سرویس: سیاسی ۱۲:۵۷ - پنج شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴

چماق اصلاح طلبان بر سر مردم

متعجبم چرا درشهرضا،شهرعرفاوسرداران بزرگ،فردی بایدبتواندتریبون به دست بگیردوولایت فقیه راکه دستاوردخون هزاران شهیداست موردهجمه قراردهد وبرخی از مسئولین و وعاظ وبزرگان شهرهمچنان ساکت باشند؟

آیا تا کنون وصیت نامه شهدا را خوانده اید؟ اگر اهل خواندن وصیت نامه شهدا باشید حتما گواهی خواهید داد که همه شهدا بر پیروی محض از ولایت فقیه تاکید داشتند و همچون امام خمینی به مردم توصیه می کردند که پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد.

مردم ایران به جمهوری اسلامی و قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه رای داده اند و بر طبق قانون، هر کس که بخواهد کاندیدای مجلس شود باید این اصول را پذیرفته باشد و طبیعی است که اگر کسانی این اصل را قبول نداشته باشند صلاحیت آنها مورد تایید واقع نخواهد شد. در هر نظام و حکومتی حتی در نظام های لیبرالیستی هم اگر کسی به اصول آن نظام پایند نباشد نمی تواند به رده های حاکمیتی راه پیدا کند و این امری کاملا منطقی و مورد تایید هر عقل سلیمی است.

اما متاسفانه بعضی ها از درک این واقعیت منطقی عاجزند و انتظار دارند که جمهوری اسلامی، همگان حتی افرادی که به اصل ولایت فقیه معتقد نیستند بتوانند به مجلس راه پیدا کنند. این افراد گمان می کنند به صرف اینکه فردی دکتر یا مهندس یا استاد حوزه و دانشگاه یا نخبه علمی یا سیاسی بود باید بتواند به مجلس راه یابد حتی اگر به اصل ولایت مطلقه فقیه اعتقادی نداشته باشد. در حالی که در هیچ نظامی حتی نظام های لیبرالیستی هم اگر کسی نخبه و متخصص باشد اما به یکی از اصول آن نظام معتقد نباشد اجازه نمی دهند وارد چرخه قدرت شود.

عدم درک این موضوع باعث شده است که عده ای علیه رد صلاحیت ها جو سازی کنند همانطور که اخیرا تعدادی از اصلاح طلبان شهرضا در جلسه ای گرد هم آمدند و به بهانیه رد یا عدم احراز صلاحیت برخی کاندیداها سخنانی گفتند که هم از منظر عقل و هم از منظر شرع مردود است. یکی از آقایان اصلاح طلب گفته است: این چه چماقی است که از ولایت فقیه ساخته اید و بر سر هر انسانی که حرف برای گفتن دارد و نمی خواهد فکرش را به شما بسپارد، می زنید. اگر برای مثال در شهر رای ریزی صورت گیرد و ۶۰ درصد مردم گفتند که اصل ولایت فقیه را قبول نداریم، آیا براساس این حرف امام که حکومت با اکثریت است، آن ۴۰ درصد حکومت کنند یا ۶۰ درصد؟ پس چرا عکس آن عمل می کنید؟

در جواب این آقای اصلاح طلب عرض می کنیم: ۱- همانطور که امام خمینی فرمودند« میزان رای ملت است» و رای اکثریت است که حاکمان را مشخص می کند و بر این اساس نیز تعیین حکومت را به مردم سپرده اند و مردم بیش از ۹۹ درصد به جمهوری اسلامی رای دادند و قانون اساسی را با رای بالای خود پذیرفتند. امام به حرف خود عمل کرد و حکومتی تشکیل داد که بر خواسته از آرای مردم است. هنوز هم این مردم هستند که با رای خود مسئولین را تعیین می کنند و شرکت مردم در هر انتخاباتی بیانگر این حقیقت است که مردم ایران هنوز هم پای این نظام و آرمان هایش و از جمله اصل ولایت مطلقه فقیه ایستاده اند.

۲- آیا شما اصلاح طلبان واقعا رای اکثریت را قبول دارید؟ شما که ادعا می کنید که رای اکثریت باید حاکم باشد چرا در سال ۸۸ رای اکثریت را نپذیرفتید و می خواستید با زور و آشوب گری، رای اقلیت را بر اکثریت حاکم کنید؟ مگر شما اصلاح طلبان ادعا نمی کردید که دولت قبلی با تقلب روی کار آمده است پس چرا در سال ۹۲نتیجه انتخاباتی که یک دولت متقلب برگزار کرده بود را پذیرفتید؟ آیا وقت آن نرسیده که دست از ریا کاری بردارید و با مردم صادق باشید؟ آیا وقت آن نرسیده که قواعد دموکراسی و مردم سالاری را بیاموزید و به آن پایبند باشید؟ آیا وقت آن نرسیده که قانون گرا شوید و به قانون احترام بگذارید؟

۳- ولایت فقیه چماق نیست بلکه نیابت عام امام زمان (عج) است و آنقدر برکت دارد که نه تنها چتر امنیتش را بر سر مردم ایران گسترده است بلکه در آن سوی مرزها در سوریه و عراق نیز به کمک مظلومین شتافته و این پیروان ولایت فقیه هستند که اجازه نمی دهند داعش به مرزهای ایران نزدیک شود و اجازه نمی دهند تفنگ داران آمریکایی به مرزهای آبی ایران تعرض کنند. مردم ایران امنیت خود را مدیون پیروان ولایت فقیه هستند. مدیون حاج قاسم سلیمانی که پیرو محض ولایت مطلقه فقیه است . مدیون مدافعان حرم که از جان خود می گذرند تا امنیت را برای ما به ارمغان آورند. اما مخالفان ولایت فقیه چه کردند؟ جز اینکه فتنه ۸۸ را به پا کردند و امنیت و آرامش را از مردم گرفتند، جز اینکه با دشمنان همدست شدند و مال و جان مردم را در معرض خطر قرار دادند، جز اینکه دشمنان را ترغیب کردند تا تحریم ها را بر ضد ایران افزایش دهند؛ به راستی که مردم ایران از شر مخالفان ولایت فقیه آرامش ندارند.

آقای اصلاح طلب آیا شرم نمی کنی؟ سن شما بیشتر است یا آن جوان بیست و چند ساله ای که بچه ی کوچکش را رها می کند و به سوریه و عراق می رود و با داعش و دست پرورده های آمریکا می جنگد تا نگذارد پای دشمنان به مرزهای ایران برسد و امنیت را برای شما و ناموستان به ارمغان آورد؟ عمری از شما گذشته آیا وقت آن نرسیده تا بیدار شوید؟

۴- این شما اصلاح طلبان تند رو هستید که چماق زور گویی را بر سر هر انسانی که حرفی برای گفتن دارد و نمی خواهد فکرش را به شما بسپارد، می زنید. از نظر شما مردم حق انتخاب دارند فقط به شرطی که شما اصلاح طلبان را انتخاب کنند و هر گاه توسط مردم انتخاب نشوید یا ادعا می کنید تقلب شده یا می گویید نامزد های مورد نظر ما تایید طلاحیت نکردند. برخی از شما چنان توهم محبوبیت دارید که نمی توانید شکست را بپذیرید آیا تا کنون فکر کرده اید که چرا مردم در سال ۸۴ و بعد از پایان ریاست جمهوری خاتمی به آقای معین که ادامه دهنده راه خاتمی بود رای ندادند؟ معلوم است چون از عملکرد خاتمی راضی نبودند. آیا به این اندیشیده اید که چرا در انتخابات شورای دوم شهر تهران که شورای نگهبانی هم در کار نبود که صلاحیت ها را رد یا تایید نماید و دولت هم دست خودتان بود و هر کس را که می خواستید کاندیدا کردید اما باز هم مردم به شما رای ندادند و شما شکست خوردید؟ معلوم است چون مردم از افراطی گری شورای اول که دست اصلاح طلبان بود خسته شده بودند. آیا از خود نپرسیدید که چرا وقتی ده ها نماینده اصلاح طلب در مجلس ششم تحصن کردند مردم از آنان حمایت نکردند و اصلا عین خیالشان نبود که اصلاح طلبان تحصن کرده اند؟ معلوم است چون از کارنامه سیاه مجلس شورای ششم و تندروی اصلاح طلبان به ستوه آمده بودند. خوب وقتی مردم شما را نمی خواهند شما که نمی توانید به زور خود را به مردم تحمیل کنید. پس حداقل این مسئله را درک کنید که مردم مثل شما حزبی و جناحی نیستند.

۵- چرا عقاید خود را به مردم تعمیم می دهید؟ اگر مردم ولایت فقیه را قبول نداشتند با آن جمعیت میلیونی و در حالی که فقط پرچم امام حسین و عکس امام و رهبری را در دست داشتند در ۹ دی به خیابان ها نمی آمدند و از ولایت فقیه دفاع نمی کردند. البته مردم تصویر به اعدام کشیده شدن موسوی و کروبی و خاتمی را هم در دست داشتند. اگر شما ولایت فقیه را قبول ندارید خوب مشکلی نیست قبول نداشته باشید. ممکن است صدها نفر در این کشور زندگی کنند و ولایت فقیه را قبول نداشته باشند اما مسلما نمی توانند در نظامی که بر پای ولایت فقیه بنا شده در مسئولیت های کلیدی قرار بگیرند. نکند شما هم مثل سلطنت طلبان و اپوزیسیون خارج نشین هستید که با ولایت فقیه مشکل دارید؟ اما این را نیز باید بدانید که پیروان ولایت فقیه تا پای جانشان از این نظام حمایت می کنند. طرفداران ولایت فقیه آنقدر بر اعتقادات و اصول خود پایبند هستند که حاضر هستند در آن سوی مرزها برای حفظ ولایت فقیه از جان خود بگذرند.

۶- شما اصلاح طلبان که یک خط در میان از امام اسم می برید آیا بیانات امام را در مورد جایگاه شورای نگهبان را در صحیفه خوانده اید؟ آیا نخوانده اید که امام بر جایگاه شورای نگهبان چقدر تاکید کردند که مبادا با گفتار و رفتارتان شورا را تضعیف کنید؟ آیا در ادعای امام دوستی ریا کاری می ورزید.

۷- چرا به نظام اسلامی و مردم فهیم توهین می کنید و می گویید سی سال است که انتخابات مهندسی شده است؟ آیا وقتی مجلس ششم هم شکل گرفت انتخابات مهندسی شده بود؟ آیا خاتمی و هاشمی و روحانی هم مهندسی شده رای آوردند؟ واقعا می فهمید چه می گویید یا تعصب حزبی شما را از درک حقایق دور کرده است؟

۸- آقای اصلاح طلب شما که گفتید با دیدن چند کاندیدای رد صلاحیت شده می خواستید سرتان را به دیوار بکوبید، بهتر بود آن وقت که فتنه گران با دروغ تقلب، خون ده ها بیگناه را به زمین ریختند سرتان را به دیوار محکم می کوبیدید تا شاید عذاب وجدانتان از حمایتی که از سران فتنه می کردید کمتر شود.

۹- متعجبم چرا در شهرضا، شهر عرفا و سرداران بزرگ، فردی باید بتواند تریبون به دست بگیرد و ولایت فقیه را که دستاورد خون هزاران شهید است مورد هجمه قرار دهد و برخی از مسئولین و وعاظ و بزرگان شهر همچنان ساکت باشند؟ مگر قرار نیست مدافع آرمان های شهدا باشید؟ مگر مسئولیت امروزتان را مدیون شهدا نیستید؟ مگر وصیت شهدا دفاع از اصل ولایت مطلقه فقیه نبود؟ اگر شهید همت بود در مقابل هر کس که بخواهد حرف امامش را زمین بیندازد غریبه باشد یا آشنا می ایستاد چون او در وصیت نامه اش نوشته بود که حاضر است برای یک اعلامیه ی امام هم جان دهد چه برسد به این که ببیند اصل ولایت مطلقه فقیه که بزرگترین یادگار امام است مورد حجمه قرار گیرد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.