سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۳۵ - سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

مسئول کشتارگاه دام شهرداری شهرضا:

ارتقای وضعیت بهداشتی کشتارگاه شهرضا به‌طور جدی پی‌گیری می‌شود

مسئول کشتارگاه دام شهرداری شهرضا گفت: وضعیت ایمنی و وضعیت بهداشتی کشتارگاه دام شهرضا نسبت به سال‌های گذشته ارتقاء یافته است.

به گزارش شهرضانیوز، کریم ابوالحسنی عصر امروز در جلسه شورای شهرستان که با هدف بهداشت گوشت و کشتارگاه دام شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: در تنظیم قرارداد کشتارگاه شهرداری شهرضا از سایر شهرستان‌ها الگوگیری شده است.
وی با اشاره به اینکه در قرارداد بخش خصوصی امکان نظارت محیط زیست، شبکه بهداشت و درمان و دامپزشکی وجود دارد، افزود: اتاق پیش سرد کشتارگاه آماده است و به محض اینکه پیمانکار بر اساس متن قرارداد اقدام به تشکیل گروه سلاخ کند، امکان استفاده از این اتاق پیش سرد فراهم می شود.
مسئول کشتارگاه دام شهرداری شهرضا گفت: این محل، با ظرفیت تعداد ۶۶۸ رأس دام سبک و ۲۴ رأس دام سنگین به منظور قرنطینه لاشه‌های کشتار شده جهت حصول اطمینان از سلامت گوشت انجام شده است.
وی با تأکید براینکه وضعیت ایمنی کشتارگاه و وضعیت بهداشتی آن ارتقاء یافته است، بیان کرد: در حال حاضر اتاق پیش سرد نیازمند یک ژنراتور است تا در مواقع قطع برق این اتاق از مدار خارج نشود.
ابوالحسنی با اشاره به اینکه فاصله زمانی بین بارگیری گوشت در ماشین حمل گوشت تا تخلیه آن در مغازه نیم ساعت است، تصریح کرد: سکوهای کشتارگاه ایزوله شده است و درختکاری در محوطه کشتارگاه انجام می‌شود.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.