سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۲۰ - شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴

افتخار دیگری از قهرمان ورزشی شهرضا،

کسب مقام قهرمانی پاورلیفتینگ کشور در مسابقات شیراز توسط حسینعلی دیانت

حسینعلی دیانت در مسابقات پاورلیفتینگ کشور که ۱۲ اسفندماه در شیراز برگزار شد به مقام قهرمانی دست یافت.

حسینعلی دیانت در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز با بیان این که پاورلیفتینگ را از سال ۹۳ آغاز کردم، گفت: از همان سال در مسابفات شرکت و در شهرستان عنوان نخست را کسب کردم.

وی ادامه داد: در کم‌تر از ۲ ماه توانستم در مسابقات شهرستان، استان و کشور حائذ رتبه شوم.

قهرمان پاورلیفتینگ ایران با اشاره به کسب سهمیه مسابقات جهانی در سال ۹۳ و ۹۴ تصریح کرد: سال گذشته مسابقات گرجستان و امسال نیز مسابقات ازبکستان را به دلیل نبود بودجه از دست دادم و از مسابقات جهانی بازماندم.

دیانت با بیان این که اداره ورزش و جوانان همکاری مناسبی جهت تامین هزینه های اعزام به خارج از کشور نمی کند، خاطرنشان کرد: در سه حرکت ددلیفت، اسکوات و پرس سینه در مسابقات شرکت کرده ام و مدال های شهرستانی، استانی و کشوری زیادی دارم.

وی با اشاره به تمرین کوتاه مدت خود تنها در نزدیکی ایام مسابقات، اظهار کرد: شغل اصلی من رانندگی کامیون است و به دلیل محدودیت های شغلی ام توانایی تمرین مداوم را ندارم اما با این وجود توانستم در سطح کشور حرفی برای گفتن داشته باشم.

دارنده ۱۲ مدال کشوری و دهها مدال شهرستانی و استانی در رشته پاورلیفتینگ و قهرمان کشور ادامه داد: مربی من در این رشته آقای مرتضی جانقربان؛ مربی بسیار خوب و حرفه ای است و بخاطر کمک ها و راهنمایی ایشان توانستم به این نتایج برسم که از ایشان تشکر می‌کنم.

دیانت با اشاره به علاقه اش به رشته ورزشی کشتی ، گفت: در جوانی در رشته کشتی هم ورزش می کردم و چند مدال شهرستانی، استانی و کشوری نیز در این زمینه کسب کرده ام.

وی با اشاره به مسابقات اخیر پاورلیفتینگ کشور در شیراز، تصریح کرد: در این مسابقات که ۱۲ اسفند ماه با حضور حریفان قدرتمندی از سراسر کشور برگزار شد با هزینه شخصی شرکت کرده و توانستم قهرمان شوم.

قهرمان پاورلیفتینگ کشور افزود: در مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان که سال گذشته در تهران برگزار شد، توانستم مقام اول را کسب کنم و سهمیه تیم ملی را بدست آورم؛ در تمرینات تیم ملی نیز شرکت کردم اما به دلیل نداشتن هزینه شرکت در مسابقات آسیایی و جهانی، از این رقابت ها جا ماندم.

دیانت با اشاره به سطح بالای ورزش پاورلیفتینگ در شهرضا، گفت: متاسفانه در شهرضا حمایت مناسبی از ورزشکاران برای حضور در مسابقات جهانی نمی شود و ورزشکاران از مسابقات جهانی بازمی مانند.

وی با بیان اینکه در داوری رشته پاورلیفتینگ دارای مدرک درجه دو ملی است افزود: از مسئولین درخواست حمایت و کمک داریم تا از مسابقات بازنمانیم و برای کشور و شهرمان افتخار کسب کنیم.

حسینعلی دیانت - شهرضانیوز (2) حسینعلی دیانت - شهرضانیوز (3) حسینعلی دیانت - شهرضانیوز (4) حسینعلی دیانت 2 - شهرضانیوز (1) حسینعلی دیانت 2 - شهرضانیوز (3) حسینعلی دیانت 2 - شهرضانیوز (4) حسینعلی دیانت - شهرضانیوز (7) حسینعلی دیانت - شهرضانیوز (8) حسینعلی دیانت - شهرضانیوز (6) حسینعلی دیانت - شهرضانیوز (9)حسینعلی دیانت شهرضا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.