سرویس: اخبار شهرضا ۰۷:۱۰ - یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴

جانشین پلیس راهور شهرضا:

بیش از ۵ هزار نفر در شهرضا آموزش فرهنگ ترافیک دیده‌اند

جانشین پلیس راهور شهرضا گفت: تاکنون بیش از ۵ هزار نفر در شهرضا در زمینه موضوعات ترافیکی آموزش دیده‌اند.

به گزارش شهرضانیوز، غلامرضا اسماعیلپور در جلسه کمیته جامعه ایمن با اشاره به آموزش‌های ترافیکی به بیش از ۹۳۶ نفر در ارگان­‌های نظامی این شهرستان، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۲ هزار و ۴۸۳ دانش‌آموز با همکاری آموزش و پرورش توسط پلیس راهور شهرضا آموزش­‌های ترافیکی دریافت کرده‌اند.
وی با بیان این­که تاکنون یک هزار و ۱۰ نفر از موتورسواران در طرح­‌های آموزشی کلاه ایمنی در شهرضا شرکت کرده­‌اند، تصریح کرد: علاوه بر این آمار ۶۵۰ نفر از رابطین ادارات نیز با مراجعه به پلیس راهور شهرضا آموزش دیده­‌اند تا آموزش‌­های خود را به ادارات شهرستان نیز منتقل کنند.
جانشین پلیس راهور شهرضا با اشاره به آموزش بیش از ۵ هزار و ۷۹ نفر به‌ صورت مجموع در شهرستان، خاطر نشان­ کرد: باید از موتورسواران برتر شهرستان در قالب همایش­‌هایی به ویژه در همایش‌­های پیاده­‌روی تجلیل شود تا فرهنگ استفاده صحیح در جامعه ترویج پیدا کند.
وی با اشاره به اعمال قانون نسبت به میوه فروشان سطح شهر گفت: در رابطه برخورد با میوه فروشان قانون مصوبی نداریم اما با همکاری دادستان شهرضا و با نام‌ه­ای قانونی که از طرف ایشان دریافت کرده‌ایم در این زمینه اقدام می‌­کنیم و تاکنون نیز ۴۸ مورد از میوه فروشان را به مراجع قضایی تحویل داده‌­ایم.
اسماعیلپور با اشاره به ترسیم خطوط عابر پیاده در مقابل مدارس سطح شهر، گفت: خوشبختانه از ابتدای سال تحصیلی تاکنون هیچ مورد تصادفات دانش‌­آموزان گزارش نشده­‌است.
وی گفت: تاکنون ۱۲ نفر از سرویس­‌های مدارس متخلف به مراجع قضای ذی­‌صلاح ارجاع شده­‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا در ادامه جلسه اظهار کرد: اجرای کامل اصول و تعاریف جامعه ایمن در گرو حمایت و همراهی کلیه ادارات و نهادهای مسئول در سطح شهرستان است.
حجت‌الله تنهایی بیان کرد: یک اداره به تنهایی نمی‌تواند در حوزه مسائل مربوط به بهداشت و درمان و یا استقرار جامعه ایمن به تنهایی عمل کند به همین منظور و برای استفاده از ظرفیت تمامی ادارات و نهادهای اجرایی، زیر کمیته‌هایی در بخش‌های مختلف تعریف شده که لازم است راه اندازی و فعال شوند.
وی افزود: یکی از اهداف جامعه ایمن، ایجاد جامعه ای آرام است این مؤلفه مهم به عنوان یکی از ابزارهای اجرای اصول جامعه ایمن نیز به کار گرفته می شود به این معنی که با استقرار آرامش روحی و روانی اجرای سایر اصول نیز ممکن خواهد بود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا ضمن انتقاد از ضعف سیستم همکار جامعه ایمن شهرستان در ارائه گزارش به دبیرخانه این کمیته اظهار داشت: فعالیت ها و کارکرده ای مثبت و قابل قبولی در سطح شهرستان انجام شده است اما متأسفانه به دلیل ضعف در ارائه گزارش، نمی توان به این فعالیت ها استناد کرد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.