سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۰۰ - دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴

به مناسبت یادبود معاون پژوهش دانشگاه آزاد؛

نخستین نمایشگاه تخصصی رباتیک در دانشگاه آزاد شهرضا برگزار شد

نخستین نمایشگاه تخصصی رباتیک، یادبود شهید دکتر حاج عباس معلمی، توسط باشگاه رباتیک انشان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا برگزار شد.

به گزارش شهرضانیوز، در این نمایشگاه که به مدت یک هفته در دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد، برای اولین بار از دو ربات پرنده ساخته شده این مرکز رونمایی شد.

محسن پناهی‌پور دانشجوی مهندسی پزشکی و مسئول باشگاه رباتیک انشان گفت: هواپیمای مدل ترینر بدون سرنشین که جز گروه پهپاد ها است و کوادراتور چهار موتوره دو ربات ساخته شده این مرکز می باشد.
وی افزود: هواپیمای مدل ترینر پهپاد از نوع سوختی با سوخت الکل متانول است که درصنایع دفاعی به عنوان پرنده های جاسوسی، عکس برداری و انواع تحقیقات هواشناسی کاربرد دارند.
پناهی در معرفی ربات دوم بیان کرد: کوادراتور(پرنده چهار موتوره)که جز گروه عمود پروازها است،دارای پایداری پرواز بالایی است و قابلیت هدایت پزیری بسیارخوبی دارد .
مسئول باشگاه انشان گفت: این ربات هم به صورت دستی با رادیو کنترل وهم با استفاده از gps قابل کنترل است و از قابلیت امنیت پرواز بالایی برخودار است که احتمال سقوط آن بسیار کم است زیرا درصورتی که پرنده به هر دلیلی ازکنترل خارج شود سیستم فرود خودکار آن فعال شده و ربات با استفاده ازمختصات gps در همان نقطه که بلند شده به آرامی فرود می آید.
باشگاه رباتیک انشان حدود یک سال است که در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا تاسیس حوزه های پژوهشی، ثبت اختراع، برگزاری کلاس‌های رباتیک و شرکت در مسابقات فعالیت می کند.
 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.