سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۰۰ - جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴

امام جمعه شهرضا:

مجلس خبرگان باید انقلابی بماند و انقلابی عمل کند/ بحران آب جدی است، مردم صرفه جویی کنند

امام جمعه شهرضا گفت: مجلس خبرگان باید انقلابی بماند و انقلابی عمل کند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف‌الله یعقوبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرضا که در مسجد صدیقه طاهره(س) برگزار شد با دعوت به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: اساس قبولی همه اعمال ما تقوا است.
وی افزود: محاسبه اعمال خوب است و در سالی که رو به پایان است موفقیت های معنوی روابط اجتماعی با مردم، خدمت به مردم را بررسی کند.
امام جمعه شهرضا با بیان اینکه نیازهای اجتماعی مردم از نظر اخلاقی، اقتصادی، معاشرتی، مباحث ازدواج بسیار است، گفت: در پایان سال باید به خانواده بی‌بضاعت و نیامند کمک کنیم، ساختن خانه برای افراد بی‌بضاعت و زوج‌های جوان باید در جامعه نهادینه شود.
وی با اشاره به اینکه در کارهای خیر با هم مسابقه بگذارید، بیان کرد: مسئولان تا می‌توانند باید به مردم کمک کنند، ثواب کمک به مردم از ۱۰ حج بیشتر است.
یعقوبی با بیان این که احتیاجات مردم به ما از نعمت های الهی است، اظهار کرد: تمام یادگارهای جامعه از جمله بنیادهای خیریه و صندوق‌های قرض الحسنه همه از افراد خیر است و همیشه باقی می ماند.
وی با بیان این که برای کمک به دیگران باید درد دین داشته باشیم، تصریح کرد: در این ایام آخر سال باید به فکر بیفتیم و کمک کنیم، درد دینداری باید انگیزه ایجاد کند تا بتوانیم فقرا را در شب عید شاد کنیم.
امام جمعه شهرضا با اشاره به ادامه انتخابات در مرحله دوم، خاطرنشان کرد: مراقب باشیم گناه، تهمت و غیبت برسر سفره های ما نباشد، بالاخره شخضی انتخاب می شود و به مجلس می رود، ما باید ببینیم چه کرده ایم، باید عاقبت خود را در نظر بگیریم و تقوای الهی پیشه کنیم.
وی با اشاره به سالروز فرمان امام مبنی بر تاسیس بنیاد شهید، گفت: خانواده های شهدا چشم و چراغ ملت هستند و این خانواده شهدا، جانبازان و معلولان نشان دادند که هرگز اجازه نمی دهند استعمار بر این کشور سایه افکند.
یعقوبی با اشاره به سالروز شهادت شهید همت (ره)، اظهارکرد: باید از کسانی که برای این شهید بزرگوار جلسه گرفتند و کسانی که در این جلسات شرکت کردند، تشکر کرد.
وی افزود: یکی از شهدای باعظمتی که در سلسله جلیل نسوان قرار دارد و توانست الگوی همه زنان عالم باشد شهیده راه خدا فاطمه زهرا (س) است که گرامی می‌داریم.
امام جمعه شهرضا با اشاره به توانایی دفاعی بالای ایران در رزمایش اخیر، تصریح کرد: اقتدار ایران اسلامی به همین رزمایش ها است که دشمنان را برآشفته شدند و توانایی ایران آنها را از افکار شوم دور کرد.
وی با اشاره به مثلث شوم عربستان، اسرائیل و آمریکا در تجزیه سوریه، بیان کرد: حوادث یمن بزرگ ترین چالش مدعیان حقوق بشر است؛ جنایات آل سعود آن قدر شدید است که صدای مجامع بین الملل و اروپایی را پس از ۲ سال درآورده است.
یعقوبی با اشاره به لزوم صرفه جویی در مصرف آب، گفت: امسال به خاطر خشکسالی ها، بحران آب جدی است و اگر در این ایام منتهی به عید در مصرف آب صرفه جویی نکنیم، سال آینده با خطر مواجه می شویم.
وی با اشاره به لزوم مراقبت در چهارشنبه آخرسال، اظهار کرد: بزرگترها و پدران و مادران مراقب فرزندان خود باشند و سلامت خود را به خطر نیندازند.
امام جمعه شهرضا با اشاره به بیانات بسیار مهم مقام معظم رهبری در دیدار اعضای مجلس خبرگان گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آخرین دیدار رئیس و نمایندگان دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری، سخنان بسیار مهمی را ایراد فرمودند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از جملاتی که مقام معظم رهبری فرمودند، این بود که مجلس خبرگان باید انقلابی بماند، انقلابی فکر کند و انقلابی عمل کند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.