سرویس: اجتماعی ۰۷:۰۲ - یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴

فرماندار شهرضا:

آموزش کمک‌های اولیه در ادارات شهرضا اجباری می شود

فرماندار شهرضا گفت: مردمی که مالیات می پردازند انتظار دارند در موقع بروز حوادث و سوانح نیز سیستم امداد و نجات شهر و منطقه آنها به خوبی وارد عمل شده و مشکلات آنها را حل کند.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی در کمیته تغذیه و امنیت غذایی شهرستان با تأکید بر ضرورت تجهیز سیستم مدیریت بحران این شهرستان، اظهار کرد: تمامی ادارات به انواع گوناگون با مسائلی در ارتباط هستند که احتمال بروز سوانح و حوادث غیرمترقبه در آن وجود دارد بنابراین علاوه بر تقویت سیستم‌های مدیرت بحران ادارات، آموزش کمک‌های اولیه ویژه پرسنل اداری شهرستان نیز الزامی می‌شود.
وی افزود: یکی از مهمترین نیازهای مردم شهرستان تجهیز سیستم‌های آمادگی برای مقابله با حوادث و سوانح احتمالی است.
فرماندار شهرضا تصریح کرد: حوادث غیرمترقبه همان گونه که از نام آن پیداست ناگهانی بوده و بدون هشدار قبلی ایجاد می شود بنابراین لازم است مجموعه مدیریتی شهرستان آمادگی لازم برای مقابله با این سوانح و حوادث را داشته باشند.
وی با تأکید بر لزوم همکاری و مشارکت کلیه دستگاه‌های اجرایی و نظارتی شهرستان در امر مقابله با حوادث غیر مترقبه گفت: اگر حادثه ای ایجاد شود که در آن خسارات مالی و جانی متوجه مردم شود و مجموعه مدیریتی تمهیدات لازم برای مقابله با آن را اتخاذ نکرده باشند، باید پاسخ گو باشند.
گلابی بیان کرد: به دلیل تعهدی که در برابر مردم شهرستان احساس می کنیم بر خود لازم می دانیم در تمامی زمینه‌ها بهترین خدمات را به آن ها ارائه دهیم و حوزه مدیریت بحران نیز یکی از مهم ترین و در عین حال حیاتی‌ترین بخش هایی است که توجه ویژه ای به آن شده است.
وی تصریح کرد: مردمی که مالیات می پردازند انتظار دارند در موقع بروز حوادث و سوانح نیز سیستم امداد و نجات شهر و منطقه آنها به خوبی وارد عمل شده و مشکلات آنها را حل کند.
فرماندار شهرضا ضمن انتقاد از عدم همکاری برخی ادارات اظهار داشت: برخی از ادارت به دلایل مختلف از انجام برخی تکالیف اداری مصوب خودداری می کنند که این مسئله ممکن است به دلایل مختلف انجام شود اما به هر صورت چون مصالح مردم در میان است به این ادارات فرصت لازم برای به روز رسانی خدمات داده می شود.
وی ضعف در ارائه گزارشات را یکی از مهم ترین نواقص در جریان اقدامات انجام شده برشمرد و گفت: وقتی اقدامی انجام می شود باید گزارش آن به مراجع ذیصلاح ارسال شود، اگر این روند انجام نشود نمی‌توان از خدمت رسانی به مردم مطمئن شویم و همچنین اعتباراتی که برای این منظور ابلاغ می شود نیازمند مستنداتی است تا هزینه صحیح آن را نشان دهد.
گلابی آموزش صحیح به شهروندان را یکی از اساسی ترین مسائل و مباحث مورد نیاز در حوزه جامعه ایمن برشمرد و افزود: مردمی که آمادگی لازم برای مقابله با حوادث و سوانح را داشته باشند به خوبی می توانند حوادث را در حوزه محل کار یا سکونت ود مدیریت کرده و مسئولان امداد و نجات حاضر در محل نیز یاری رسانند.
وی اظهار کرد: مردم در تمامی زمینه‌هایی که از آنها خواسته شده در صحنه حاضر بوده اند، اما در حوزه مدیریت بحران تا کنون اقدامات آموزشی مناسبی انجام شده و لازم است از ظرفیت های موجود برای این منظور استفاده شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.