سرویس: اخبار شهرضا ۰۷:۴۸ - دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴

فرماندار شهرضا تاکید کرد؛

ضرورت راه اندازی دفتر طلاق در شهرضا / آمار خودکشی در شهرضا کاهش پیدا کرده است

فرماندار شهرضا گفت: باید طلاق در خود شهرستان انجام شود تا از طریق آن بتوانیم آسیب‌های اجتماعی را در شهرستان رصد کنیم.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان شهرضا، اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات هستیم ضرورت دارد تا مشکلات اسناد هویتی شهروندان برطرف شده و روند صدور کارت هوشمند ملی تسریع شود.
وی افزود: اداره ثبت احوال شهرضا باید در این زمینه تدابیر لازم را اندیشیده و به گونه‌ای عمل کند تا همه شهروندان اسناد هویتی لازم برای انتخابات را داشته و بتوانند در انتخابات شرکت کنند تا شاهد مشارکت حداکثری مردم باشیم.
فرماندار شهرضا گفت: ثبت احوال در آستانه انتخابات از دستگاه‌های چهارگانه و با اهمیت است و باید تلاش شود با تبلیغات و اطلاع رسانی مناسب، دسترسی افراد فاقد کارت ملی به اسناد هویتی خود فراهم شود.
وی با بیان اینکه ارائه آمار و اطلاعات دقیق از کارکردهای اساسی اداره کل ثبت احوال است بیان کرد: اداره کل ثبت احوال باید با ارائه آمار دقیق در احوالات چهارگانه باید زمینه تصمیم‌سازی مدیریتی را فراهم کند.
گلابی افزود: ثبت احوال به عنوان یکی از دستگاه‌های تاثیر‌گذار در بحث انتخابات که زیر‌بنا و پایه اساسی برگزاری انتخابات را فراهم می‌آورد چه از نظر تایید صلاحیت افراد کاندیدا‌ و چه صدور شناسنامه و کارت هوشمند برای رای‌دهندگان نقش اساسی و مهم دارد.
وی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین نارسایی‌های حوزه ثبت احوال شهرضا نبود دفتر طلاق در این شهرستان است و به همین دلیل آمار و اطلاعات دقیقی از میزان طلاق‌های به وقوع پیوسته در شهرضا وجود ندارد.
فرماندار شهرضا بیان کرد: باید طلاق در خود شهرستان انجام شود تا از طریق آن بتوانیم آسیب‌های اجتماعی را در شهرستان رصد کنیم.
وی با بیان اینکه با افزایش نشاط اجتماعی و ایجاد اشتغال آمار خودکشی در شهرضا کاهش پیدا کرد، گفت: هنوز در شهرضا و روستاهای آن به طلاق به عنوان یک ناهنجاری نگاه می‌کنند.
گلابی با تأکید براینکه ایجاد دفتر طلاق در شهرضا یک اولویت است، تصریح کرد: مراکز فرهنگی، فرهنگسراها و مراکز آموزش روان باید در شهرستان افزایش پیدا کنند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرستان شهرضا پایلوت غربالگری سرطان در استان شناخته شده است نیاز به یک مرکز تست سلامت در شهرستان داریم.

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “ضرورت راه اندازی دفتر طلاق در شهرضا / آمار خودکشی در شهرضا کاهش پیدا کرده است”

  1. بچه محل شهید همت گفت:

    سلام

    خداد خیرتون بده

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.