سرویس: بین الملل ۲۲:۴۴ - یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۲

به کوری چشم سلفی ها، ایران عزیز دل ماست

مقامات سعودی دو کتاب را بین ما توزیع کردند . در کتاب دوم ‘بن باز’ مفتی سعودی، غیر مسلمانان را به دو دسته کفار شامل شیعیان و بی نمازها، و دوم مشرکین شامل صوفیان و کسانی که میلاد ائمه را جشن می گیرند تقسیم کرده بود. “علاء الدین ماضی أبو العزائم” شیخ طریقت عزمیه (از […]

IMAGE635050998983949140-170x135مقامات سعودی دو کتاب را بین ما توزیع کردند . در کتاب دوم ‘بن باز’ مفتی سعودی، غیر مسلمانان را به دو دسته کفار شامل شیعیان و بی نمازها، و دوم مشرکین شامل صوفیان و کسانی که میلاد ائمه را جشن می گیرند تقسیم کرده بود.

“علاء الدین ماضی أبو العزائم” شیخ طریقت عزمیه (از شیعیان مصر) در مراسم جشن میلاد حضرت علی علیه السلام که با حضور شیعیان مصر و یک هیات از مسلمانان چین برگزار شد تاکید کرد که ایران به کوری چشم سلفی ها عزیز دل ما است.به نوشته پایگاه خبری ‘الیوم السابع’ مصر، شیخ ابوالعزائم با رد شایعات مبتنی بر اینکه برخی با نام تصوف قصد گسترش تشیع در مصر را دارند، تاکید کرد که هیچ تفاوتی میان شیعه و سنی وجود ندارد و اختلاف های موجود سیاسی است.
وی افزود: در سال ۱۹۹۵ که به زیارت حج مشرف شدم، مقامات سعودی دو کتاب ‘تولی وتبری’ و’فتواهای مهم برای مسلمانان’ را بین ما توزیع کردند . درکتاب اول بر ضرورت دوست داشتن مسلمانان و بیزاری جستن از کافران اشاره شده بود و در کتاب دوم ‘بن باز’ مفتی سعودی، غیر مسلمانان را به دو دسته کفار شامل شیعیان و بی نمازها، و دوم مشرکین شامل صوفیان و کسانی که میلاد ائمه را جشن می گیرند تقسیم کرده بود.
ابوالعزائم با اشاره به اینکه سلفی ها، امت اسلامی را با توجه به مقاصد سیاسی خود تقسیم بندی می کنند، افزود که امام علی علیه السلام فرمودند دوستان تو سه تن هستند : دوست تو ، دوست دوست تو ودشمن دوست تو ودشمنانت سه تن هستند : دشمن تو، دوست دشمن تو ودشمن دوست تو.
شیخ طریقت عزمیه مصر در توضیح این موضوع گفت : دشمن ما مسلمانان رژیم صهیونیستی است و دوستان دشمن ما آمریکا و اروپا هستند ودشمن دوست ما مزدورانی هستند که بین مسلمانان تفرقه ایجاد می کنند.
وی افزود: اما دوست ما همه کشورهای اسلامی هستند ، دوست دوست ما کشورهایی هستند که با مسلمانان دشمنی ندارند مثل ژاپن ، روسیه، چین و ونزوئلا، و دشمن دشمن ما هم ایران است . ایران به کوری چشم سلفی ها دوست و عزیز دل مسلمانان است .
در این مراسم همچنین شیخ ‘محمود عاشور’، نماینده سابق الازهر، در مورد جایگاه ومنزلت امام علی (ع) و احترام رسول خدا (ص) به وی و اخلاق وکردارش سخنرانی کرد.
دکتر ‘عبد المقصود باشا’ استاد ورئیس دپارتمان تاریخ در دانشگاه الازهر و عضو شورای عالی امور اسلامی مصر نیز با اشاره به گفته رسول خدا ص خطاب به حضرت علی ع در غزوه تبوک که فرمودند ( تو برای من به منزله هارون برای موسی هستی ) به ذکر ویژگی های امام علی ع پرداخت.
وی همچنین از محبت واحترام امت اسلامی نسبت به اهل بیت پیامبر علیهم السلام سخن گفت ودر این زمینه به داستان ورود سر مبارک امام حسین (ع) به مصر اشاره کرد که خلیفه و وزیر فاطمیان با پای برهنه به استقبال سر مبارک امام (ع ) رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.