سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۰۱ - پنج شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴

مسئول بسیج سازندگی شهرضا بیان کرد؛

پوشش مناطق محروم شهرستان شهرضا در اردو‌های بسیج سازندگی/ ۹۸ نفر در شهرضا موفق به دریافت تسهیلات اشتغالزایی اقتصاد مقاومتی شدند

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا گفت: اردوهای بسیج سازندگی، نقش مؤثری در رونق اقتصادی و ایجاد تأسیسات مورد نیاز مردم در مناطق محروم شهرستان شهرضا داشته است.

احمدرضا صفابخش در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصادی کشور دارند، اظهار کرد: اجرایی کردن فرمان مقام معظم رهبری در مورد غنی سازی اوقات فراغت جوانان، از جمله مهمترین برنامه های بسیج سازندگی در شهرستان شهرضا است.
وی با اشاره به اهمیت فعالیت بسیج سازندگی در راستای حمایت از مناطق محروم گفت: محرومیت‌زدایی در روستاها به ویژه مناطق محروم شهرستان از دیگر برنامه‌های در دستورکار سازمان بسیج سازندگی شهرضا است.
مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا با بیان اینکه برگزاری اردوهای مختلف بسیجیان به مناطق محروم از جمله برنامه‌های اصلی سازمان بسیج سازندگی است، افزود: این اردوها که با مشارکت بسیجیان خواهر و برادر حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج محلات در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته برگزار می شود، نقش مؤثری در رونق اقتصادی و ایجاد تأسیسات مورد نیاز مردم در این مناطق داشته است.
وی بیان کرد: یکی از شیوه‌های اجرای اردوهای سازندگی، برگزاری اردوهای هفت روزه یا جهادی است، در این شیوه، بسیجیان در مدت یک هفته به یکی از مناطق محروم شهرستان یا منطقه خود رفته و براساس برنامه زمانبندی شده قبلی، اقدامات فرهنگی و عمرانی گسترده ای را انجام می دهند.
صفابخش تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۳۵ نفر اردو جهادی در قالب ۸ مرحله برگزار شده است که طبق اساسنامه سازمان و برنامه ابلاغی، تمامی مناطق محروم یا کمتر توسعه یافته شهرستان را در برگرفته است.
وی برگزاری اردوهای یک روزه را شیوه دیگر اجرای اردوهای سازندگی برشمرد و گفت: در این شیوه اجرای اردوهای سازندگی، بسیجیان در طول یک روز با حضور در یکی از مراکز فرهنگی، آموزشی یا مذهبی یکی از شهرها یا روستاهای خود، اقدامات مورد نیاز فرهنگی یا عمرانی را انجام می دهند.
مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۶۵۹ نفر روز اردوی یک روزه در قالب ۲۱ مرحله برگزار شده است.
وی گفت: اجرای طرح ویزیت رایگان دانش آموزان مدرسه امام علی(ع) روستای هوک از سوی ۴ نفر از پزشکان و پرستاران بسیج جامعه پزشکی، حضور ۱۲ نفر از بسیجیان حوزه مقاومت بسیج امام خامنه‌ای (مدظله) در روستای دولت قرین، حضور ۱۰ نفر از بسیجیان حوزه مقاومت بسیج خواهران حضرت زینب (س) در روستای قصرچم و حضور ۲۰ نفر از بسیجیان پایگاه مکتب قرآن حوزه مقاومت بسیج شهید قانع (ره) در روستای عرش آباد از جمله اردوهای سازندگی برگزار شده در سطح شهرستان و مناطق اطراف بوده است.
صفابخش اظهار کرد: اردوی سازندگی ۲۰ نفر از بسیجیان حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای (مدظله) در روستای سولار، ۱۱ نفر از بسیجیان حوزه مقاومت بسیج خواهران حضرت زینب (س) در روستای وشاره، حضور ۹۶ نفر از بسیجیان حوزه مقاومت بسیج شهید قانع (ره) در روستاهای اسفه و اسفه سالار از جمله دیگر عرصه‌های برگزاری اردوهای سازندگی در سطح شهرستان است.
وی گفت: اردوهای سازندگی دانش آموزی تحت عنوان هجرت (۳) شیوه دیگری از اردوهای بسیج سازندگی است که در آن، از ظرفیت دانش آموزان شهرستان در عرصه های مختلف سازندگی استفاده می شود.
مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا بیان کرد: یکی از بارزترین ویژگی‌های بسیجیان در تمام مناطق کشور و از آن جمله در شهرستان شهرضا، ایمان و اخلاص و علاقه مندی به عمران و آبادانی مناطق مختلف است تا جایی که در عرصه برگزاری اردوهای هجرت (۳) دانش آموزی به علت استقبال گسترده از میزان سهمیه سایر شهرستان ها کاسته و به سهمیه شهرضا افزوده شده است.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۵۸ نفر برادر و ۹۶ نفر خواهر، هر یک به مدت ۱۰ روز در قالب ۱۵۴ اردو، در عرصه‌های مختلف اردوهای طرح هجرت (۳) دانش آموزی در شهرستان فعالیت داشته اند.
صفابخش توزیع تسهیلات اشتغالزایی را از جمله دیگر رسالت های بسیج سازندگی برشمرد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی اقتصاد مقاومتی در دو مرحله بین متقاضان توزیع شده است.
وی تصریح کرد: در سال جاری، ۹۸ نفر از متقاضیان در شهرستان، موفق به دریافت تسهیلات اشتغالزایی اقتصاد مقاومتی شده اند که از این تعداد بیشترین متقاضیان از روستای اسفرجان بوده‌اند.
مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا اضافه کرد: ۳۰۰ نفر از طریق ثبت نام در سامانه www.ebsvam.ir  متقاضی دریافت این وام ها بوده اند.
دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.