سرویس: سیاسی ۱۲:۵۸ - یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۲

شعارم ۱+۵۵ است/اولویتم مبارزه با تورم است

اولین گفتگوی سیدمحمد غرضی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شبکه جام جم آغاز شد. به گزارش نسل بیدار به نقل از فارس، سیدمحمد غرضی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در شبکه جام جم و در اولین برنامه انتخاباتی خود در رسانه ملی، در ابتدای سخنانش با اشاره به نوسانات دلار از زمان […]

13920219000269_PhotoAاولین گفتگوی سیدمحمد غرضی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شبکه جام جم آغاز شد.

به گزارش نسل بیدار به نقل از فارس، سیدمحمد غرضی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در شبکه جام جم و در اولین برنامه انتخاباتی خود در رسانه ملی، در ابتدای سخنانش با اشاره به نوسانات دلار از زمان قاجاریه تا زمان دولت نهم و کاهش مداوم ارزش ریال گفت: تورم و رشد بی رویه آن باعث کاهش قدرت سیاسی و اقتصادی کشور می‌شود و ملت ایران طی صد سال گذشته این تورم را تحمل کرده است.

وی افزود: من عرض می کنم که شعار من ۱+۵۵ است یعنی از بین ۷۵ میلیون نفر ۵۵ میلیون نفر حق رای خواهند داشت.

غرضی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه پاسخ سوالات ایرانیان مقیم کشور را در خصوص مسائل مختلف به صورت روشی خواهد داد، گفت: می‌گویند که از کاندیدا برنامه می‌خواهند در حالی که برنامه تنها وجه فیزیکی کار است و تمام برنامه‌ها را می‌توان در یک کلمه خلاصه کرد.

وی افزود: تمام تلاش من این است که در قالب بحث مبارزه با تورم به سوالات شما پاسخ دهم چرا که خروجی دولت باید تورم ومیزان اشتغال باشد.

وی ادامه داد: من کشور را با اقتصادش خیلی خوب می‌شناسم، وقتی جنگ شروع شد من وزیر نفت بودم.

غرضی افزود: با کمک مردم امروز شاهدیم که سراسر کشور گاز دارد در حالی که در دوره های قبل این طور نبود، من از مردم کمک گرفتم و این کار را انجام دادم بدون اینکه کوچکترین فشاری به مردم و دولت بیاید.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت:هدف من از کاندیدا شدن این است که رای مردم را بگیرم و دولت ضد تورم تشکیل دهم و خدمات را در زیر مجموعه این دولت ضد تورم انجام دهم؛ من می‌خواهم قدرت سیاسی امروز کشور را که مورد تهاجم دشمن قرار گرفته تقویت کنم.

وی گفت: سیاست و اقتصاد به صورت مطلق معنا نمی‌دهد؛ سیاست باید این باشد که مردم مجهز باشند، تا هم تعادل سیاسی داخلی و هم خارجی شکل بگیرد.

غرضی ادامه داد: سیاست خارجی چیزی استعداد مردمی که در ان کشور زندگی میکنند نیست.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: من از ملت می‌خواهم که به من رای ندهند بلکه به روش رای دهند، و به صد سال گذشته که در ان سوختیم توجه نکنند و به ۱۰۰ و ۲۰۰ سال آینده توجه کنند.

غرضی در ادامه سخنان خود در پاسخ به سؤالی درباره اینکه برنامه‌های شما در مورد حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی چیست، گفت: حضور زنان، جوانان و احزاب در عرصه سیاسی تنها نتیجه این است که جامعه اقتصادی و اداری کشور دارای انسجام لازم باشد. اینکه ۴ نفر از زنان در ملجس بشینند و یا هر شرکتی موظف شود که زنان را به عضویت هیئت مدیره خود در بیاورد به هیچ عنوان پایدار نیست.

وی افزود: طی ۱۰۰ سال گذشته دولت‌های گوناگونی آمده‌اند و این حرف را زده‌اند اما به دلیل اینکه انسان‌هایی که وارد کار شده‌اند دارای پشتوانه قویی نبوده‌اند به سرعت حذف شده‌اند.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد:‌ اگر ما یک اقتصاد کارآمد داشته باشیم امکان حضور همه اشخاص در عرصه سیاسی و اجتماعی کشور فراهم می‌شود.

غرضی در پاسخ به این سؤال که برنامه شما در خصوص پیشرفت برنامه هسته‌ای کشور چیست، گفت: ما ملتی هستیم که عضو سازمان ملل هستیم و بر اساس قوانین سازمان ملل می‌توانیم از انرژی هسته‌ای بهره‌مند شویم.

وی افزود:‌ اما آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به نام اینکه ممکن است ما در آینده بمب هسته‌ای بسازیم به دنبال وارد کردن فشار بر ما هستند.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها با این فشارها به ما می‌گویند که شما باید به بمب هسته‌ای دست پیدا کنید تا همانند کره شمالی شوید اما بر اساس اصول مدنی و شرعی ما چنین کاری جایز نیست.

غرضی در ادامه تصریح کرد: در زمانی که عراق شهرهای ما را بمباران می‌کرد ما شهرهای این کشور را مورد هدف قرار نمی‌دادیم چرا که نظام ما یک نظام صرف نیست بلکه یک فرهنگ است.

وی افزود: من در اینجا به آمریکایی‌ها می‌گویم که ما به هیچ عنوان در مقابل شما تسلیم نمی‌شویم ما با شما تعامل می‌کنیم اما مذاکره نمی‌کنیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: ملت ما در بیست و دوم بهمن‌ماه جواب آمریکایی‌ها را درباره کودتای آنها در ۲۸ مرداد داد. ما با آمریکایی‌ها مذاکره نمی‌کنیم بلکه تعامل می‌کنیم و آن هم یک تعامل قدرتمند همانگونه که در سوریه در حال انجام این کار هستیم.

غرضی در پاسخ به این سؤال که تلاش شما برای بالا بردن عزت ایرانیان در سایر کشورهای دنیا چیست، گفت: عزت ما عزت ایرانیان داخل از کشور و خارج از آن فرق نمی‌کند هر دو عزیز هستند اما زمانی ایرانی عزیز است که پولی که در جیب آن باشد عزیز باشد.

وی افزود: زمانی یک ایرانی عزیز است که زمانی که به سایر کشورهای دنیا سفر می‌کند برای کارگری سفر نکند.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌‌جمهوری ادامه داد: من عرض می‌کنم که امروز کره، قطعات یدکی و گندم همه از خارج وارد می‌شود که این ضد تولید ملی و ضد اقتدار است.

غرضی گفت: امروز می‌گویند که در بورس شاخص کل از ۲۰هزار واحد گذشته است و این در حالی است که این افزایش ارزش تنها ناشی از تورم دلار و بالا رفتن ارزش دلاری تجهیزات این شرکت است.

وی گفت:‌ اولین کاری که دولت آینده باید انجام دهد این است که جلوی رشد تورم را بگیرد؛ دولت وقتی بیش از درآمد هزینه کند تورم ایجاد می‌شود و اگر دولت بیش از دستاوردهایش هزینه نکند تورمی نخواهیم داشت.

غرضی اظهار داشت: تورم مانند ماشینی است که در سرازیری قرار گرفته و ما باید سرعتش را کم کنیم و حتی باید آن را عقب عقب هم هدایت کنیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اگر مردم به دولتی رأی دادند که تورم را متوقف نکرد مسئولش خود مردم هستند و اگر ملت ۵۵ میلیون رأی به دولت ضد تورم داد می‌توانیم تورم را متوقف کنیم.

غرضی در مورد مسائل فرهنگی گفت: فرهنگ محصول اجتماعی جامعه است و جامعه هم خودش فرهنگ خودش را تبیین می‌کند و ملت ایران هم از سال‌ها پیش خودش فرهنگش را ساخته است براین اساس من نگران اینکه برخی‌ها بخواهند فرهنگ‌های ضددینی را به ما تحمیل کنند، نیستم.

وی در ادامه اظهار داشت: من از مفهوم دموکراسی این را تشخیص می‌دهم که انعکاس خواسته‌های مردم است؛ البته مردم‌سالاری از دموکراسی کلمه مناسب‌تری است.

غرضی افزود: سیاست خارجی هم عبارت است از استعداد مجموعه ملت در تعامل با دنیا؛‌ما کشوری هستیم که به هیچکس جنگ نداشته و نداریم اما کسانی که برای منافع ما نقشه می‌کشند مقابل‌شان می‌ایستیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ما با آمریکایی‌ها کار نداریم بلکه آنها با ما کار دارند، افزود: دولت طرفدار خارجی در ایران عمر سیاسی بسیار کمی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.