سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۰۵ - جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴

پوستر سردار شهید محمد هادی متقی

سردار رشید اسلام شهید محمد هادی متقی فرزند عبدالخلیل در سال ۱۳۳۳ در اوج خفقان حکومت ستمشاهی پهلوی در خانواده ای متدین در شهرستان شهرضا دیده به جهان گشود.

  motaghi-mohamadhadi-1-1

برای دریافت پوستر با کیفیت روی آن کلیک کنید

 

به گزارش شهرضانیوز، سردار رشید اسلام پاسدار شهید محمد هادی متقی فرزند عبدالخلیل در سال ۱۳۳۳ در اوج خفقان حکومت ستمشاهی پهلوی در خانواده ای متدین در شهرستان شهرضا دیده به جهان گشود و مورد تربیت صحیح اسلامی قرارگرفت. ایشان تحصیلات ابتدایی را در دبستان خیام و دوران هنرستان خود را در رشته برق در هنرستان صنعتی شهرضا ادامه داد و پس از اخذ دیپلم موفق به ورود به دانشگاه شد و در دانشکده انسیتو تکنولوزی یزد در رشته برق ادامه تحصیل و با اخذ مدرک فوق دیپلم برق فارغ التحصیل گردید . وی از دوران تحصیل به خیل مبارزین دانشجویی علیه رژیم پهلوی پیوست و توانست تعدادی از دانشجویان را با کتاب آسمانی قرآن و نهج البلاغه آشنا و تشویق نماید که به خاطر این امر هم مواخذه گردید. وی پس از پایان تحصیلات در سال ۵۷ به خدمت سربازی رفت و درپادگان شماره ۲ خرم آباد و سپس کرمانشاه ادمه خدمت داد در این زمان بودکه به فرمان امام خمینی (ره) شهرهای ایران دست به اعتصاب و راهپیمایی زده بودند و امام حکم فرار سربازان را صادر نمودند. پس از چند روز از فرمان امام توسط برادر شهیدش محمد مهدی به وی فرمان امام اعلام و ایشان می گوید شنیدم منتظر فرصت بودم لذا با گرفتن چند روز مرخصی مجدد به محل خدمت برگشته و با تشویق درجه داران و سربازان باعث فرار تعدادی از درجه داران و سربازان می گردد و چون مورد تعقیب قرار می گرفت به اصفهان در منزل خواهرش رفته و ساکن می شود و به خیل مبارزین می پیوندد و تا پیروزی انقلاب در مبارزات مردمی علیه رژیم پهلوی شرکت میکند. پس از پیروزی انقلاب با صدور حکم امام (ره)مبنی بر برگشت سربازان به محل خدمت، وی به پادگان محل خدمت خود برگشت وخدمت خود را پایان داد و در غائله کردستان به عنوان نیروی مردمی و بسیجی به غرب کشور اعزام گردید و با شروع جنگ عضو رسمی سپاه گشت و در جبهه جنوب با قدرت مدیریتی که داشت در خط پدافندی شیر و در عملیات های طریق القدس، تنگ چزابه و بالاخره در عملیات فتح المبین شرکت نمود و با شجاعت و اخلاص در جبهه ها درخشید. در عملیات فتح المبین بعنوان معاون گردان در خدمت سردار شهید رضا قانع بود وشجاعانه جنگید و پس از شهادت سردار رضا قانع در ۴ فروردین ۶۱ فرماندهی گردان را در همان عملیات به عهده گرفت و جانانه تا ۶ فروردین ایستادگی نمود و سرانجام دوری از همرزمان شهیدش را تحمل نکرد و به خیل عارفان الی الله و همرزمان شهیدش پیوست . در سال ۱۳۷۰ که درجه سپاهیان محاسبه گردید درجه وی با توجه به جایگاه خدمتی ایشان در زمان حیات سرتیپی (۱۸) اعلام وجایگاه وی سرتیپ دومی مشخص گردید وجزء سرداران شاخص شهرضا توسط سپاه اعلام گردید که خانواده ایشان به خاطر دوری از ریا و اخلاص شهید حاضر به اعلام در سطح شهرستان نشدند . در سال ۸۵ مادر مرحوم شهید وصیت نمود من عمرم به دنیا نیست وحق وحقوقی نمی خواهم ولی نگذارید این جایگاه والای شهید محوگردد که با رضایت مادرشهید مجدداً پرونده ایشان مفتوح وبالاخره در سال ۱۳۹۰ نامه معرفی ایشان به عنوان سردار شاخص شهرستان شهرضا و ثبت نام ایشان با امضاء سردار فرمانده محترم سپاه صاحب الزمان (عج)ابلاغ گردید و با پیگیری ایثارگران سپاه صاحب الزمان(عج)و سپاه شهرضا در سال ۹۴ در کنار سرداران شاخص شهرستان ثبت گردید و از شخصیت و جایگاه این سردار والامقام پس از ۲۴ سال رونمایی گردید.

یاد و خاطره مادر و پدر مرحوم شهید و همچنین برادر شهیدش محمدمهدی متقی گرامی باد.

8 دیدگاه برای “پوستر سردار شهید محمد هادی متقی”

 1. عبدالله گفت:

  ازرونمایی جایگاه شهدا دراین زمان که شهدا غریب هستند تقدیر وتشکر می شود

 2. حاج حسن گفت:

  بااین کارتان راه شهدارا زنده نگهداشتید

 3. یا زهرا گفت:

  شهدا امامزادگان عشقند
  ارزش شهادت بالاترین ارزشهاست و زمان، همه چیز به جز خون شهید را کهنه مى‏کند. زنده نگه داشتن یاد شهداى انقلاب باعث تداوم حرکت انقلاب است.
  سلام، تبریک به مردم شهید پرور شهرکه اینچنین مردان دلیر داشت. شادی روح تمام شهدا از صدر اسلام تا کنون صلوات

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.