سرویس: اجتماعی ۰۰:۳۶ - شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۲

عکس/قتل زن‌عمو به خاطر النگوهای طلا

فرد معتادی که زن عموی خود را به خاطر النگوهایش به طرز وحشتناکی به قتل رسانده و سپس منزل او را به آتش کشیده بود توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، در روز ۱۹ اردیبهشت سال جاری، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره آتش سوزی […]

فرد معتادی که زن عموی خود را به خاطر النگوهایش به طرز وحشتناکی به قتل رسانده و سپس منزل او را به آتش کشیده بود توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، در روز ۱۹ اردیبهشت سال جاری، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره آتش سوزی در خیابان فرجام ـ خیابان حیدر خانی، به کلانتری۱۳۶ فرجام اعلام شد.

پس از اطفای آتش سوزی و با حضور مأموران کلانتری، در بررسی‌های اولیه مشخص شد خانم فاطمه ۶۵ ساله که در دست دارای آثار ضرب و جرح بوده، توسط قاتل یا قاتلین به قتل رسیده و طلاجات وی نیز بنا بر اظهارات همسرش به سرقت رفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور قاضی شهریاری، بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

برابر اظهارات کارشناسان سازمان آتش نشانی، کانون آتش سوزی در پذیرایی خانه بوده و جسد نیز در داخل آشپزخانه و بدون سوختگی کشف شده بود؛ همچنین برابر اظهارات اعضای خانواده، مقتول هیچگونه سابقه اقدام به خودکشی یا بیماری روحی و روانی نداشته است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، تحقیقات میدانی از همسایگان آغاز شد؛ یکی از همسایگان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: حدود یک ساعت قبل از آتش سوزی، فرد ناشناسی به در منزل مقتوله مراجعه و داخل خانه رفت و پس از آن صدای درگیری به گوش رسید؛ بعد از حدود نیم ساعت، در خانه به آهستگی بسته شد ولی چون توجهی به موضوع نکردم موفق به دیدن چهره کسی نشدم.

با توجه به اظهارات همسایه مقتوله در خصوص شنیده شدن صدای درگیری از داخل منزل و همچنین عدم وجود هرگونه ورود به عنف از سوی قاتل یا قاتلین، کارآگاهان در تحقیقات خود اطمینان پیدا کردند که مقتوله با هیچ کس سابقه درگیری یا اختلاف نداشته و قاتل یا قاتلین با انگیزه سرقت وارد خانه شده و با توجه به شناسایی توسط مقتوله و به منظور جلوگیری از دستگیری، اقدام به جنایت کرده‌اند.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که در ساعت ۹:۰۰ صبح روز جنایت، برادرزاده همسرِ مقتوله به نام علی اصغر ۴۳ ساله به منزل آنان مراجعه و عمو و زن‌عموی خود را جهت شام به منزلش واقع در تهرانپارس دعوت کرده است.

با توجه به سابقه اعتیاد علی اصغر به مواد مخدر و همچنین نداشتن حسن شهرت در میدان بستگان، بلافاصله تحقیقات از وی آغاز شد. علی اصغر در اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت: برای دعوت عمو و همسرش به منزل آنها رفتم که پس از دعوت، به همراه عمو از منزل خارج شدم؛ عمو به محل کارش رفت و من نیز به خانه بازگشتم و هیچگونه اطلاعی از مرگ زن عمو و یا آتش سوزی منزلش ندارم.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات و با توجه به مشهود بودن آثار درگیری بر روی هر دو بازوی علی اصغر، در این خصوص از وی تحقیق کرده و او مدعی شد که آثار درگیری موجود بر روی دستانش بواسطه درگیری با همسرش ایجاد شده است.

با وجود ادعای علی اصغر مبنی بر درگیری با همسرش، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که هیچگونه درگیری در چند روز گذشته میان وی و همسرش وجود نداشته ؛ لذا با توجه به تناقضات موجود در اظهارات و دیگر اقدامات پلیسی که نشان از حضور علی اصغر در محل جنایت داشت، با هماهنگی بازپرس پرونده علی اصغر بازداشت و جهت انجام تحقیقات فنی و پلیسی به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

در ادامه تحقیقات و با توجه به تناقضات بدست آمده در اظهارات اولیه علی اصغر و دیگر دلایل بدست آمده، متهم که چاره‌ای جز اعتراف نداشت به ناچار لب به اعتراف گشود.

13920303000135_PhotoL_V
متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: مدت‌ها بود که با برادرم بر سر ارثیه پدری اختلاف داشتم؛ تصمیم گرفتم تا با میانجیگری عمو این اختلاف را حل و فصل کنم؛ به همین علت به منزل عمو رفته تا او و همسرش را جهت شام به خانه‌ام در تهرانپارس دعوت کنم؛ زمانیکه زن عمو در حال پذیرایی از من بود، متوجه النگوی های زیادی شدم که در دستش بود؛ با توجه به اعتیاد و همچنین بیکاری و نداشتن درآمد، تصمیم به سرقت النگوها گرفتم؛ وقتی با عمویم از خانه اش خارج شدم، او از من خداحافظی کرد و به سرکارش رفت؛ می دانستم که زن عمویم در خانه تنهاست و به همین علت مجدداً به خانه عمو برگشتم؛ زمانیکه زنگ در خانه را زدم ، زن عمو در خانه را باز کرد که به محض ورود به داخل خانه گلویش را گرفته و کشان کشان او را به داخل آشپزخانه بردم؛ به خاطر مقاومتی که انجام می داد، با او درگیر شده و نهایتاً او را با روسری خفه کردم؛ پس از سرقت النگو ها و یک رشته دستبند، برای اطمینان از مرگ مقتوله رگِ دست او را بریدم و پس از آتش زدن پذیرایی، از خانه بیرون آمدم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت: در ادامه تحقیقات و با توجه به اعترافات صریح متهم، محل فروش طلاجات مسروقه در منطقه نارمک تهران شناسایی و تعداد ۲۱ عدد النگو و یک رشته گردنبند متعلق به مقتوله که متهم آنها را در ازای مبلغ ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته بود، کشف و ضبط گردید.

سرهنگ آریا حاجی زاده، در پایان این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم در خصوص ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت، دستور بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

منبع:فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.