سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۴۸ - سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴

مشاور وزیر ارشاد خبرداد؛

تاسیس دو خانه دیجیتال در شهرضا / آغاز به کار فروشگاه مجازی شبکه ملی فرهنگ همزمان با ۲۲ بهمن

مشاور وزیر ارشاد گفت:کالاهای تولید­شده خانگی از طریق خانه­ های فرهنگ با ارائه کدی تحت عنوان اختصار «شامد» و یا شناسه الکترونیکی محصول دیجیتال نمایه می­ شوند و به محصول و پدید­آورنده محصول این کالا به صورت کالایی قابل عرضه کدی تعلق می­ گیرد.

مرتضی موسویان در گفت وگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به کارکردهای شبکه ملی فرهنگ، گفت: این شبکه با وجود ۴۰۰ خانه دیجیتال و مجتمع­ های فرهنگی دیجیتال در مراکز استان­ها و شهرهای مهم مشغول خدمت­ رسانی است.

وی ادامه­ داد: از جمله زیرساخت­ های درنظر گرفته­ شده برای این شبکه، فروشگاه مجازی محصولات تولیدی است که ۲۲ بهمن امسال رونمایی می­ شود.

مشاور وزیر ارشاد با بیان این­که این فروشگاه امکان فروش محصولات خانگی و همچنین تولیدات دیجیتال را فراهم می­کند، تصریح­ کرد: ترجیح ما این است که مجتمع­ ها محصولات جدید مانند نرم ­افزارهای کاربردی، کلیپ­ ها و انیمیشن تولیدکنند اما محدودیتی برای ارائه محصولات غیردیجیتال نیز قائل نیستیم و خانه­ های دیجیتال بسته به جغرافیا و استعداد منطقه خود می­ توانند محصولاتی ارائه­ دهند.

موسویان با اشاره به لزوم رسیدن به محصولات تولیدی در شبکه ملی فرهنگ، اظهارکرد: آموزش­ های مجتمع فرهنگی دیجیتال باید به سمتی حرکت کند که محصولاتی قابل عرضه تولیدکند و این عرصه زمانی فراهم می­ شود که افراد جدیدی که به شبکه می­ پیوندند، اگر خود تولیدکننده هستند، یک کد به عنوان کد تولید­کننده دریافت کنند و در خانه مشغول شوند و اگر دارای محل هستند، کدی به عنوان یک واحد فرهنگی دیجیتال به نام سرای دیجتال دریافت و مشغول شوند.

وی با اشاره به سازوکار ارائه محصول در این شبکه ملی، تصریح کرد: کالاهای تولید­شده خانگی از طریق خانه­ های فرهنگ با ارائه کدی تحت عنوان اختصار «شامد» و یا شناسه الکترونیکی محصول دیجیتال نمایه می­ شوند و به محصول و  پدید­آورنده محصول این کالا به صورت کالایی قابل عرضه کدی تعلق می­ گیرد تا قابل شناسایی باشد.

مشاور وزیر ارشاد با اشاره به پیشنهاد حجت­ الاسلام فرزانه در زمینه تاسیس دو خانه دیجیتال حوزوی و دانشگاهی در شهرضا، گفت: ما  با آن­چه در توان داریم کمک می­کنیم تا این طرح به سرانجام برسد اما اجرای این طرح منوط به این نکته­ است که در این خانه­ ها سرویس­ ها و خدماتی متناسب با تخصص این افراد تولید و عرضه شود؛ مسلما هرکالایی خواستاری خاص خود نیز دارد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.