سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۲۵ - یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴

رئیس اداره برق شهرضا خبر داد؛

افتتاح سه پروژه برق‌رسانی در شهرضا با اعتباری بیش از ۲هزار میلیون ریال

رئیس اداره برق شهرضا گفت: با اعتباری بیش از ۲ هزار و ۴۶۰ میلیون ریال سه پروژه در دهه فجر امسال در شهرضا به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش شهرضانیوز، مجتبی باقی در نشست خبری با رسانه‌های گروهی شهرستان با اشاره به تاریخچه تأسیس شرکت برق شهرضا، اظهار کرد: در سال ۱۳۲۵ به اهتمام چند نفر از افراد تلاشگر و سرشناس صنعت برق با سرمایه‌ای معادل ۲۵ هزارتومان و عقد قرارداد با شرکت آلمانی در شهرستان شهرضا پایه‌گذاری شد.
وی افزود: در سال ۱۳۲۶ نخستین دیزل ژنراتور با قدرت ۳۸۰ اسب بخار راه‌اندازی شد و برای تأمین برق ۲۰۰ مشترک مورد بهره‌برداری قرار گرفت، بعد از سه سال به دلیل تقاضای زیاد و کمبود انرژی دومین ژنراتور با قدرت ۳۲۰ اسب بخار وارد مدار شد.
رئیس اداره برق شهرضا گفت: در سال ۱۳۴۹ تعداد مشترکان محدود شهر شهرضا به ۷هزارو۴۸۰ مشترک رسید و مولدهای موجود پاسخگوی نیاز مشترکان نبود به همین دلیل برق منطقه‌ای در یک طرح ضریتی اقدام به احداث خط ۶۳ کیلو تک مداره با پایه‌های چوبی از اصفهان به شهرضا کرد و در سال ۱۳۵۰ ایتگاه ۶۳ شهرضا راه‌اندازی شد و با استفاده از دو فیدر خروجی ۲۰ کیلو برق شهرضا، دهاقان و بروجن تأمین شد.
وی افزود: سال ۱۳۶۱ سال اضافه شدن پست مهیار در منطقه مهیار بود که به دلیل افزایش مشترکان و چاه‌های آب کشاورزی این پست احداث شد، برق این پست با استفاده از یک خط ۶۳ کیلوولت دو مداره به ایستگاه ۲۳۰ مبارکه تأمین شد.
باقی بیان کرد: با توجه به سیاست‌های وزارت نیرو و ایجاد شرکت‌های توزیع برق، برق ناحیه شهرضا تحت پوشش شرکت توزیع برق استان اصفهان قرار گرفت و در سال ۱۳۷۷ اداره برق شهرضا به امور برق شهرستان شهرضا تبدیل شد.
وی با اشاره به طرح‌های مدیریت مصرف امور برق شهرضا، گفت: طرح کشاورزان همکار ۲۶ مورد، طرح صنایع همکار ۶ مورد، ذخیره‌سازی عملیاتی ۲ مورد است.
رئیس اداره برق شهرضا با اشاره به تعویض ۱۴۰ مورد لامپ های پرمصرف تجاری، افزود: ۳هزارو۱۵۵ نفر دانش‌آموز در مدارس در زمینه مصرف بهینه برق آموزش دیدند.
وی با اشاره به آموزش ۶۱ نفر مربی آموزش و پرورش در زمینه امور برق، بیان کرد: توزیع بیش از ۲هزار۷۰۰ بروشور ویژه دانش‌آموزان، برگزاری جشن بابابرقی، آموزش چهره به چهره ویژه مشترکان پرمصرف خانگی و ممیزی انرژی در ادارات و ارگان‌های دولتی، نیمه دولتی و خصوصی در طول سال از دیگر اقدامات مدیریت مصرف در امور برق شهرستان است.
باقی با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری در دهه فجر امسال، بیان کرد: نصب ترانسفورماتور در خیابان وصال و شهرک خمینی آباد و اصلاح شبکه روشنایی پادگان ۲۲ توپخانه ارتش سه پروژه ای است که جمعاً با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۴۶۰ میلیون ریال در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد.
وی تصریح کرد: ۷۲ هزارو۴۳۴ نفر کل مشترکان شرکت برق شهرستان هستند که از این تعداد ۶۷هزارو۱۸ نفر شهری و ۵هزارو۴۱۶ مشترک روستایی هستند.
رئیس اداره برق شهرضا تصریح کرد: از مجموع مشترکان شبکه برق رسانی شهرستان ۶۶ هزار و ۹۴۵ نفر مشترک تکفاز، ۶هزار و ۵۰۴ نفر مشترک سه فاز و هزار و ۹۸۵ نفر مشترک دیماندی هستند.
وی بیان کرد: از مجموع مشترکان شبکه برق رسانی شهرستان، ۷۱ درصد در بخش خانگی، ۱درصد در بخش عمومی، ۶ درصد در کشاورزی، ۷درصد در بخش صنعت و ۱۵ درصد در سایر مصارف مشترک هستند و این در حالی است که مشترکان شهرستان از نظر فروش انرژی در بخش صنعت ۳۲ درصد، در بخش کشاورزی ۳۶ درصد، در بخش خانگی ۲۰ درصد و در بخش اداری و تجاری ۱۲ درصد هستند.
باقی از افزایش یک هزار و ۹۴۵ مشترک جدید شبکه توزیع برش شهرستان با انشعاب تک فاز و ۱۸۰ مشترک با انشعاب سه فاز و ۲۵ مشترک دیماندی خبر داد و افزود: افزایش این تعداد از مشترکان در حالی است که با اختصاص اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال، شبکه روشنایی معابر شهرستان توسعه و بهسازی شد.
وی تصریح کرد: در سال جاری از مجموع ۳۳ هزار و ۳۹ میلیون ریال بودجه اختصاص یافته به این اداره، ۱۷ هزار و ۸۳۹ میلیون ریال در بهسازی شبکه‌های برق روستایی و شهری، ۱۱ هزار و ۸۲۲ میلیون ریال در توسعه شبکه‌های برق روستایی وشهری و ۳ هزار و ۳۸۷ میلیون ریال در بخش ایجاد روشنایی شهری و روستایی هزینه شده است.
رئیس اداره برق شهرضا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۸ پروژه برق رسانی اعم از اصلاح شبکه ایجاد پست‌های فشارضعیف و متوسط و نصب ترانس‌های جدید با اختصاص اعتباری بالغ بر ۲۶ هزار و ۹۸۰میلیون ریال ایجاد و به بهره برداری رسیده است.
وی با اشاره به تعویض ۳۲ اصله پایه فرسوده فشار ضعیف و متوسط شبکه توزیع برق شهرستان افزود: این پروژه با هدف بهینهسازی شبکه ها و با اختصاص اعتباری بالغ بر ۴۴۰ میلیون ریال انجام شد.
باقی اصلاح شبکه روشنایی معابر را از جمله مهمترین رسالت های وزارت نیرو و شرکت توزیع برق برشمرد و اظهار کرد: در ۸ ماهه نخست امسال، بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ لامپ سوخته شبکه روشنایی معابر شهرستان، تعویض و تبدیل شده است.
وی توسعه امکانات شرکت توزیع برق منطقه ای در مناطق روستایی را از جمله مهمترین نیازهای شهرستان برشمرد و گفت: در این مدت ۴۰۰ دستگاه  ال ای دی ۲۰ وات در روستاهای جرم افشار و منوچهر آباد نصب شده است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.