی همچون«حرب» به معنای جنگ در قرآن به کار نرفته است.
وی با تأکید بر اینکه یک ارتش اسلامی باید مبتنی بر ایمان و اعتقادات اصیل اسلامی و از سوی دیگر، آمادگی رزمی و توان بالای دفاعی استوار باشد، اظهار داشت: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی و برای افزایش معنویت و ترویج احکام دینی در بین پرسنل کادر و پایور ارتش ایجاد شد.
عالمی تصریح کرد: نهاد مقدس عقیدتی سیاسی وظیفه دارد، بر قلوب پرسنل ارتش حکومت کند زیرا ابزاری که این نهاد در اختیار دارد، ایمان و اعتقاد راسخ تمامی پرسنل ارتش است.
وی با اشاره به بخش‌هایی از فعالیت‌های عقیدتی سیاسی گروه ۲۲ توپخانه ارتش در شهرضا، گفت: برنامه‌هایی همچون تجلیل از خانواده‌های ایثارگران ارتش، برنامه‌های فرهنگی ویژه خانواده‌های پرسنل کادر ارتش، غبارروبی مزار شهدا و سخنرانی‌های روحانیت و فرماندهان در منازل سازمانی در طول سال انجام می‌شود.
مسئول عقیدتی سیاسی گروه ۲۲ توپخانه شهرضا افزود: خیل عظیمی از جوانان ما برای انجام خدمت مقدس سربازی به ارتش اعزام می شوند و این فرصت مناسبی برای باروری معنوی آنها است که دوره های مختلفی از جمله برگزاری کلاس های عقیدتی-سیاسی در طول هفته و کلاس های قرآن در روزهای سه شنبه در پادگان گروه ۲۲ توپخانه ارتش برگزار می شود.
وی گفت: برای تشویق سربازان وظیفه به حفظ قرآن کریم، هر یک از این افراد که موفق به حفظ جزء قرآن کریم شوند، ۳۰ روز مرخصی تشویقی از طرف فرماندهی گروه ۲۲ توپخانه دریافت می‌کنند.
عالمی افزود: حدود ۲۴۰ نفر از سربازان وظیفه این مرکز نظامی حافظ جزء ۳۰ قرآن کریم هستند و این در حالی است که در بین تمامی پرسنل کادر و وظیفه این مرکز نظامی، حدود ۳۰۰ نفر از حافظان مختلف قرآن وجود دارند.
مسئول عقیدتی سیاسی گروه ۲۲ توپخانه شهرضا افزود: این سازمان در هر حوزه ای که مقام معظم رهبری دستور دهند، آمادگی ورود دارد تا در کنار آموزش های نظامی، معنویت را نیز گسترش دهیم.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.