سرویس: اجتماعی ۰۸:۲۷ - دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴

رئیس ثبت احوال شهرضا مطرح کرد؛

آمار طلاق در شهرضا نسبت به شهرهای دیگر استان بیشتر است/ صدور بیش از ۱۸۰۰ کارت ملی هوشمند در شهرضا

رئیس اداره ثبت احوال شهرضا گفت:با مسئولان شش دفتر ثبت ازدواج در شهرضا برای ایجاد دفتر طلاق رایزنی شد که با آن مخالف هستنددرحالیکه آمار طلاق در شهرضا نسبت به شهرهای دیگر استان بیشتر است.

به گزارش شهرضانیوز، عبدالستار الصاق در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان شهرضا، با اشاره به نبود دفتر طلاق در شهرستان، اظهار کرد: با مسئولان شش دفتر ثبت ازدواج در شهرستان برای ایجاد دفتر طلاق رایزنی شد که متأسفانه با آن مخالف هستند در حالیکه آمار طلاق در شهرضا نسبت به شهرهای دیگر استان بیشتر است.
وی با اشاره به ثبت به روز آمار فوت و ولادت در شهرضا، گفت: آمار ازدواج در آذرماه، ۶۰ فقره و در ۸ ماهه سال ۱۰۸۸ مورد، آمار فوت در آذر ۶۶ مورد و در ۸ ماهه سال ۵۲۹ مورد وفات ثبت شده است.
رئیس اداره ثبت احوال شهرضا افزود: در آذر ۱۷۶ مورد ولادت و در ۸ ماهه هزار و ۷۹۷ واقعه و به دلیل نبود دفتر طلاق آمار آن را در شهرستان نداریم.
وی با اشاره به صدور کارت ملی هوشمند، بیان کرد: آمار کارت ملی هوشمند در آذرماه ۴۲۴ مورد و در ۸ ماهه ۱۴۰۲ مورد و آمار تعویض شناسنامه در آذر ۳۷۲ مورد و در ۸ ماهه ۳ هزار و ۶۶۲ مورد بوده است.
الصاق با بیان اینکه در آستانه انتخابات کارت ملی هوشمند برای کارمندان ادارات شهرستان رایگان صادر می‌شود، تصریح کرد: هرم جمعیتی کل ایران برای افراد زیر ۱۵ سال ۱۷٫۵ میلیون نفر است که ۲۳٫۴ جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهند.
وی افزود: جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال ۲۳٫۷ میلیون نفر هستند که ۳۱٫۵ درصد کل جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.
رئیس ثبت احوال شهرضا گفت: جمعیت میانسالان ۳۰ تا ۶۴ سال ۲۹٫۵ میلیون نفر که ۳۹٫۳ کل جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.
وی با بیان اینکه جمعیت ۶۵ سال به بالا ۴٫۲ میلیون نفر در کل کشور هستند، اظهار کرد: تاکنون در کل ایران ۵ میلیون کارت ملی هوشمند صادر شده است که تا آخر سال این رقم به ۷ میلیون می‌رسد.
الصاق با بیان اینکه روند صدور کارت ملی هوشمند زمان‌بر است، بیان کرد: از آبان ماه تعداد مراکز صدور کارت ملی هوشمند در شهرستان افزایش یافته است و در حال حاضر اداره ثبت با ظرفیت ۱۰۰ نفر در روز، دفتر پیشخوان شهید همت با ۵۰ نفر ظرفیت و اداره پست شهرضا با ۴۰ نفر در روز ظرفیت صدور کارت هوشمند را دارند.
وی با بیان اینکه در قدم اول برای انتخابات اعضای هیئت اجرایی و نظارت کارت ملی هوشمند صادر شد، اظهار کرد: ۲۷۰۰ نفر در کل ایران اعضای هیئت اجرایی و نظارت هستند که برای آنها کارت ملی هوشمند صادر شده است.

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “آمار طلاق در شهرضا نسبت به شهرهای دیگر استان بیشتر است/ صدور بیش از ۱۸۰۰ کارت ملی هوشمند در شهرضا”

  1. بچه محل شهید همت گفت:

    باسلام
    این آمار نشانگر تلاش بی وقفه و شبانه روزه مسئولین شهر در زمینه های فرهنگی و اجتماعی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.