سرویس: علم و فناوری ۲۰:۱۹ - چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲

توییتی که باعث پرواز ارزش سهام اپل شد

آیا شما بزرگترین شرکت تکنولوژی دنیا هستید؟ آیا اوضاع تان چنان ناامید کننده است که بدون توجه به آن همه تبلت و تلفنی که فروخته اید، هنوز جدول سهام تان به جای کوه اورست، بیشتر شبیه دشت کبیر است؟

به دنیا اعلام می کنید که می خواهید نسخه بعدی سیستم عامل موبایل تان را بازطراحی کرده و مسطح نمایید  اما باز هم فایده ای نداشته و کلک تان نگرفته است. اما شاید هنوز یک شانس دیگر داشته باشد. آن هم اینکه کسی این گونه توییتی ارسال کند:
«ما به تازگی سهام زیادی را در اپل در اختیار گرفته ایم. ما معتقدیم این شرکت به شدت کمتر از ارزش واقعی اش تخمین زده شده. امروز با تیم کوک صحبت کردم. خبرهای بیشتر، به زودی.»
در فضایی کمتر از ۱۴۰ کاراکتر، Carl Icahn میلیاردر سرمایه گذار باعث پرواز دوباره قیمت سهام اپل شد. روز گذشته، کمتر از دو ساعت پس از ارسال این توییت، سهام اپل با رشدی ۵ درصدی، در پایان روز بازار سهام، قیمت ۴۹۰ دلاری را تجربه کرد (البته هنوز با قیمت اوج ۷۰۵.۰۷ دلاری ۵۲ هفته پیش فاصله بسیاری دارد)
به گفته AllThingsD، اپل دیدار و گفتگوی میان کوک و Icahn را تایید کرده است، اما هیچ اشاره ای به جزئیات این برنامه نداشته.
البته این اولین بار نیست که تویتر بازارها را تکان می دهد. این سرویس هنوز یک ابزار قدرتمند برای رونمایی زودهنگام دستاوردهای تکنولوژی است. جک دارسی بنیانگذار توییتر شاید از طرفداران محصولات اپل باشد، اما احتمالا چند سال پیش که این سرویس را برای ارتباط متنی با دوستانش پایه گذاری می کرد، حتی به فکرش هم نمی رسید که چنین کاری از دستش بر بیاید.
منبع : نارنجی

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.