سرویس: اجتماعی ۱۵:۴۶ - چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴

رئیس بهزیستی شهرضا خبر داد

۵۰ محله شهرضا آماده اجرای طرح‌های اجتماع محور در برخورد با اعتیاد

رئیس اداره بهزیستی شهرضا گفت: طرح اجتماع و محله محور در زمینه اجتماعی کردن مواد مخدر در شهرضا اجرا شد، در این طرح شهرضا به ۵۰ محله تقسیم شده است.

به گزارش شهرضانیوز، محمدعلی صادقی شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان با ارائه گزارش عملکرد کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد، اظهار کرد: جلساتی با هدف نقش دانشگاه‌های شهرستان در پیشگیری از اعتیاد تشکیل شد اما متأسفانه هیچکدام از دانشگاه‌های شهرستان در آن شرکت نکردند.
وی با اشاره به برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد در زمینه کارفرمایان و کارگران، گفت: این همایش در شهرک صنعتی رازی با حضور کارفرمایان و کارگران و هیئت امنای شهرک رازی با توجه به اینکه احتمال می‌دهیم ۲۰ درصد از کارگران معتاد و ۲۰ درصد در معرض خطر هستند برگزار و این زنگ خطر برای آنها به صدا درآمد.
رئیس اداره بهزیستی شهرضا افزود: طرح اجتماع و محله محور در زمینه اجتماعی کردن مواد مخدر در شهرضا اجرا شد، در این طرح شهرضا به ۵۰ محله از جمله ۴۰ شهری و ۱۰ محله روستایی تقسیم شد و در حال حاضر ۱۵ محله در مساجد فعال است.
وی با بیان اینکه باید اعتباری در نظر گرفته شود تا کل محله‌های شهرستان تحت پوشش این طرح قرار گیرند، بیان کرد: در ۸ ماهه سپری شده از سال ۷۰ دوره پیشگیری از اعتیاد ویژه ۲۳۵۰ نفر برگزار شده است.
صادقی با اشاره به برگزاری هفت حلسه کمیته پیشگیری از اعتیاد شهرستان، تصریح کرد: بیش از ۲۱۰۰ بسته آموزشی و سی‌دی در زمینه پیشگیری از موادمخدر توزیع شده و از مراکز ترک اعتیاد شهرستان ۱۹ بازدید به عمل آمده است.
وی با اشاره به برگزاری سه نمایشگاه پیشگیری از مواد مخدر در شهرستان، افزود: تعداد معتادان پذیرش شده در این ۵ مرکز، ۸۲۰ نفر برای نخستین بار بودند و ۳۰۰ نفر نیز در طرح MMT و ۳۱ نفر در طرح DIC شرکت کردند.
رئیس اداره بهزیستی شهرضا افزود: طرح مصون سازی کودکان در زمینه پیشگیری از اعتیاد در ۲۰ مهدکودک شهرستان با بیش از ۱۳۰۰ کودک با بازی‌های کامپیوتری و انیمیشن در حال اجرا است.
رئیس زندان شهرضا در ادامه جلسه گفت: اعتیاد همه اقشار را درگیر کرده و پیشگیری باید در رأس امور قرار گیرد.
سیدرضا موسوی با تأکید براینکه کمپ‌های دولتی باید برای معتادان در شهرستان تشکیل شود چرا که معتادان هزینه ندارند پرداخت کنند، افزود: برنامه‌های آموزشی و تلوزیونی بسیار کم است، برنامه‌ها باید زمان بندی و برای همه اقشار سنی باشد.
وی گفت: اعتیاد یک بیماری است و باید یک واحد درسی در مدارس و دانشگاه‌ها در زمینه پیشگیری از اعتیاد گنجانده شود.
رئیس زندان شهرضا با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از افرادی که در زندان هستند به واسطه موادمخدر درگیر زندان شدند، افزود: شورای معتمدان در زندان شهرضا تشکیل شده است و بسیار مؤثر و کارساز بود.
وی افزود: حتی یک نفر معتاد در زندان شهرضا نداریم و توانسته‌ایم موادمخدر را در زندان شهرضا کنترل کنیم.
موسوی گفت: با استفاده از مبلغان مذهبی و برنامه‌های قرآنی در زندان شهرضا حدود ۲۲۰ نفر تا چند جزء قرآن را حفظ کردند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.