سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۱۶ - چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴

دبیر ستاد اقامه نماز قم:

شهدا به دنبال پیاده سازی جامعه توحیدی بودند

دبیر ستاد اقامه نماز قم در یادواره سردار شهید همت (ره) گفت: شهدای به دنبال به بهشت رفتن نبودند بلکه به دنبال پیاده سازی جامعه توحیدی بودند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام محمدصادق کفیل در یادواره سردار شهید حاج محمد ابراهیم همت که در حسینیه محمد رسول الله شهرضا برگزار شد، یکی از درهای بهشت را جهاد دانست و گفت: آن که در راه جهاد الهی قدم بر می دارد، در وادی بهشت الهی می شود.

وی ادامه داد: براساس روایات باب جهاد الهی برای افراد خاص بازشده است که همه نمی توانند وارد شوند.

دبیر ستاد اقامه نماز قم با بیان این که باب الشهدا مخصوص خواص الهی است، اظهار کرد: کسانی که در راه خدا جهاد می کنند، با تمام وجود عهد الهی را پذیرفته اند.

وی ادامه داد: یکی از جمله هایی که شهید حسن باقری (ره) دائما تکرار می کرد این بود که «کاری کن تا خدا عاشقت شود».

وی ادامه داد: در روایات آمده است، شهید به دنبال بهشت و جهنم و یا به خدا رسیدن نیست، بلکه به دنبال به خدا رسیدن است.

yadvare

دبیر ستاد اقامه نماز قم با بیان این که شهید تنها به دنبال خدا می گردد، گفت: خدا به همین دلیل شهدا را انتخاب می کند؛ در خاطرات یک شهید می خواندم که می گفت«بعد از شهادت مرا دفن نکنید، بلکه جنازه من را به جماران ببرید، خاک کف پای امام خمینی (ره) را به روی جنازه من بریزید تا به امامم (حضرت مهدی) بگویم من در راه نائبت بودم».

کفیل با بیان این که خداوند خودش می فرماید که ما نمی میرانیم، اظهارکرد: در نگاه ما شهدا مرده اند اما در واقع زنده اند و در برزخ و قیامت قدرت دارند و با این قدرت همه عوالم را می چرخانند.

وی با بیان این که در عالم برزخ کسی تغییر نمی کند، تصریح کرد: بین میلیاردها انسان تنها یک گروه در برزخ بالا می روند و آن ها شهدا هستند؛ برزخ برای شهدا همانند دنیا است.

دبیر ستاد اقامه نماز قم ویژگی مهم شهدا را وفای به عهد دانست و گفت: نمی شود کسی خدا را نبیند و به شهادت برسد، وقتی انسان فقط خدا را ببیند، خدا صدایش می زند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.