سرویس: اجتماعی ۲۰:۲۵ - سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴

رئیس آبفار روستایی شهرضا:

بیشتر روستاهای شهرضا با تانکر آب‌رسانی می‌شوند

رئیس شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرضا گفت: شهرستان شهرضا ۲۳ روستا دارد که در بیشتر آنها آب رسانی سیار انجام می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، مصطفی زمانی عصر امروز در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با اشاره به مشکل آب روستای مهیار، اظهار کرد: در دشت مهیار از قدیم کشاورزی انجام می‌شده است و روش آبیاری غرقابی بوده که پرت آب در این روش بسیار است.
وی با اشاره به اینکه سفره‌های آب زیرزمینی هر سال در حال کاهش است، افزود: چاهی که در سال ۸۹ حفر شد ۳۳ متر آب آن کاهش پیدا کرده و زمانی که سفره‌ها کاهش پیدا کند امکان گسل به وجود می‌آید.
رئیس شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرضا با بیان اینکه دشت مهیار برای حفر چاه ممنوع است و یکی از سفره‌های آب زیرزمینی در ماه قبل شکست پیدا کرد، گفت: برای تأمین آب مهیار نیاز به حفر چاه ۱۸۰ متری به صورت دستی است.
وی با بیان اینکه بیشتر روستاهای شهرستان با مشکل آب شرب روبه‌رو هستند، تصریح کرد: مجتمع سولار شامل روستاهای بوان، مسینه و دهک است که متأسفانه دبی آب کم شده است و آب را جیره‌بندی کردیم.
زمانی با بیان اینکه شهرستان شهرضا ۲۳ روستا دارد که در بیشتر آنها آب رسانی سیار انجام می‌شود، اظهار کرد: نیترات آب در روستای مهیار۳۷٫۷ است و حداکثر مجاز تا ۵۰ درصد است و جای هیچگونه نگرانی نیست.
وی با اشاره به نصب ۵ دستگاه آب شیرین‌کن خورشیدی در روستای مهیار، خاطرنشان کرد: فرایند آب شیرین‌کن فرآیندی است که به منظور خالص سازی آب برای مصارف آشامیدنی و صنعتی به کار می‌رود و منجر به تصفیه آب شور و خارج شدن نمک و املاح از آن می‌شود.
رئیس شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرضا با اشاره به اینکه آب شرب مناطق روستایی شهرستان کاملاً سالم است، بیان کرد: آب روستای مهیار با توجه به آزمایشی که بر روی آن انجام شده است از نظر سلامت و بهداشت هیچ مشکلی ندارد و قابل شرب و مصرف است باید برای روستای مهیار دستگاه آب‌شیرین کن تهیه شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.