سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۰۱ - جمعه ۰۷ اسفند ۱۳۹۴

فرماندار شهرضا:

انتخابات در شهرضا با رعایت تمامی موازین قانونی در حال برگزاری است / هیچ تخلفی که منجر به تشکیل پرونده حقوقی شود نداشته ایم

فرماندار شهرضا گفت: انتخابات در شهرضا، پرشور، بی حاشیه و با رعایت تمامی موازین قانونی در حال برگزاری است.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی عصر امروز در نشست خبری که به مناسبت روز انتخابات در این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: انتخابات، یکی از بزرگترین تحولات سیاسی اجتماعی در کشور ماست که همواره با استقابل کم نظیر مردم مواجه شده است.
وی با اشاره به اینکه روند برگزاری انتخابات در شهرستان شهرضا نشان می‌دهد، حماسه‌ای بزرگ در حال شکل‌گیری است، گفت: انتخابات در شهرضا، پر شور، بی حاشیه و با رعایت تمامی موازین قانونی در حال برگزاری است.
فرماندار شهرضا افزود:  فرایند برگزاری انتخابات در شهرستان شهرضا، از ساعت ۵:۳۰ صبح روز هفتم اسفند ماه با تلاوت قرآن کریم و نواختن سرود ملی با حضور اعضاء هیأت های اجرایی و نظات و بازرسی و ستاد انتخابات، آغاز شد.
وی گفت: تا ساعت ۶:۳۰ صبح امروز، کلیه تدارکات لازم برای آغاز رأی گیری در شهرستان در اختیار شعب قرار گرفت و نمایندگان فرمانداری و ستادهای اجرایی و نظارت با حضور در محل رأی گیری، آماده حضور مردم بودند.
نشست-خبری-فرماندار-شهرضا-1
گلابی با اشاره به اتخاذ تدابیر امنیتی برای صیانت از محل‌های اخذ رأی در این شهرستان، بیان کرد: امنیت ۴۵ شعبه از شعب اخذ رای به نیروی مقاومت بسیج و بقیه شعب شهرستان به نیروی انتظامی محول شده است.
گلابی اظهار کرد: در سطح شهرستان شهرضا ۹۵ شعبه اخذ رأی وجود دارد که از این تعداد ۹۰ شعبه ثابت، ۵ شعبه سیار، ۶۶ شعبه در شهر شهرضا ، ۶ شعبه در شهر منظریه و مابقی در روستاهای بخش مرکزی مستقر هستند.
وی گفت: در حوزه انتخابیه شهرستان دهاقان نیز، ۳۷ شعبه اخذ رأی وجود دارد که از این تعداد ۳۶ شعبه ثابت و یک شعبه سیار و ۱۵ شعبه در شهر دهاقان و ۵ شعبه در شهر گلشن وجود دارد.
فرماندار شهرضا تصریح کرد: از مجموع جمعیت شهرستان شهرضا ۱۱۸ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد ۴ هزار نفر رأی اولی هستند.
وی بیان کرد: در شهرستان دهاقان نیز، ۲۵ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد ۲ هزار نفر رأی اولی هستند.
گلابی با بیان اینکه دو شهرستان شهرضا و دهاقان، مجموعاً یک حوزه انتخابیه را تشکیل می دهند، اظهار داشت: در هر دو شهرستان، مجموعاً ۴ هزار نفر عملیات برگزاری فرایند انتخابات را بر عهده دارند.
وی با تأکید براینکه تا کنون هیچ تخلفی از هیچ یک از شعب اخذ رأی که منجر به تشکیل پرونده حقوقی شود گزارش نشده، تصریح کرد: ۱۱ هزار نفر مرد و ۱۰ هزار نفر زن تا ساعت ۱۴ امروز در انتخابات در حوزه شهرضا شرکت کرده‌اند.
نشست-خبری-فرماندار-شهرضا-3
فرماندار شهرضا تصریح کرد: میزان رای ۸۶تا ۹۵ ساله‌ها ۲۸۵ است و بیشترین رأی نیز مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۶ ساله ها با ۴۷۰۰ رای بوده اند که جمع کل رای های اخذشده ۲۱۸۰۰ نفر تا ساعت ۱۴ امروز بوده است.
وی با اشاره به دستگیری ۳ نفر که قصد عبور شناسنامه های قاچاق از این شهرستان را داشتند عنوان کرد: شهرستان شهرضا در محور مواصلاتی شمال-جنوب کشور قرار دارد و همواره کشف اقلام قاچاق از سوی مأموران امنیتی این شهرستان سابقه داشته است.
گلابی اظهار کرد: در روز قبل از برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، مأموران اطلاعاتی سپاه پاسداران شهرستان موفق شدند، ۳ نفر را که حامل ۳۰ شناسنامه قاچاق بوده و قصد عبور این شناسنامه ها از شهرضا را داشتند را دستگیر کنند.
وی گفت: هوشیاری مأموران امنیتی شهرستان شهرضا ستودنی است و کشف این شناسنامه ها نیز هیچ ارتباطی با شهرستان شهرضا ندارد.
فرماندار شهرضا با اشاره به وجود شور و نشاط در شهرستان، خاطرنشان کرد: تمام حوزه‌های اخذ رای با تراکم جمعیت روبرو هستند و مشکل خاصی تاکنون نداشته ایم.
وی با بیان اینکه مردم خوب شهرضا که در همه موقعیت ها نیاز به حضورشان بوده است و در این زمینه هم حماسه آفریدند، گفت: از شروع رای گیری تاکنون ۱۰ تیم شامل نماینده هیئت نظارت، هیئت اجرایی و هیئت بازرسی از حوزه های رای گیری بازدید کرده اند.
گلابی تصریح کرد: یک تیم شامل رئیس هیئت نظارت، اعضای شورای تامین و خبرنگاران و عکاسان از ۸ شعبه اخذ رای بازدید کردند که این بازدیدها در عصر نیز ادامه خواهدداشت.
نشست-خبری-فرماندار-شهرضا-2
وی با پیش‌بینی افزایش شرکت در انتخابات شهرضا، تصریح کرد: بالغ بر ۸۰ هزار تعرفه بین شعب تقسیم شده است و تاکنون کمبود برگه تعرفه نداشتیم.
فرماندارشهرضا با بیان این که با وجود همسایگی برخی ستادها، هیچگونه درگیری نداشته ایم، تصریح کرد: ما سعی کردیم دراحترام کامل با نامزدها صحبت کردیم و سعی در برقراری آزاداندیشی اسلامی داشته ایم.
وی افزود: از تخلفات مجازی رسیده شده گزارش تهیه شده است و به پلیس فتا تحویل داده شده ، اما .

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.